• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Alat: Super Motika / Super Hoe / Wheel hoe

BioBela

Član
Tu od
11 Kol 2013
Poruka
63
Zanima me navedeni alat (prijevod bicikl?) za skidanje korova u povrću na laganim tlima. Da li ga netko proizvodi kod nas ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Re: alat "wheel hoe":

Kod nas se to zove štrumf :icon_blackeye: Proizvodi ga svatko ko ima vrt i svajsaparat. Nadji stari bicikl i daj nekom da ti napravi.
 

BioBela

Član
Tu od
11 Kol 2013
Poruka
63
Re: alat "wheel hoe":

Hvala na poruci. Ideja je odlična - imam i bicikl i švasmajstora. samo da najdem neku sliku.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Re: alat "wheel hoe":

Ako ne nađeš prije, prvom prilikom ti uslikam svoga, pa ako pomogne...
 

BioBela

Član
Tu od
11 Kol 2013
Poruka
63
Re: alat "wheel hoe":

Marko, ako imaš volje, bit ću Ti zahvalan. Pozdrav iz Zaprešića!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Re: alat "wheel hoe":

Je*em i sebe i svoju ludu glavu! -.-'

Danas sam bio tamo gdje mi je bicikli, prođem kraj njega i reko kad se budem vračao, uslikat ću ga i odem na drugu stranu i potpuno zaboravim. Ali svakako sutra vjerovatno idem ponovno, pa mislim da neću zaboraviti... Izvini, jeb'ga.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

BioBela

Član
Tu od
11 Kol 2013
Poruka
63
Hvala, na fotkama. Naravno da su od koristi. Pozdtav Đakovu iz Zagreba!:D:

Pa kaj nije dobra stara motika najbolji alat ?
Stara dobra motika je dobar alat, kad nemaš bolji. Ali zakaj se puno mučiti, ak se moreš malo olakšat život?:drink:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Re: alat "wheel hoe":

meni samo nije jasno kako se taj vrag koristi sta se postize sa njim?
 

BioBela

Član
Tu od
11 Kol 2013
Poruka
63
Re: alat "wheel hoe":

Imaš kuture koje imaju mali međuredni razmak (20 - 25 cm). Taj alat služi za međuredno okapanje - kultiviranje takvih kultura. Ako su još te kulture na manjm površinama, tada bi strojnom obradom bilo dosta štete (kod okretanja na kraju redova). Naravno, taj alat je lako primjenjiv na lakim tlima. Usput, zna li tko kako bi se alat zvao hrvatski?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: alat "wheel hoe":

Službeni Međimurski naziv ti je Drapač!:icon_lol::biggrin:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: alat "wheel hoe":

Ne misliš valjda ilovaču s tim natrkavati
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Re: alat "wheel hoe":

Ja sad ljudi gledam...autor teme je pitao ko to kod nas proizvodi valjda covjek hoce da kupi... ja kad sam na netu vidjeo kako to izgleda...ama nemoj to niposto kupovati to napravis kuci sa 10ak elektroda malo brusenja varenja i par zeljeznih profila koje si mislio baciti u otpad
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Re: alat "wheel hoe":

Wheel hoe proizvodi Protok Vinkovci kosta 315kn i oni ga prodaju raznim poljoapotekama u hr
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Re: alat "wheel hoe":

Hvala, sve sam ja napravio. Sada se baš razmišljam da napravim malo širi nož za neke potrebe, ali vidjet ću još, mrsko mi je nešto :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh