• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ALTERNATOR - Pomoć oko alternatora

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,966
Da za vitlo je ova siva,i to sam već nabavio,ali treba mi ova slabija za dva ventilatora grijanja od auta,a pošto svaki vuče oko 13-15 A treba mi ovaj slabiji
Mislio sam na isti konektor uštekati i ovaj slabiji,ali je problem sa presjekom vodiča,jer su ove spojnice(klinovi)od 50 mm2,a dovoljno mi je 4-6 mm2 i onda je to problem uprešati i ružno to izgleda,ali ako ovo ne bude valjalo ćemo nešto iskemijati
Inače ovaj konektor je 175 A
 

univerzum445

Novi član
Tu od
26 Ožu 2021
Poruka
9
Samo da zahvalim svima na pomoci sredio sam alternator, morao sam da zamenim kontrolnu lampicu zbog toga sto je stara bila sa jednim kontaktom, na ler gasu puni 13,8v na punom gasu 14,2v bez potrosaca, sa svim ukljucenim potrosacima ne pada ispod 13,5v
 

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
316
Laičko pitanje: zbog čega od prvobitne jednostruke remenice ispalo nakon remonta sa duplom remenicom?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,697
Ovo se zove posel👌
Je "posel", ali može taj "posel" biti odrađen na bolji i kvalitetniji način.
Konkretno: nove namotaje mota na željeznoj šabloni u šrauštuku, ostoji opasnost da se lak žica ošteti. Namotaje fiksira u stator čekičem, pritom uvijek postoji opasnost da "klepne" i po namotu. Osovinu izbija udaranjem o pod, beton...
Koliko bi nas bilo zadovoljno "takvim tretmanom" za vrijeme "remonta"? Ja ne bi.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,966
Koliko smiju biti istrošeni klizni prstenovi na rotoru valeo alternatoru?
Da li ima negdje za kupit kao rezervni dio klizni prstenovi?
 

ivan81

Član
Tu od
13 Lip 2013
Poruka
75
To i nije puno potrošeno, ako je original od alternatora ti koluti će još podosta vremena potrajat. Ima ih za kupiti u skoro svim trgovinama auto dijelova, tokić, ciak, impex autodijelovi, ili u specijaliziranim dućanima, orešković bk, fervill...
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,966
Jesu original,alternator je iz auta ima 180 000 km,i ja sam razmišljao da ih pusti na još jedne četkice?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Za Valeo su dijelovi poprilično skupi, a o vo nije neka poderanost.
Stavi mu nove četkice i nek vozi dalje
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,966
Onako na oko je izgledalo dosta,ali kad sam izmjerio i meni se čini da će još raditi;)
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
720
Jel se na ovakav Bosch alternator da spojit kontrolna zaruljica? Pretpostavljam da ne.
 

Prilozi

  • IMG_20210914_170322.jpg
    IMG_20210914_170322.jpg
    34.5 KB · Pregleda: 25
  • IMG_20210914_170318.jpg
    IMG_20210914_170318.jpg
    44 KB · Pregleda: 23

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,697
Jel se na ovakav Bosch alternator da spojit kontrolna zaruljica? Pretpostavljam da ne.
Čekam te da daš nekakav podatak za identifikaciju tog tvojeg alternatora, ali ti samo šutiš i čekaš odgovore.
Daj se ti još malo potrudi pa fotografiraj natpisnu pločicu tog tvojeg alternatora, da mi svi vidimo njegov tip, napon, struju i/ili barem snagu. U ovom trenu je u svijetu u upotrebi bezbroj vrsta Bosch alternatora. Svi oni imaju nekakvu kontrolu, večina sa kontrolnom lampicom, a neki i s voltmetrom.
Dakle, daj ti nešto više tehničkih podataka, uz tvoje pitanje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh