• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zsolin

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Koliko sam vidio na tom novijem mjenjacu ima isto 4 brzine+ kornjaca i zec isto kao kod mene,reverzer je isto kao kod mene samo sto ima kraj volana a b c d ....znaci 64/64 ako se nevaram.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
aha svaka čast lijepa pila. nego nikako da te pitam pa kaj nije to jači motor gore a hauba s naljepnicom samo od 3080. to su bile one grdosije imale takvu haubu 3690 i tak neke serije veče.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
tesko mi je odg na to pitanje....
sto se tice masine stvarno je zestok a sada nemam pojma jel to original masina ili ne-al perkins je.
I drugacija je hauba,blatobrani zadnji su siri neko na drugima 3080 i tako...
Koliko je tezak tvoj mf?
Moj je 5500kg.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
moj je po knjižici 4.400 al ja imam tekučinu u sve 4 gume tak da u svakoj otraga imam oko 500kgna kotaču svakom i 300 na prednjima pa tak da imam negdje 5600 sveukupno s tekučinom bez prednjeg utovarivača. ma tvoj je 100% onaj preko 130ks inače je to preglomazno za 3080
 

kiraj

Član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
303
zsolin kaže:
Koliko sam vidio na tom novijem mjenjacu ima isto 4 brzine+ kornjaca i zec isto kao kod mene,reverzer je isto kao kod mene samo sto ima kraj volana a b c d ....znaci 64/64 ako se nevaram.
Dynasift menjač kod MF serije 30xxi 31xx kao i kod serija 61xxi 81xx imaju 32/32 brzine i idu oko 40 km/h.Taj tvoj 3080 izgleda glomazno ,stavi sliku motora.
 
M

Massey4455

Guest
e dečki ovi mjenjaći dyna shift imate dyna 4 to vam je a,b,c,d ide 40 km/h imate dyna 6 to je a,b,c,d,e,f brzina im je 45 km/h i ima 30 brzina naprijed i 30 brzina u rikverc.
znam da još postoji dyna 7 i vt tj. vario transmison.
evo ako vam to kaj znaći usput dobar mf 3080.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Massey4455 kaže:
usput dobar mf 3080.



hvala hvala....ljepo je sluzit se sa njime
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Jel imaš kakvu pločicu na motoru, oznaku?
Ajd pročitaj pa će se valjda odgonetnut..
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
obavijest!

promijenio sam nick u codexnox ,tako da znate-da nebude zabune.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ej momak pošto ona svemirska kapsula od bačvi? :lol: :lol: :p Imam ja neke bačve limene, bili mi mogle poslužiti da složim tu skulpturu? :lol: :lol:

Malo šale da se nasmiješ ;)

Nego pogledaj ovaj brand.
http://www.stefannemanja.com/index.htm

Samo ima veliku grešku, isto kao i ti. Ambalaža za rakiju NE SMIJE biti prozirna!!!
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Heh.eh.
Mozda bi mogle,mozda ne.

Zast nesmije biti prozirna?
Pakirat cemo u kutije...:)

Nego jesi ti meni nasao gdje cemo izvest?
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Bit ce .

Zasto mislis da nesmije biti?

Gdje god pogledas plum bradny je u prozirnoj boci?
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
codexnox kaže:
Heh.eh.
Mozda bi mogle,mozda ne.

Zast nesmije biti prozirna?
Pakirat cemo u kutije...:)

Nego jesi ti meni nasao gdje cemo izvest?
prisustvo sunčeve svjetlosti izaziva stvaranje etilkarbamata koji je štetan!
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Za ovaj spoj ne znam, ali znam za neki drugi koji je isto štetan. E sad ne znam ako je odležano u hrastvoj bačvi, pun tanina i promjenite boje da li ga to štiti?
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
sva alkoholna pića izložena sunčevoj svjetlosti i toplini pogoduju razvitku etilkarbamata,zato ti na svakoj cugi piše čuvati na hladnom i mračnom mjestu,tj,podrumu :partyman:
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
A kako bi onda trebalo postupati sa pravljenjem orahovca?
Jer prema receptu on se drzi na suncu....

Nisam to znao.
Ali inace "cuga" stoji u hladu..:)
 

Najnoviji postovi

Na vrh