• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zmaj 212

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
Pozdrav gdje kupujete gumene zvijezde berača za zmaja pošto za njega treba veći promjer oko 34cm
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,280
O jeboga koje pitanje,,, ja kupujem u dućanu,,,
a sad,,da si u podacima o sebi naveo od kuda si valjda bi te neko i uputio,,,
Ja sam lani kupovo na "Arizoni",,, ako ti to šta znači!!!
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
Ok normalno u trgovini ali kod nas u Hr nema većih od 32cm bar ja nisam našao
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Imam za 2 valjka gume za berac zmaj, osovina promjera 25mm.....neznam koliki je vanjski promjer
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Kolege da li je ovo prevelik razmak između valjaka i zvijezda?
 

Prilozi

  • DSC_7949_20180910095751432.jpg
    DSC_7949_20180910095751432.jpg
    28.9 KB · Pregleda: 69

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Zna netko možda gdje kupiti remenicu koja ide na tarup zmaja 212?
 

Prilozi

  • 1599498079096-672871755.jpg
    1599498079096-672871755.jpg
    45.1 KB · Pregleda: 8

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Remenica je skoro riješena, ali zna možda tko koja je dimenzija remena? U katalogu ne piše a na starom se ne vide oznake, zato mi ga malo problem naručiti ako slučajno krivo izmjerim
 

Ljuban

Novi član
Tu od
7 Lis 2021
Poruka
1
djelovi ti pašu od novijh tipova ali če ti biti problem iči u rikverc ako nemaš prednji pogon ja imam214 prezadovoljan prije sam imao sip tornado jako nježan

lančanici koje spominje kolega su za720 ili 540 okretaja kardana
Razmak na otkidačkim pločama se podešava prema veličini klipova.Na ulazu stavi oko 30 a gore oko 35 pa probaj meni tak dobro ide.
koji lancanik je bolji za UBRZANJE 214 -ce..19..22..zuba..a sto se tice razmaka na okidackim plocama koliko sam razumio na ulazu kod raketa ide uze nego gore kod otkidackog noza ?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Pitanje za sve koji imaju ideju kako si pomoći da se ne događa nakupljanje mase na ulazu u berač kada se bere nizbrdo? Da li se to događa i drugima koji imaju zmaj berače ili se i to događa na Sip beračima? Nisam stigao otići do susjeda da vidim kako njima ide, kad većinom svi beru po ravnom.
 

Prilozi

  • IMG_20220924_155754.jpg
    IMG_20220924_155754.jpg
    93.1 KB · Pregleda: 21

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Nema tu pomoći..imao sam T-40, a sada 214S, jednostavno stabljika je puna moljca,i kida se.Jedino da probaš rakete skroz približiti da hvataju na početku..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Stisnuo sam ih do kraja, to sam danas brao tastu i uzbrdo idem trećom bez pardona a bome nizbrdo prvom i lagano. Ko da previše mase dolazi i ne stigne to riješiti. Onda ako ne stanem to se samo nakuplja i nema dalje. Razmišljao sam o zamjeni raketa ili da navarim na njih, ne znam kako izgledaju kad su nove. Nitko u okolici nema zmaja i sve informacije koje mogu dobiti su mi odavde. Da ima koga otišao bih da vidim kako to izgleda kad drugih.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Rakete na Zmaju,nesmiješ dovarivati,jer imaju ispod čistač koji se podešava jako blizu da se ne mota trava. Probaj u takav kukuruz ići ujutro kad ima vlage, i malo manjim "gasom" Nekako mi izgleda da su ti one zaštitne gume prevelike pa se onda i dio stabljika tu lomi. Na koliku širinu su podešene okidačke ploče?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Nema tu baš puno pomoći, identično se meni sad događalo na EKO 3500.
Uzbrdo ide ok, nizbrdo isto ovako.
Svašta probavao ali jedino sa približavanjem raketa se malo smanjilo, klip je bio čist ali smeća u bunkeru na izvoz.
Riješenje je brati dok je vlažno, ranu ujutro, kasno navečer ili po kiši.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Znači nije do berača, to me je jedino mučilo. Po ravnom nema brige, al nizbrdo je problem. Smeća u bunkeru je bilo stvarno puno, ventilator bi tu dosta pomogao al još tražim pravu poziciju gdje da ga ubacim.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Djelomično je do berača..jer nijedan nema podizanje hedere..zamisli poziciju nagiba cjele baterije..sve ti je nagnuto prema dolje(rakete,uvlačni lanci.) jedino kukuruz je u pravilnom okomitom položaju,a dok ideš uzbrdo..heder je više podignut i na višljem djelu hvata stabljiku. Naravno glavni problem je moljac što se stabljika kida.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Rakete na Zmaju,nesmiješ dovarivati,jer imaju ispod čistač koji se podešava jako blizu da se ne mota trava. Probaj u takav kukuruz ići ujutro kad ima vlage, i malo manjim "gasom" Nekako mi izgleda da su ti one zaštitne gume prevelike pa se onda i dio stabljika tu lomi. Na koliku širinu su podešene okidačke ploče?
Zašto nebi smio navarivati?.Naravno ako se navari da se i čistači podese shodno tome.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Pokušao sam ga pod kraj podignuti za jednu rupu na rudu da bude više nagnut prema natrag, sljedeće godine budem ga još više pokušao nagnuti kad već ima opcija. Samo bi onda mogao kardan zapinjati u rudo. Da li su oni u tvornici zato predvidjeli kopčanje na hidrauliku da se može nagnuti natrag zbog toga?
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Imao sam t 35 i na njemu je drugačiji sistem i može se. Imam zmaj 4 reda i barem na mojem su čistači na oko 1 mm. Ja tu ne vidim mjesta za var,jedino ako se poslije varovi obrade. Možda sam u krivu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh