• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

zrine892

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Gore si napisao da nemožeš skrenuti kako bi htio...: "tesko je to za nosit jer se propinje i kada smotam samo gura.." :D
Ma, meni ti je zabavno tebe zezati oko toga :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Z

zrine892

Guest
ma samo ti mene zezaj nesmeta mi :) :)
a sto se tice ono sto sam spominio sto se propinje to je bila ona kombinacija rotodrljace i sijacice...tako da necu raditi s tim kombinacijom...da i jos ta kombinacija i tvoj p.h. i utezi...daj covjece prepolovio bi mi se traktor na pola...;)
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Pa, da, najvjerojatnije bi...saznao bi gdje je bio najslabiji :mrgreen:
 
Z

zrine892

Guest
zjockoo kaže:
Pa, da, najvjerojatnije bi...saznao bi gdje je bio najslabiji :mrgreen:

u sredinu ;)
 
J

jokapz

Guest
Zrine jel to sefica nezna terat Rusa pa vuče sa malim dajcom dvije zmajevke..... :supz:
 
Z

zrine892

Guest
jokapz kaže:
Zrine jel to sefica nezna terat Rusa pa vuče sa malim dajcom dvije zmajevke..... :supz:


upravo tako..nedam ja nikome da vozi rusa mojeg :);)
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Malo mi se tanki čine ovi stupovi, šta se ne bojiš vjetra da ti baci krov? Zatvaraj šupu sa svih strana :D
 
Z

zrine892

Guest
toma84 kaže:
Malo mi se tanki čine ovi stupovi, šta se ne bojiš vjetra da ti baci krov? Zatvaraj šupu sa svih strana :D

nisu tanki...i ne valja zatvarati sa sve strana zbog stupova...bolje je sa jedne strane zatvoriti..bit ce lim sa strana i od naprijed kapija....jer ovako ima propuh kroz šupu..
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Zrine jer to neki statičar proračunao? Super ako je, jer nema razbacivanja sa materijalom, ali i lim će koštati dobrano. Poz
 
Z

zrine892

Guest
Kontam kaže:
Zrine jer to neki statičar proračunao? Super ako je, jer nema razbacivanja sa materijalom, ali i lim će koštati dobrano. Poz

aha staticar bili majstor i ja :)...a cuj...isao na to da nemam u sredini stupove...jer mi dvor uzak...samo 9 metara..a i isli smo na to da mi bude gore lim da bude lakše stupovim...tako da...a gradju sam stavio jer je jeftinija nego zeljezna konstrukcija...a sada...jel je to teže ili lakše od gradje na to nisam isao...
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Super je, smao jel se nenjiše ovako naprijed-nazad, trebao bi još stavit ukrute između makar samo 2 stupa s svake strane. Znaš na čega mislim, na ono što ide u X.
 
Z

zrine892

Guest
petar kaže:
Super je, smao jel se nenjiše ovako naprijed-nazad, trebao bi još stavit ukrute između makar samo 2 stupa s svake strane. Znaš na čega mislim, na ono što ide u X.


da...ne njiše se jer ima onu utore ruku sto drži vijenac ili rogove zaboravio sam kako to ide...ali za svaki slucaj i to cu napraviti...od stupa do stupa cu to napravti..ali samo u pocetku...u sredinu necu...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Za desetak dana se vraća frend sa Filipina koji je dipl.ing. građevinarstva pa ću mu reći da škicne u tu Vašu rabotu, ja nisam stručnjak, ali mislim da ove metalne stupove trebate međusobno učvrstiti. Onako u križ, jer ako staviš vrata, u slučaju vjetra, sve će ti otići u smjeru vjetra, jer ništa ne drži stupove da ostanu tu gdje trebaju. Mislim ovo ti je mišljenje laika, a valjalo bi upitati struku.
 
Z

zrine892

Guest
Kontam kaže:
Za desetak dana se vraća frend sa Filipina koji je dipl.ing. građevinarstva pa ću mu reći da škicne u tu Vašu rabotu, ja nisam stručnjak, ali mislim da ove metalne stupove trebate međusobno učvrstiti. Onako u križ, jer ako staviš vrata, u slučaju vjetra, sve će ti otići u smjeru vjetra, jer ništa ne drži stupove da ostanu tu gdje trebaju. Mislim ovo ti je mišljenje laika, a valjalo bi upitati struku.

da ali vrata su staviti od naprijed...jer od sjevera najvise zna puhati...ali to ce biti mala vrata....do pola...znaci neki 4,20x4,50...a sa strana ide lim i vrata ce biti od lima...a sto se tiče sto si rekao da stupove treba ucvrstit to cu svakako napraviti obavezno...ali nisu svi stupovi jednake dubljine :blackeye :blackeye supovi ovi na pocetku i na kraju su deblji 80 mm...a ostali su 70 mm debljina....takve sam nasao i jedva sam nasao i skupo sam platio 300 kuna komad od 9 metara..a prije si mogao nači za 200 kuna i jeftinije...pa zato sam se tako krpao...a sto se tiče temelji (stope) su dosta dobri 80cmx80cmx80cm...nije bas bez veze napravljeno...samo ti pozovi frenda pa cemo vidjeti kako je to kada seljak bez znanja napravi supu :blackeye
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Lim je 60kn/m2. Sad koiliko bi došle jelove daske, ne znam. Ja ih imam već 20 godina na jednoj garaži i odlično, ima zraka koliko hićeš. Na druge dvije su hrastove, bile sirove kad stavljali, sad ima fore od daske do daske skoro 1cm. Zraka ko u priči. Stupa ti je dobra, najbitnija. Ok je garaža, dobro je strojeve imat pod krovom
 
Z

zrine892

Guest
ops...ja sam lani kupio lima za 58 kn kvadrat...sa bojanjem u limariju sebastijan u beliscu...on mi je bio najpovoljniji...
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Tako je kod nas u Karlovcu cijena. Bio je prije jeftiniji ali je poskupio zbog poskupljenja sirovine, a i više se traži pa oderi po kupcu :D
 
H

Hrvoje_cvangic

Guest
zrine892 kaže:
pozdrav zrie...a tu smo si blizu...ja sam iz kunisinaca...vidim imas rusa...imam ga i ja...de reci mi molim te na koliko coli je tu plug nastiman...nekako mi nevjerojatno da je to 3X14"...ja vucem 2X16" i mogu ti reci da ima sta vuci sa 4 brzinom...negdje moram i sa trecom...pa mi je mal ove 3 brazde nevjerojatno...jedino ak je to 3X12"...
 
Na vrh