• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zoran

Z

zoran

Guest
Ajde da se i ja predstavim.
Ime mi je Zoran, 27 godina i iz okolice Koprivnice sam. Poljoprivredom se intenzivnije bavim od 2002. godine kad djed
ostavlja mojim roditeljima (a oni meni-pošto su zaposleni) svoje gospodarstvo---selim kod djeda, još uvjek studiram na Visokom gospodarskom učilištu u Križevcima, podižem kredit za 8 bređih junica (6 domaći simentalac+2 crveni holstein)
i odlučujem se na govedarsku proizvodnju. Junice su kupljene od domaćih ljudi iz okolnih sela pošto je u to vrijeme uvoz
bio zabranjen. Danas, ehh danas...

Završil sam u međuvremenu studij u Križevcima-ratarski smjer-posao nisam niti pokušao nigdje tražiti jer mi je bilo žao
(i još uvijek mi je) ostaviti djedovinu. Sad u štali imam 15 mliječnih krava, isto toliko ženske junadi i 10-ak muške u tovu.
Trenutno obrađujem 40 jutara vlastite zemlje i 10 u zakupu. Stalno kupujem i uzimam zemlju u zakup, uglavnom od starijih ljudi. Sijem pšenicu, ječam, kukuruz, soju, tal. ljulj i lucernu.

Puno mi pomažu roditelji i brat (apsolvent povijesti i geografije). Da njih nema propal bi do sad već 30 puta.
Trenutno imam dva kredita na vratu (istiću ove godine fala Bogu) pa mi baš financijska situacija i nije bajna.
No samo hrabro....
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Lijepo lijepo, dal misliš povečat broj krava ? Pa imaš zemlje za bar 40 krava.
 
Z

zoran

Guest
Od strojeva imam:
IMT 533 de luxe
IMT 560
Universal 640
Kombajn Zmaj 161
Sip eko 3500 berač kukuruza
Sip TG 3,5 prikolica za gnoj
Sip samoutovarna prikolica 26
Rico utovarivač gnoja
Plug leopard 2X14
Tanjurače 24 diska
Drljače
Balirka Welger Ap-51
Silokombajn Mengele MB200
Pauk Vogel&Noot - rotora
Sjetvospremač 2,2m - domaći rad
Šinje za zatvaranje brazde - domaći rad
Valjak - domaći rad
Ralica za snijeg/zemlju - domaći rad
Roto kosa Deutz-Fahr 185
Okretač sijena Panonija
Prskalica Agromehanika 350l
Sijačica za kukuruz-mehanička OLT 4 reda
Prikolica 3 t kiper
2 gumenjaka
 
Z

zoran

Guest
Ma stalno i povećavam, no slab sam s prostorom-trebal bi nekakvu štalicu početi delati-sam svoj majstor
Prodajem samo ono kaj moram-kad se vidi da više nema spasa; ili kojem govedu ili mojim financijama
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
zoran kaže:
Završil sam u međuvremenu studij u Križevcima-ratarski smjer-posao nisam niti pokušao nigdje tražiti jer mi je bilo žao
(i još uvijek mi je) ostaviti djedovinu. Sad u štali imam 15 mliječnih krava, isto toliko ženske junadi i 10-ak muške u tovu.
Trenutno obrađujem 40 jutara vlastite zemlje i 10 u zakupu. Stalno kupujem i uzimam zemlju u zakup, uglavnom od starijih ljudi. Sijem pšenicu, ječam, kukuruz, soju, tal. ljulj i lucernu.

ideš pa i ti si znači u križevcima :D :D :D
drago mi je da si se predstavio i da siješ ljulj i lucernu , kravice su odmah sretnije
ima nas tu več nas par koji studiramo u kž a što je najbolje niko nikog ne pozna :scratch :shock:
uglavnom pohvalno kaj si se ipak odlučio za poljoprivredu ipak je to nešto u čovjeku :D
 
Z

zoran

Guest
ŠANANA IMT 565 kaže:
Koliko je konja Univerzal, dal ima prvu vuču??

Pozzzzz

64 konja, i nažalost nema prvu vuču
 
B

bduda

Guest
Pozdrav Zoran
Tvoja prića me podsjeća na moj poćetak bavljenja poljoprivredom
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Dakle ima nas vise takvih koji volimo poljoprivredu. I meni govore neka se zaposlim, al nekako zemlja srce vuce. Nitko nije sretniji od mene kad vidim da se polje zeleni.
Samo nastavi s tim kravicama, za mlijeko ce se jos pitati narednih godina. Fora je u tome da su kinezi skuzili rizu s mlijekom.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
cabage kaže:
Dakle ima nas vise takvih koji volimo poljoprivredu. I meni govore neka se zaposlim, al nekako zemlja srce vuce. Nitko nije sretniji od mene kad vidim da se polje zeleni.
Samo nastavi s tim kravicama, za mlijeko ce se jos pitati narednih godina. Fora je u tome da su kinezi skuzili rizu s mlijekom.
Djelomice tocno. Kinezi kao narod (a ima ih) do sada nisu imali neki enzim u tijelu koji je rastvarao kravlje mlijeko tako da ga nisu uopce koristili. Stvaro im je probleme u organizmu. U ovom svekolikom mijesanju ljudi zadnjih desetljeca taj enzim (ne znam kako se zove) se odjedanput poceo pojavljivati kod kineza i oni su u stanju konzumirati krvlje mlijeko tako da potrosnja kravljeg mlijeka u Kini rapidno raste.

Inace, Zorane, samo se drzi, budi uporan i nedaj djedovinu. Znas kako ljudi kazu da su jedino Bog i zemlja vjecni. Sa Kinezima ili bez njih onaj tko radi ce imati :)
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Sretno s poslom. Samo naprijed. Ako imas mogućnosti i želju proširuj proizvodnju
 
Z

zrine892

Guest
zorane sve najbolje i samo naprijed...nemoj nikada gubiti vjeru u sebe...jer ja znam kako ti je..ako sam ja dotle i izdržao i ti ces...vjeruj mi..
 

Najnoviji postovi

Na vrh