• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

2008: Poticaji/Investicijska potpora za kapitalna ulaganja

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Ima li kakvih informacija u koj su fazi pravilnici za poticaje i kapitalna ulaganja za ovu godinu. Pankretic je nekoliko puta govorio o povecanju te o tome da su pravilnici u izradi. Jeli ima kakvih novih informacija?
 
J

JOSIP.1

Guest
njet!!

ali informiran sam da ce ic kapitalna gore, makar im se bas i ne veselim, opet cu morat nest kupovat i smisljat sta investirat jer se tih najavljenih 40 % ne propusta...
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Josipe, kad je najavljena promjena; kad bi okvirno trebala stupiti na snagu i u kojem rasponu ulaganja vrijedi?
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
zjoocko vec pitah par puta,,nitko pojma nema kada bi to trebalo stupit na snagu :?
 
K

KRESO

Guest
hmmm ide gudovac sad ću se samo napaliti na novi traktor....ali ko što josip kaže 40% se ne propušta pa stoga moramo čekati i skupljati lovu 8)
a ti TX planiraš kupiti neki traktor ;)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Smiljan kaže:
KRESO kaže:
hmmm ide gudovac
A mozda nam ministar kod otvorenja bude i malo konkretniji sa datumima

kaže danas božo na sajmu da je skoro gotov zakon o povečanju kapitalnih na 40% ali i minimalni iznos je sad 160000kn a ne više ko do sad 80000, jer kaže želi da se investira u kvalitetno i novo
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
E bogec daj Bože da je tako, samo mislim da je prijednog zakona napravljen samo ga još treba usvojiti a to čemo vidjeti kak bu išlo.
Pošto je drž. zadnjim par tana popušila veliku lovu od Hypo grupe, loše nam je piše
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
KRESO kaže:
hmmm ide gudovac sad ću se samo napaliti na novi traktor....ali ko što josip kaže 40% se ne propušta pa stoga moramo čekati i skupljati lovu 8)
a ti TX planiraš kupiti neki traktor ;)

ma ne ja samo pitam ;)
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
bogec kaže:
kaže danas božo na sajmu da je skoro gotov zakon o povečanju kapitalnih na 40% ali i minimalni iznos je sad 160000kn a ne više ko do sad 80000, jer kaže želi da se investira u kvalitetno i novo

To o 160.000 je Bozo rekao?
 
D

dibomi

Guest
pozdrav svima, ovih dana krećem sa OPG-om i ovaj forum je 5-tica, za sada odgovore pronalazim akli ako se pojave pitanja bit ću slobodan bilježiti se sa štovanjem do tada lijep pozdrav svima
 
D

danijel

Guest
imam pitanje, u 8 mjesecu sam kupio 4 junice, 2 krave i jednog bika. To sam kupio od 2 vlasnika. Zanima me koja je procedura za predat zahtjev za povrat kapitalnih, i sta sve treba od dokumentacije
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Govorim iz glave:
- dokaza da si komecijalno polj. gospodarstvo (rjesenje o OPG-u)
- racuni da si stvari platio
- ispunjeni obrasci

Sve to skupis i posaljes na ministarstvo u Zagreb. Konzultiraj se sa savjeodavnom sluzbom, oni te mogu uputiti.

Usput, ministar jucer izjavio da sada rade zahtjeve predane u 4. mjesecu 2008. Jel' o znaci da ce se cekati kapitalna manje od godinu dana ?!
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Piše u agroglasu da će isplatiti poticaje u veljači i ožujku, nešto preko milijardu kuna.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
hm :scratch a ministar spominjao nekakvih 500 milijuna :evil: samo se u ovoj drzavi sa takvim ciframa razbacuje .....
 

cipiripi1967

Član
Tu od
2 Stu 2008
Poruka
269
jel se to tiče poticaja redovnih za trajne nasade ili jednokratnog poticaja samo za sadnju, :?:
a ako je tako nečemo lovu vidjeti niti do kraja godine :twisted: :mrgreen:

pitanje : mislim kupiti jedan stroj ,troškovi su oko 4o.ooo kn -da li imam pravo na neki povrat sredstava jer nisam u sistemu PDV-a a nešto se priča da sada i na OPG imamo neka prava slična.
ima li netko neka saznanja glede toga :oops:
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Da, da imas pravo na kapitalna (40%) bez obzira sto nisi u PDV-u. Tih 40% bi trbao dobiti na iznos bez PDV-a
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Smiljan kaže:
hm :scratch a ministar spominjao nekakvih 500 milijuna :evil: samo se u ovoj drzavi sa takvim ciframa razbacuje .....
Ako laže novinare, lažem i ja tebe ;)

poticajeh3.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Od kud je to izvađeno!!! :?:

Pitam se hoče li biti :scratch :scratch :scratch :?:
 
Na vrh