• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Akumulatori

  • Temu pokrenuo dgeceg
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Re: akumulatori

muhanicar kaže:
Pa kaj se on još s tim bavi?
A kaj veliš na Friš?
A mora i on nekaj delati. Koristi Vartine ćelije.
Friš? Nemam iskustva, no čim ih proizvodi, valjda ih i prodaje. Znači da valjaju. Stvar je u cijeni, a svaka roba ima svojeg kupca.
 

Mrk

Član
Tu od
30 Stu 2008
Poruka
201
Re: akumulatori

Koristim mađarske Aksi akumulatore 100Ah več petnajstak godina za kombanj i traktor, pokazali se dobri, traju po 6 godina.Cijena je bila oko 30% manja nego kod nas.
 
V

vedo

Guest
Re: akumulatori

Kupi vartu,vozi i puni po potrebi :mrgreen: :mrgreen:
 
T

The Gunner

Guest
Imam akomulator Black Horse 97Ah vec ga imam 3 i pol godina. Sada ne drzi struju, i pokraj to sto ni je bio velike problema do pred nekoliko meseca. Sad hteo bi da pitam kakav akomulator da kupim za moj IMT 539, hteo bi da bude trajan i dokazan. Hvala
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
topla 100... dvije godine garancija i kvalitetan, a mali će s njim palit ko mina, bilo vani -50...
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
366
Pozdrav!
Stizu hladniji dani,pa da malo ozivimo temu..
Nakon 6god.moje "munje" su , po svemu sudeci, za zamjenu..
Pronasao sam dosta akumulatora,pa me zanima da li sa nekima imate iskustva ili znate nesto o njima..bilo kakva informacija je dobrodosla.
TAB, slovenski proizvodac...ima u pevecu..ali ne znam koliko je to stajalo tamo,koliko su stari.
Starter, navodno vartina licenca.
Silver, proizvodac ceska, ima ga u KTC-u i povoljne je cijene.
Storm, Getro ih prodaje,ali ne znam koliko su stari
Dok se o Tabu jos nesto moze naci na netu,o ostalima za sada nista nisam pronasao..no vise me zanimaju iskustva.Akumulatori su mi potrabni za traktor i to oni sa odrzavanjem.
Svaki komentar dobrodosao...thx.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
munja zna biti dobra ali i isto tako možeš naletiti na lošu Storm nikako jer imam 5 6 susjeda koji su kupovali i otišao je nakon 1 godine za TAB i silver ne znam a Starter bi trebao biti dobar ja sam imao Vesna slovenski i ovo mu je već 7 godina na Zetoru kad sam ja kupovao bio je dosta jeftin a ja mislim da ih više i nema
ali sve ti je to relativno možeš kupiti BOSCH i dobiti smeće a može ti TAB trajati 5 godina
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
366
munja zna biti dobra ali i isto tako možeš naletiti na lošu Storm nikako jer imam 5 6 susjeda koji su kupovali i otišao je nakon 1 godine za TAB i silver ne znam a Starter bi trebao biti dobar ja sam imao Vesna slovenski i ovo mu je već 7 godina na Zetoru kad sam ja kupovao bio je dosta jeftin a ja mislim da ih više i nema
ali sve ti je to relativno možeš kupiti BOSCH i dobiti smeće a može ti TAB trajati 5 godina

Ocito je moja munja bila munjevita :-D
Nije uvijek sve relativno..ipak ima nekih novih informacija..zato smo tu da si pomazemo zar ne?
Starter ima i oznaku CIAK i proizvodi se u Ceskoj-tako stoji na deklaraciji.Ista stvar je i sa Silverom,ali nema CIAK oznaku,ali se proizvodi u Ceskoj.
Ne zelim davati asocijacije ili sugestije,no malo sam sumnjicav prema ovim akcijama u trgovackim centrima...Silver upravo bude na akciji u jednom trgovackom centru..no u mojem gradu ga nema i dolaze "novi" proizvodi..koliko novi moram vidjeti...
Dobio sam i informaciju da Starter je akumulator sa odrzavanjem..unatoc tome sto ima plastiku sa gornje strane,navodno su dolje cepovi...i kod mene su ti Starteri povoljniji po cijeni nego npr.u zg na ribnjaku...isti akumulator..
Silver mi je zanimljiv jer imaju akciju staro za novo i cijena im je ok..pa za dva akumulatora od 75ah razlika u cijeni je oko 250 kn ako ostavim stare ili 150 kn manje ako ih ne ostavljam...
Hvala ti na postu...
Nadam se da ce biti jos komentara..
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Danas mi se dogodi sranje u šumi i pritom mi na**be akumulator. Uglavnom nekak mi je ispal iz ležišta i probušil se je. Nešto kiseline je iscurilo van al za sad još drži struju. Zanima me jel se to da nekako zakrpat, jer mi u ovom trenutku nije baš bajna situacija da kupujem drugi:confused:
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
ja sam ih probušio nekoliko.ali dobro zakrpat..hm to je jako teško.
Ja sam svoje nosio (2 kom) u servis za akumul.. i tamo mi je majstor to "pokrpao".(curili su oba dolje na ćošku) i to ti dura neko vrijeme pa procuri...pa ccuri po traktoru , pa kupiš novi. Tak ti je to bilo kod mene
Probao sam i sam krpati ali to spada u rubriku "ne pokušavajte ovo kod kuće "
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
probijen je negdje oko polovice možda malo iznad. Probat ću sutra sa onom topljenom plastikom to zakrpat. Bitno mi je da izdrži sljedećih mjesec dana, odnosno dok ne obavim nadolazeće radove koji slijede.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Ako je rupa na ravnom delu...
namaži silikonom, i opali neku fleku preko (šta god ti se nađe pri ruci)...

Pre 15-20 god, smo razvaljivali akumulatore, prali i čistili, sipali novu kiselinu, lepili silikonom, i nije ni jedna procurila! I odradile još 2-3godine...

pozzz joe!
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
je na ravnom djelu je puknuto, koji silikon ste koristili onaj za dihtanje na motorima ili sanitarni za kade i tuš kabine?
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
je na ravnom djelu je puknuto, koji silikon ste koristili onaj za dihtanje na motorima ili sanitarni za kade i tuš kabine?

Koristili smo najobočniji, i najjeftiniji silikon, što miriše na sirće(ocat)...
 

Najnoviji postovi

Na vrh