• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

4-redna ručna sijačica

  • Temu pokrenuo fcjan
  • Datum prvog posta
F

fcjan

Guest
Kao prvo htio bih vas sve pozdraviti! ;)
Ovako, zanima me dali ima gdje u blizini za kupiti ili preko neta za naručiti ručna sijalica, tipa ovakva s donje slike.
Jedino što sam našao je s američke stranice za 250$ ali mislim da ima i boljih načina za kupovinu.
Zahvaljujem! :partyman:

ANeyb.jpg
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kao prvo htio bih vas sve pozdraviti! ;)
Ovako, zanima me dali ima gdje u blizini za kupiti ili preko neta za naručiti ručna sijalica, tipa ovakva s donje slike.
Jedino što sam našao je s američke stranice za 250$ ali mislim da ima i boljih načina za kupovinu.
Zahvaljujem! :partyman:

ANeyb.jpg

Za sijaćicu neznam sorry ! Dobro nam došao :supz:
 
F

fcjan

Guest
zahvaljujem svima, očito jedino još tog ima u americi.. imam doma jednu koja je u lošem stanju, uvezena iz Austrije prije 20 tak godina pa bi rado zamijenio..
P.S. onaj link s njuškala, bilo bi dobro al mi treba mali razmak zato jer je to najviše za špinat, matovilac, rotkvicu itd..
hvala svima opet, evo piva na moj račun :drinkers:
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Kao prvo htio bih vas sve pozdraviti! ;)
Ovako, zanima me dali ima gdje u blizini za kupiti ili preko neta za naručiti ručna sijalica, tipa ovakva s donje slike.
Jedino što sam našao je s američke stranice za 250$ ali mislim da ima i boljih načina za kupovinu.
Zahvaljujem! :partyman:

ANeyb.jpg

Ima firma Nibon pak d.o.o.,ali jednoredne sa mogućnošću povezivanja u troredne...
Isto tako imaju i ručne kultivatore za međuredno brljanje...
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,208
tema je stara, ali dižem ju gore...zanima me ako je netko u međuvremenu nabavio ručnu sijačicu? razmišljam o kupnji jedne pa me zanimaju iskustva....dal to dobro radi?
pošto imam mutu gorenje imam opciju kao priključak, ali ipak bi možda ručnu. lakše mi da ne moram svaki put vuć stroj van...
s time da ja gledam jednorednu ručnu sijačicu...
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,208
Nasao sam... zanimaju me iskustva...
Sto sve sije? Kukuruz, grah, mahune...ide i sitno sjeme? Krastavci?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,528
onaj brojač na njoj sam ja odmah skinul, išal mi je na živce i nije dobro složen...
možda nove imaju bolje riješeno...
sjeme ide sitno, ja sijem i mrkvu i peršin i pastrnjak, i rotkvicu i matoviljac i ronu i salatu, špinat...krastavce nisam nikad, to si delam flance, a i grah i kukuruz može, samo ja to radim običnom oltovom, pa mi se ovo neda gurat...
dakle, pretežno sitnarija...
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,208
ja to sve na vrtu sijem i svake godine pokušavam mijenjati mjesta da nikad nije ništa na istom mjestu...pa onda to bude svugde raspoređeneo i problem mi je kaj nebrem više ni s mutom blizu a kamoli s traktorom...lakše mi je onda to ručno povući...hvala na info :ppozdrav:
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
onaj brojač na njoj sam ja odmah skinul, išal mi je na živce i nije dobro složen...
možda nove imaju bolje riješeno...
sjeme ide sitno, ja sijem i mrkvu i peršin i pastrnjak, i rotkvicu i matoviljac i ronu i salatu, špinat...krastavce nisam nikad, to si delam flance, a i grah i kukuruz može, samo ja to radim običnom oltovom, pa mi se ovo neda gurat...
dakle, pretežno sitnarija...
Kakav ima brojač?
 

ceta

Novi član
Tu od
4 Pro 2021
Poruka
9
Lijep pozdrav.Nekada davne 1986 radio sam na izradi svih sijacica ,kopacica kao i 🤞motokultivatora u proizvodnji dijelova Gorenje,,Muta''.Mozda jos uvijek mozete poruciti putem bolha.com i kupiti.Necete se pokajati jer citav ciklus proizvedenoga alata ,tamo na velikoj tabli,poljani se isprobava.Jamcim na kvalitet i radove.Pa pozurite i nabavite.
 

Najnoviji postovi

Na vrh