• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Alnaser 533

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
Pozdrav svima, prijatelji zanima me sljedeće:
Imam viličar koji ima motor od traktora IMT533, alnaser je spor, zanima me dali je netko uspio staviti neki brži alnaser od 539 ili nešto slično
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,287
Možda ti je spoj jer je slaba baterija. Otvori onaj poklopac pozadi, očisti četkice i kolektor, vrtjet će puno brže.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Možda ti je prevelik otpor u kablovima anlasera...
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
Bil je električar i reparirali smo alnaser i on kaže da je to jednostavno takav spori alnaser
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
kaj bi se dal stavit neki drugi zupčanik sa više zubi:?: jel nebi onda bio preslab za pokrenut motor
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,287
Prekomplicirana radnja, bolje se ne upusti u to. Zašto ti treba brži elektropokretač??
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
meni moj sporo vrti, možda bi ga trebao reparirat ali kolko vidim i drugima koji su ga reparirali nije se niš popravilo
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Nisam baš neki znalac o tome ali kažeš ta ti ga je elektricar gledao i da mora tako bit pa možda i mora ... :drinkers:
 

Imbra

Član
Tu od
12 Srp 2011
Poruka
132
Ak bi del veci zubcanik na anlaser trebal bi deti manji zamasnjak ili bar tanji vijenac! To mi bas nije rentabilno...
 

magla

Član
Tu od
11 Ožu 2008
Poruka
325
rekal mi je jedan fušer da paše alnaser od tamića 60ks, jel neko zna više o tome
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ja sam se sa ferđom nahebo dok ga nisu napravili.
previtlan nanovo(navodno na manju voltažu)tak mi lik rekel a sadga znaj.
novi kuplung,četkice,akumulator vrtel je onda ko 539.i tak je prodan.
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
j

novi kuplung,četkice,akumulator
Ak je kuplung mastan, a obično dobije ulje ispod zamašnjaka, samo ga opereš u čistom benzinu i" čistam se druga slika kaže" .Ja sam imal problem s kuplungom . onak je kašljal dok je bil vruć , kak mi velimo, ko nedušljivi, i ni mogel okrenut.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kak je bilo 25 let dobro a sad odjednom ne valja ?
Jel taj tvoj električaš ispital izolaciju ?
Jel ispital rotor na proboj?
Jel ispital izolaciju rotora?
Jel ispital da nema kratkog spoja na rotoru ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
S

spori2

Guest
Kam? .........

mjesto ovoga koji je gore mislim da je orginal sa deset zubi a ima i sa jedanaest. A to znam jer mi je električar rekao da kubim ovaj sa više zubi pa da bude brže vrtijo.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Zar ne bi onda trebalo povečati udaljenost osi radilice i osi vratila pokretača:scratch
 
S

spori2

Guest
Kada sam kupovao novi još me trgovac pitao dali oću ovaj sa više zubi nisam htijo pa kada sam električaru rekao da ima taj sa više zubi poslao me po njega i od tada bolje pali po zimi.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Nisam upućen u dotićni anlaser, možda ima mjesta, ali se onda mijenja i geometrija zahvata. Doduše to je ipak samo anlaser pa nije presudno...:D
 

Najnoviji postovi

Na vrh