• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zmije

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Kod mene u Istri ti ima poskoka,riđovki,bjelouški i one crne zmije,mi ih zovemo gad.Da još imamo kravosas,on ugrize kravu na polju pa joj siše krv.Ali najopasniji je poskok.Vidio sam ga jednom dok sam brao šparoge,onako se zamota i samo te gleda,ali sam se okrenuo i bježi brate.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Joj, kod mene u okolici Gospica ih ima, i to onih finih :) ridjovki i poskoka. Izgleda da je jedini nacin borbe protiv tih ljigavaca ciscenje terena. Sto god sam procitao o raznoraznim sredstvima, za svako sam nasao da mozda djeluje, a mozda i ne. Jeli vi imate kakvih iskustava u borbi protiv zmija?

Inace, za ovo da kravasos sise kravama krv sam na vise mjesta nasao da nije tocno.
 
B

Bobo

Guest
Smiljan kaže:
Joj, kod mene u okolici Gospica ih ima, i to onih finih :) ridjovki i poskoka. Izgleda da je jedini nacin borbe protiv tih ljigavaca ciscenje terena. Sto god sam procitao o raznoraznim sredstvima, za svako sam nasao da mozda djeluje, a mozda i ne. Jeli vi imate kakvih iskustava u borbi protiv zmija?

Inace, za ovo da kravasos sise kravama krv sam na vise mjesta nasao da nije tocno.


Jedan od efikasnijih rjesenja bi moj kum mogao patentirati. Vrlo je ucinkovit ;)

Jednom prilikom kad su krcili nesto oko vikendice, digne on neki najlon, kad ispod njega ridjovka, posto je imao lopatu u ruci, toliko ju je izmrcvario i izlupao, da se nije moglo razaznati je li to bila zmija ili lubenica ;)

U mojoj obitelji JAKO JAKO MRZIMO zmije, kao sto se vidi iz prilozenog ;)
 
T

TOMO VINKOVIĆ

Guest
Bobo tako je i kod mene-nitko živ ih nevoli..

kod mene ima puno poskoka,riđovki i smucuja.

ja ih se baš ne bojim(kad je vidim neću uteć nego ću je ubit :twisted: :twisted: ,ali kad me nenadano iznenadi.......... :scratch :scratch :scratch :arrow: :arrow: :arrow: )
to su mi najgore životinje na svitu.....
 
B

Bobo

Guest
TOMO VINKOVIĆ kaže:
Bobo tako je i kod mene-nitko živ ih nevoli..

kod mene ima puno poskoka,riđovki i smucuja.

ja ih se baš ne bojim(kad je vidim neću uteć nego ću je ubit :twisted: :twisted: ,ali kad me nenadano iznenadi.......... :scratch :scratch :scratch :arrow: :arrow: :arrow: )
to su mi najgore životinje na svitu.....


Mi ih ne klasificiramo u zivotinje uopce... mi imamo zmije u posebnoj kategoriji ;)
 
T

TOMO VINKOVIĆ

Guest
ja ih svrstavam u nešto najgore u prirodi,s obzirom na to da sam ih do sad vidio dosta znači da će ih ovo lito bit puuuuunnnnnnnnooooooo!!! :x :x :x
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Za kravosasa ti ja mogu potvrditi,to sigurno je točno.Kada su krave bile na livadi došao sam do jedne koja je tresla nogom,i kad ono vidim ta zmijuruna od 1-1,20 njoj na nozi siše krv.Odmah sam je palicom izudarao,a onda se je moj pas išao malo zabavljati s njom.Ianče stari ljudi kažu da ona ne sikće nego da više sliči kao da zviždi.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Ni ja ne volim zmije; ne bojim ih se uopće, no osjećam se neugodno kada ima koja u blizini, a takva situacija obično završi intenzivnom upotrebom debelog štapa ili u dva slučaja do sad upotrebom motike... :D sick but SAFE :mrgreen:
Već vidim kak ću sutra malčirat veliku travu zbog toga... :mrgreen:
 
M

maksica6

Guest
Bobo kaže:
Smiljan kaže:
Joj, kod mene u okolici Gospica ih ima, i to onih finih :) ridjovki i poskoka. Izgleda da je jedini nacin borbe protiv tih ljigavaca ciscenje terena. Sto god sam procitao o raznoraznim sredstvima, za svako sam nasao da mozda djeluje, a mozda i ne. Jeli vi imate kakvih iskustava u borbi protiv zmija?

Inace, za ovo da kravasos sise kravama krv sam na vise mjesta nasao da nije tocno.


