• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Akumulatori

  • Temu pokrenuo dgeceg
  • Datum prvog posta

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Posle dobrog sexa, i alkohola... obično auto dobije 10% na snazi...:rolfer:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja kupujem obnovljene akumulatore i jako sam zadovoljan i cijenom i vijekom trajanja i garancija je neznam tocno jel 18 ili 24 mj u traktoru je star vec 4 godine i radi super a u autu je 2god!!!!!
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Kupio nov akumulator bosch 70 Ah, i sad kad prenoci nece da upali, malo sam mjerio i kad spojim ampermetar u seriju s pocetka vozi struju neki 2A, pa p,alo opada i stane na 0,35A, to sad nije neka sruja da moze isprazniti aku, jeli normalno da crpi struju konstantno od 0,35A, mada je to za nekih 20 sati 7Ah, e sad u kombinaciji sa niskim temeraturama, kratkom voznjama ukljucenim svejtlima, nisam siguran jeli do akumulatora.
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
da ti negdje nisu spojene zice,,pa ti vuce struju,,il da nije akumulator u banani,,da nisi bas naletio na krivog,:scratch,,nebi smio bit razlog svijetla kratka voznja,,ipak je novi,ima da se frče kad pali,,,mozda nemas dobru masu,,pa nema snage za okrenuti,,pogledaj kabel od mase,,dali je dobro pričvrščen,,meni se znalo dogodit to na traktoru,,kupio novi,,od 180ah,,pa nije htio,,kad tam bakrena zica pregorila od mase,nasarafljena..na traktor,pa nije htio,,nije imao snage upaliti,,,onda imo 2 akumulatora:madmana::madmana:
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
moje masa, da je mas bilo bi i kad je topla i poslije voznje, ovo je samo kad stoji duze da se ne pali, i jos ako je hladno vrijeme
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
a neznam onda,,al svakak provjeri si to,,na toplo pali i slabiji akumulator,,al na hladno,,i jaci minus,,to problem,,,
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
pitanje je bilo, jeli normalno da povlaci struju od 0,35A i dok je ugasen, parkiran, zakljucan
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Nije normalno da povlači toliku struju, u stanju mirovanja!
Neznam, jel auto ili traktor?
Ja bi krenuo korak po korak...
Zakačio instrument ponovo, i vadio osigurače...jedan po jedan i gledao kad prestane tok struje.

Ako nađeš na kom osiguraču se javlja ta struja(ako se uopšte javi), njega nemoj vraćati, i pregledaj šta ti neradi od elektrike...i polako da lociraš kvar!

Pre brave, ima vodova prema alternatoru i anlaseru, koji nemaju osigurače...može svašta biti:madmana: al 0,35A je definitivno puno!

Ima tu uređaja koji vuku neku struju u mirovanju, kompjuter/autoradio/alarm...al to su sve sitnice, par mA
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ja sam upravo mislio da to povlaci alarm, centralna, navigacija, komp, nemam pojma vise sta, ali ako auto stoji 10 dana x 24 ha x 0,35, spada da potrosi 84 Ah, kako kazes toomuch, znaci da bi nakon 5 dana stajnja auta na parkingu, ga nebi bilo moguice vise startati.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
ja sam upravo mislio da to povlaci alarm, centralna, navigacija, komp, nemam pojma vise sta, ali ako auto stoji 10 dana x 24 ha x 0,35, spada da potrosi 84 Ah, kako kazes toomuch, znaci da bi nakon 5 dana stajnja auta na parkingu, ga nebi bilo moguice vise startati.

Upravo tako! To ti je 4-5W potrošnje...što je stvarno puno u mirovanju!
Moraš krenuti korak po korak, odkačivaj jedan po jedan, i pronaćeš gde gubiš struju...
sretno...
pozzz joe!
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Sad sam bio u garazi, amp je stalno spojen u seriju, auto zakljucan , kljucevi vani, i pokazuje 0,35A, malo zaljuljam auto, i protok struje se mijenja, u jednom momentu se uplai zmigavac, vjerovatno alarm, ali nista vise, i dok sam ljuljao auto jacina protoka struje je varirala u oscilacijama 1A, da bi na kraju pala na 0 i sad nema potrosnje. Pozz i tebi, rijesit cemo to.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Očigledno da ćeš morati sam rešiti problem, ja lično neznam šta da ti kažem, može biti svašta???

To što si mrdnuo auto, i struja pala na 0A...znači da je problem prisutan.
Zasuci rukave i kreni...
Ja bi lično, prvo krenuo sa vađenjem osigurača, jedan po jedan, i proveravao struju, pa ako neurodi plodom...onda :scratch kafa rakija cigara...pa nastavak...

Za svaki problem postoji najobičnije rešenje, samo je treba pronaći!
I kad nađeš, smejaćeš se kako te tako glupa stvar mogla zezati...
A obično glupi kvarovi, prave velike probleme čoveku.

A jesi li odkačio CD, ili samo sumnjaš?

pozzz joe!
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ispitivanje vrsim tako sto spojim amp. serijski na akumulator, a on se nalazi nazad u prtlajzniku, pa onda zatvorim auto zakljucam i pustim ga da tako stoji. Struja tad pada i a ze nekih 5 min. padne na 0,35. A ono kad sam zaljulao auto, i struja pala na 0, to je bio razlog da se odspojila priklucka amp, a ja nisam vidio jer je prtljaznik bio zatvoren (amp. vani kablove izveo). danas sam sve osigurace vadio i kad izvadim osigurac od 30A za radio i instr, tablu, padne na 0. Onda sa cackako oko muzike, palio gasio, podesavao, da nije sta ukljuceno, i kad ugasim muziku jos cujem u zvicnicima muziku vrlo vrlo tiho neko vrijeme, iako je sve ugaseno, i kljuc brave na 0, malo cudno, kasanije i to prestane. E sad imao sam problem koji se prije cesce javljao, sad isto ponekad, kad zakljucavam auto kljucem, ne daljinski muzika se uplai sama, onda moram otovriti auto i dati kontakt kljucem ponovo i vratiti kljuc nazad izvaditi zakljucam i sve ok, Znaci samo jednom je dovoljno da ovo uradim i muzika se ugasi.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Veruj mi neznam ni ja šta da ti kažem, al me zanima šta bi moglo biti.
Čudno mi je to što krene sa većom amperažom, i polako opadne na 0.35A...:scratch

Jesi probao odkačiti CD totalno, pa ponovio ispitivanje?
To što reče, čuje se muzika i posle jedno vreme kad je ugašen...
Neznam šta da ti kažem...al javi u svakom slučaju, ako pronađeš kvar!
A jesi probao da špricas sa Wd 40 ili silikonom?...:lol:
šala...:lol:
pozzz joe!
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
danas sam koristio wd, malo mi nareznice i ureznice pohvatala korozije pa sam ih prskao, trebalo bi sve ovo prebaciti u drugu temu, jbg, neznam kako
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Ne tice se puno akumulatora, vise drugih stvari, pa mozda da se otvori druga tema,do vas je.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ima li neko iskustva sa ''oživljavanjem'' akumulatora ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh