• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Akumulatori

  • Temu pokrenuo dgeceg
  • Datum prvog posta
D

dgeceg

Guest
nisam nigdje mogao nać temu o akumulatorima, pa sam ovdje postavio temu, znači nama je krepao akumulator na traktoru jačine 110 ah, i nije sa pokazao baš dobrim, trajao je 5 godina, sad me zanimaju vaša iskustva koji su najbolji akumulatori
 
I

ivanm

Guest
Re: akumulatori

uzimam munju ili toplu već duže vrijeme (rađe munju-kupujmo hrvatsko) i ni jedan nije trajal duže od 5-6 god. s tim da imaju garanciju 4 god dok jedan bosch silver ima 2 ili 3 god garancije
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: akumulatori

ako ti se ovaj na 5 god. pokazao loš , onda daj dopeljati na dvorište kamion zemlje i drži trator na" alnaseru" na tom umjetno brdu .
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Re: akumulatori

ja sam nekak najbolje uvijek prošel sa vartom i uvijek sam uzimal jači akumulator nego kaj bi bil dovoljan(tv 419-100ah, univerzal 703-135ah),najgori su talijanski,drže 2 godine i moreš ga dati cigiju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Re: akumulatori

Moje iskustvo: Munja 16 mjeseci (15 je bila garancija), Topla 9g., Exide 8g. (i još traje)...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Re: akumulatori

Ja večinom kupujem:Varta,Bosch,Vesna-Starter,sada sam kupio Topla 100Ah 845kn...
Za koji traktor trebaš..
Ako si do sada imao 110Ah,100 če ti bit dovoljno..Ja 100 koristim na svim traktorima..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Re: akumulatori

ZJ kaže:
Moje iskustvo: Munja 16 mjeseci (15 je bila garancija), Topla 9g., Exide 8g. (i još traje)...
Topla ali predpostavljam crena?
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Re: akumulatori

Ja vozim i na autu i na Ursus Origina VW jedan je varta a drugi akuma i mogu rči da su to odlični akumulatori i drže ako ga ne siluješ 5,6,7 i više godina!
Al moram reči da sam na izvoru istih.Kupil ga nebi jer koštaju kaj suvozlato! Dobiš 3 munje za jednog takvog!Al da valja-valja!!!
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Re: akumulatori

moja iskustva su sljedeća:
CM batarija (mislim da je to proizvodnje Munja Zagreb, samo marketinško ime)
2,5 god, od toga 2 god. garancija (110Ah)
Sznajder 4 god., od toga 2 god. garancija i u garantnom roku bil je
5 puta na servisu jer se je ispraznil nakon svega 10 plajenja traktora,
kad sam ga skinul sa traktora i ostavil ga na toplom tri dana isprazni
se isto koda iz njega netko krade struju (taj je bil 100 Ah).

Moja je preporuka da ako se kupuju mokri akumulatori
(dakle da treba dolijevanje destilirane vode i kontrola kiseline i sl.)
da se traže oni u koje nije nalijana kiselina nego da se kiselina
za nadolijevanje dobije u karnistru uz novi akumulator....
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Re: akumulatori

marko93 kaže:
Ja večinom kupujem:Varta,Bosch,Vesna-Starter,sada sam kupio Topla 100Ah 845kn...
Za koji traktor trebaš..
Ako si do sada imao 110Ah,100 če ti bit dovoljno..Ja 100 koristim na svim traktorima..

marko mogu ti reći da se zadnje vrijem svi u mojem kraju žale na Vesnu Starter,
sve se više vraća u trgovine u kojoj je kupljena i zamjenjuje se sa drugim akumulatorom,
koliko čujem kvaliteta im se je jako srozlala i dosta trgovaca auto dijelova i sl. više Vesnu ne drži.....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Re: akumulatori

muhanicar kaže:
ZJ kaže:
Moje iskustvo: Munja 16 mjeseci (15 je bila garancija), Topla 9g., Exide 8g. (i još traje)...
Topla ali predpostavljam crena?
Pred 10 g. je bila samo crvena...
Sad imam jednoga od Đure Preradovića (godinu i pol...).
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Re: akumulatori

Pa kaj se on još s tim bavi?
A kaj veliš na Friš?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Re: akumulatori

zbalija kaže:
marko93 kaže:
Ja večinom kupujem:Varta,Bosch,Vesna-Starter,sada sam kupio Topla 100Ah 845kn...
Za koji traktor trebaš..
Ako si do sada imao 110Ah,100 če ti bit dovoljno..Ja 100 koristim na svim traktorima..

marko mogu ti reći da se zadnje vrijem svi u mojem kraju žale na Vesnu Starter,
sve se više vraća u trgovine u kojoj je kupljena i zamjenjuje se sa drugim akumulatorom,
koliko čujem kvaliteta im se je jako srozlala i dosta trgovaca auto dijelova i sl. više Vesnu ne drži.....
Sve moguče..
Ja sam tj akumulator lani kupio,trebao mi je za kombajn pa sam tražio najjeftiniji jer kombajn ne trebam cijelu sezonu..Akumulator je do sada bez greške,preko zime sam ga imao na traktoru i palio je OK s njim..Samo da kažem nije onaj Bijeli(proziran) nego Crni..
 
A

AGRIPLUS65

Guest
Re: akumulatori

ja imam bosch-ove 125ah i 97ah sad su godinu dana stari i prezivili svasta,ovdje niko ne spominje udarnu snagu akumulatora koja je jako bitna to obavezno pazi da je cim veca i jos mi je trgovac rekal da postoje akumolatori za vise i manje potrosaca, ak hoces da ti akumulator duze potraje prepiksaj si alnaser,prosli smo imali exajd nakon dvije godine muka za traktor i jos ga ima jedan na zetoru vec ga je 5 puta mjenjal.
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Re: akumulatori

muhanicar kaže:
Pa kaj se on još s tim bavi?
A kaj veliš na Friš?
friš je slovenski imal sam ga nekad davno na tv i mislim da me je držal više od 10 g bil je 100ah
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,935
Re: akumulatori

Friš nije slovenski nego hrvatski.
Proizvode se u Križevcu ali u suradnji sa slovencima.
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Re: akumulatori

još bolje samo velim da je mene služil preko 10 g
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Re: akumulatori

danek kaže:
muhanicar kaže:
Pa kaj se on još s tim bavi?
A kaj veliš na Friš?
friš je slovenski imal sam ga nekad davno na tv i mislim da me je držal više od 10 g bil je 100ah

ja bi ipak rekao da je Friš Hr proizvod, makar ga nisam nikad vidio te akumulatore.
Ke to nije taj fris
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Re: akumulatori

nebum se pravdal ali znam da sam ga kupil u ptuju 95-6g
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Re: akumulatori

Kupio u ptuju i odma slovensko hehehe ja imam friša kod sebe na traktoru dobar proizvod čuvajte se istočnoeuropskih marki akumulatora deklaracija ne odgovara onome šta se kupi meni su na jednom takvom iz rumunjske pregorile čelije. Poslje se ispostavilo da su mi uvalili neku mućku jer deklaracija ne odgovara onome što sam ja mislio da sam kupio. Poljaka sam isto imao trajao je kolko i garancija 2 god. Friša imam tri god bez problema.
 

Najnoviji postovi

Na vrh