Jedan od efikasnijih rjesenja bi moj kum mogao patentirati. Vrlo je ucinkovit ;)

Jednom prilikom kad su krcili nesto oko vikendice, digne on neki najlon, kad ispod njega ridjovka, posto je imao lopatu u ruci, toliko ju je izmrcvario i izlupao, da se nije moglo razaznati je li to bila zmija ili lubenica ;)

U mojoj obitelji JAKO JAKO MRZIMO zmije, kao sto se vidi iz prilozenog ;)


Zasto sam isao sa ovom temom ,zato sto mi je prijatelj vidio poskoka prvog poskoka ove godine, a on ih lovi ,ali je i prije 2-3 godine skoro otegnuo papke. Bilo je ovako on lovi poskoke za imunoloski zavod,te ih prodaje oni mu jos svake godine dadu mladih da ih pusti u prirodu.Isao je u lov na poskoke i veli on svojoj djevojci da ide s njime,isli su sa autom te jos cca 5 min pjeske.Posto ih je vise komada ulovio i stavio u vrecu,ulovi on jos jednog (ima jedna klijesta za lov cca 1,5 m duga ) s klijestim i stane mu na tijelo sa nogom ,na nogama je imao gumene cizme poskok se izvrne i ugrize njega za cizmu ,a na cizmi je imao rupu ,uhvati on poskoka i baci ga od sebe,cura je vidla sto se dogodilo i brzo u zove oca,jedva je stigao doci do auta (najvise mu je trebalo 5 min ) gdje se srusio.Cura mu je nazvala oca ,sogor mu je policajac ,policija je blokirala cestu prema VZ.Otac je brzo zvao doktora koji zivi u blizini,na srecu doktor je imao serum (doktor je rekao da ga inace nema ,ali je jedanput vidio u svom vrtu poskoka i zato a je nabavio ) brzo su dosli do doktora ,on je napustio ordinaciju i u autu mu je tijekom voznje dao serum,cesta je bila bez prometa posto je policija sav promet stavila u stranu, u Varazdinu je bio u bolinici tjedan dana u sok sobi,da mu doktor nije dao serum sigurno nebi prezivio.Evo veli da je vidio prvog ove godine,i dalje ih lovi :scratch :scratch
 
T

TOMO VINKOVIĆ

Guest
taj je glup,da ih bar lovi pa ih ubija nego on ih još razmnožava,je li mu donose kakvu zaradu :?: :?: :( :(
da za svakoga dobijem 1 000 eura ne bi ih lovio :!: :!:
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Pa mora ih lovit jer pretpostavljam da od otrova rade protuotrov,tako sam čuo.
 
T

TOMO VINKOVIĆ

Guest
ako je tako onda u redu,ali to je rizičan posao.......... :eek: :eek: :(
 
M

maksica6

Guest
Bila je cijena po komadu 25 e,on ih dnevno ulovi max 50 komada posto on zna gdje ih ima .Nesto je i sam iz njih uzimao otrov,cijena tog otrova je bila cini mi se oko 100 000 e 1 deci :shock: :shock: ,on je cak i planirao napraviti farmu zmija, ali neznam zasto je odustao od toga. Samo je jedan drugi ( cca 2km od mene) napravio farmu zmija , kod njega su bili svi moguci od policijskih inspektora ,kojekakve inspekcije ,jer nitko nije znao kakve dozvole treba ,ali uglavnom on i dalje uzgaja zmije . :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
To ti ja govorim u tom poslu su masne pare.Izvariš neki viteški oklop i u lov ili staviš prednji usisavač na traktor :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
M

maksica6

Guest
Patrik kaže:
To ti ja govorim u tom poslu su masne pare.Izvariš neki viteški oklop i u lov ili staviš prednji usisavač na traktor :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Lova sigurno je u tom,jer ovaj nebi to bez veze radio ,a i zaboravio sam reci da je i Tv sa njim znala snimati emisije,i Njemacka tv zna doci kod njega da snimaju emisije.
 
T

TOMO VINKOVIĆ

Guest
masno se to plaća,ali ja ipak to ne bi radio jer je to previše rizičan posao,koliko u jednog poskoka ima otrova :?: :?: :scratch :scratch
stvarno triba imat hrabrosti za to :!: :!:
 
M

maksica6

Guest
TOMO VINKOVIĆ kaže:
masno se to plaća,ali ja ipak to ne bi radio jer je to previše rizičan posao,koliko u jednog poskoka ima otrova :?: :?: :scratch :scratch
stvarno triba imat hrabrosti za to :!: :!:
To rade otac i sin,nigdje nisu zaposleni samo se sa tim bave,imaju nove traktore ,nove aute :roll: :roll:
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
maksica6 kaže:
Bila je cijena po komadu 25 e,on ih dnevno ulovi max 50 komada posto on zna gdje ih ima .Nesto je i sam iz njih uzimao otrov,cijena tog otrova je bila cini mi se oko 100 000 e 1 deci :shock: :shock: ,on je cak i planirao napraviti farmu zmija, ali neznam zasto je odustao od toga. Samo je jedan drugi ( cca 2km od mene) napravio farmu zmija , kod njega su bili svi moguci od policijskih inspektora ,kojekakve inspekcije ,jer nitko nije znao kakve dozvole treba ,ali uglavnom on i dalje uzgaja zmije . :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A da oni dodju malo kod mene u lov. Svu zaradu od ulovljenih zmija mogu zadrzasti :)
 
Na vrh