• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Akumulatori

  • Temu pokrenuo dgeceg
  • Datum prvog posta

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
i još da jednom ponovimo,IZBJEGAVAJ PLAMEN
vjeruj,posljedice su strašne

znam kaj radi iskra kad dođe do kiseline u akumulatoru i to iz vlastitog iskustva, tako da vjeruj mi nema šanse da idem sa otvorenim plamenom
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
366
Jos nisam uspio naci nista konkretno o akumulatorima Silver.Zanimljivo je da imaju identicnu deklaraciju(naljepnicu) kao i Starter Ciam akumulatori koji su ,po pricanju , u redu...
Razlika u cijeni za dva akumulatora i popuste koje nude za Silver je poprilicna,pa mozda jos naide netko tko zna nesto vise o Silveri-ima :)
 
D

dennnis

Guest
mislim da je jedan od najboljih akumulatora marka excide.
radim u auto industriji i pokazali su se kao najbolji.
 
A

AGRIPLUS65

Guest
mislim da je jedan od najboljih akumulatora marka excide.
radim u auto industriji i pokazali su se kao najbolji.
ja ti ga platim i ostavim da ga bacis u kontenjer umjesto mene,a bratic od svaka bi ga mogal i bacit za tobom.
 

zagorec

Član
Tu od
16 Svi 2011
Poruka
99
svi imaju garanciju 2 g. a tolko i izdrže ,nakon toga začas svi riknu,zato kupi najjeftinijeg
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
je ko kad rastepal akumulatora staroga ?
ovak
jučer idem s polja doma i najdem akumulatora bez celog gornjeg poklopca,bez kiseline bez ičega,samo čelije i plastika ona kak jeje na akumulatoru ono okolo i odispod
i sad ja sam mislil kad nema kiseline niti ničega hititi ga u vatru kaj plastika zgori i drugi dan ga zeti i dok bum pelal na otpad odma i njega rešim
sad dal je to pametno tak i vatru hititi ili ne,ja mislim da nemre biti pizdarije kad kiseline nema
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
je ko kad rastepal akumulatora staroga ?
ovak
jučer idem s polja doma i najdem akumulatora bez celog gornjeg poklopca,bez kiseline bez ičega,samo čelije i plastika ona kak jeje na akumulatoru ono okolo i odispod
i sad ja sam mislil kad nema kiseline niti ničega hititi ga u vatru kaj plastika zgori i drugi dan ga zeti i dok bum pelal na otpad odma i njega rešim
sad dal je to pametno tak i vatru hititi ili ne,ja mislim da nemre biti pizdarije kad kiseline nema
olovo ima nisku točku tališta ..taka da buš ostal bez ičega .
Današnje akumulatore se ne isplati rastavljati ...čelije su u svojevrsnim đepovima a olove se sulfatizacijom raspadne ...tak da dobiješ na neki način prašinu.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
olovo ima nisku točku tališta ..taka da buš ostal bez ičega .
Današnje akumulatore se ne isplati rastavljati ...čelije su u svojevrsnim đepovima a olove se sulfatizacijom raspadne ...tak da dobiješ na neki način prašinu.


zaboravio su mu reći da kad se olovo rastopi da malo pljune ili nalije vode
pa da vidi sranja...

cijeli akumulator je trenutno 2kn/kg na vage...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
najbolje ti to prodaj u komadu i nemaš beda,kod nas kumovi kupuju,mislim 1,5 kn ili neka zamjena samo da trže ali i da zarade,ja sam jednom izvadio oko 90 kg i na kraju mi ispalo da sam dobio nekih 20% više nego da sam prodao cijele akumulatore:madmana::madmana:
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
je vikali su več kume kume kolko očeš za toga amburatora
znači bolje v komadu rešiti
onda ok to dok bum pelal onda bum to rešil
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
zaboravio su mu reći da kad se olovo rastopi da malo pljune ili nalije vode
pa da vidi sranja...

..
pa da i on bude blesav kao i ti:mrgreen::mrgreen::madmana:
 
D

dennnis

Guest
ja ti ga platim i ostavim da ga bacis u kontenjer umjesto mene,a bratic od svaka bi ga mogal i bacit za tobom.

ha cuj samo ti plati i ostavi ja budem vec njega rijesil. :weedman:
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
pa ne mora značit da svaki izdrži samo garanciju ja na zetoru imam Vesna Strarter sloveski od 140ah,i ovo mu je već 7 ako ne i 8 godina, kada je kupovan u Metrou je bio 800kuna,sad sam gledao i nema ga više nigdje za kupiti
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
kakva su iskustva s Munja akumulatorima? Krepal je moj vesna starter 100Ah, još je dugo i odradil s obzirom na sve... ali čujem da ti slovenski više nemaju staru kvalitetu, a ovi od munje su povoljni i hrvatski su proizvod i tak pa pitam...?
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
kakva su iskustva s Munja akumulatorima? Krepal je moj vesna starter 100Ah, još je dugo i odradil s obzirom na sve... ali čujem da ti slovenski više nemaju staru kvalitetu, a ovi od munje su povoljni i hrvatski su proizvod i tak pa pitam...?

To ni vrag ne zna. Bitno je da imaš što dužu garanciju, pa mijenjaj. Čak sam čuo od čovjeka koji se bavi time, da težina akumulatora ima veze. Što teži, to bolji. Više olova..
Uostalom, koliko novaca za taj koji te zanima?
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
To ni vrag ne zna. Bitno je da imaš što dužu garanciju, pa mijenjaj. Čak sam čuo od čovjeka koji se bavi time, da težina akumulatora ima veze. Što teži, to bolji. Više olova..
Uostalom, koliko novaca za taj koji te zanima?

Mislim da je bil ispod 600kn, ali sad mi se čini da je to bila neka akcija ili tak, ne znam kak su cijene danas ali budem pogledal u dućanu pa javim, ne znam ovi neki njemački su skupi varta, bosch, baren... i kak se sve zovu, a pak talijanski excide, xcell i to, to je škart samo takav kolko čujem, eventualno Topla... tak da možda najbolje Munju čisto zato jer je domaća firma
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Exide suhi nije loš. Imal sam već par komada i odrade svoj vijek..
U Metrou imaš 110 Ah cca 800 kn, suhi, ne znam jeli silver ili blue. Nekakva prosječna cijena je oko 700 kn za 100 - 110 Ah. Ovi Boschevi suhi su neuništivi. Na kamionu sam ih ovu zimu pržio na starter i sve su podnijeli. Ispraznio sam ih jer mi se nafta sparafinirala. Imaju već cca 3 god. Sad za razliku oko 100 kn je pitanje jel se isplati riskirati. Na kraju izađe na isto.

Baš gledam metro katalog, digli cijenu za 100 - 150 kn, ovisno o modelu. Čak su i ovi šrot marke skupi..
 
Posljednje uređivanje:
I

ihorzic

Guest
munja ima dobre akumulatore sto posto - maknite se od akcija po trgovačkim lancima
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Nevjerovatna stvar ali meni se cini da je tako, zamjenio sam akumulator na autu, bmw 320d, 100kw, satrai je bio u losem stanju, i sa ovim novim osjecam da auto ima vise snage, bolje prima gas u voznji, dali je moguce da auto od 100kw osjeca opterecenje altelnatora koji stalno puni akumulator,a ovaj stalno gubi struju.
 
Na vrh