• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Amortizer kabine - Z6245

  • Temu pokrenuo quercus0_0
  • Datum prvog posta
Q

quercus0_0

Guest
gdje su smješteni prednji amortizeri ili je samo jedan kabine na zetor 6245 cini mi se da je nastradao... kabina se malo pomaknula stražnji amortizeri se jasno vide oni su čitavi a prednji ako postoji ne vidim nigdje ima ko kakava uputstva savjet ideju gdje da gledam... odakle da pocnem...
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Da bi dosao do prednjeg nosaca kabine moraces skinuti kutiju za akumulatore i rezervoar.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,932
gdje su smješteni prednji amortizeri ili je samo jedan kabine na zetor 6245 cini mi se da je nastradao... kabina se malo pomaknula stražnji amortizeri se jasno vide oni su čitavi a prednji ako postoji ne vidim nigdje ima ko kakava uputstva savjet ideju gdje da gledam... odakle da pocnem...
Lijevi


picture sharing

Desni


free picture hosting
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,932
Za podmazivanje čahure osovine nosača potisnog ležaja.
Nemoj tu nabijati kilu masti jer nemožeš napuniti, dovoljno je jednom stisnuti kod svakog podmazivanja.
 
U

URSUS C 385 A

Guest
problem sa kvacilom Ursus C385 A

Ljudi da li znate kako se podesava kvacilo, odnosno korpa na ursus C385A, imam problem kod saltanja a i kada stisnem kvacilo kao da ne odvaja dobro.
na traktoru je nova lamela, druk lezaj, zamajac i korpa otokareni ali opet isti problem :mur:
 

navi

Novi član
Tu od
22 Kol 2013
Poruka
21
Re: amortizer kabine...

Zanima me kako se mijenjaju prednji amortizeri kabine na zetoru 6211 i da li na zadnjim amortizerima ploče ( izgledom kao tanjurići )s gornje i donje strane moraju biti čvrsto uz gumeni dio amortizera ili smiju imati "lufta" oko 5-10 mm pogotovo s doljnje strane . Pitam iz razloga što se kabina u vožnji preko jama ponekad dosta klima pa neznam da li amortizeri obavljaju svoju funkciju . Zetora imam tek kraće vrijeme pa niti neznam koliko je to normalno kad nisam nikad novog vozio .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,932
Re: amortizer kabine...

Prednje mjenjaš tak da izvadiš onaj dugački šaraf (sa jedne strane je kvadrat koji stoji u dosjedu da se nemože okretati, a s druge matica, neznam joj napamet broja, možda ključ 27) i podigneš prednju stranu kabine.
Otraga na zadnjima je taj luft normalna pojava.

Kad nosači odu u kabini se nemoguče voziti bez antifona.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Re: amortizer kabine...

kolko ti amortizeri imaju otprilike vijek trajanja? Moj zetor je star 8g,i sumnjam da su otisli. Pri vecem gasu se javlja neki zvuk koji probija usi,i rucice u kabini zveckaju,mislil sam da bi se to dalo rijesiti zamjenom nosaca.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,932
Re: amortizer kabine...

Mislim da su ti amortizeri kod tebe malo drugačiji, ali nisam siguran.
Teško je reči za vjek trajanja, ako su izloženi ulju, nafti... nebudu dugo, a i sama kvaliteta je upitna.

Trebalo bi pogledati dali su blizu nosač i kabina (da se metalni djelovi ne dodiruju), ako su jako blizu onda u radu postoji mogučnost javljanja zvukova usljed dodira metalnih djelova.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Re: amortizer kabine...

naprijed su oni horizontalni,debela okrugla guma,a iza vertikalni,s gumom ispod i iznad.nije to zetor bogzna kaj usavrsil od 80-ih. Prvi desni kod rezervoara je garant dobil od nafte,a zadnji dva od ulja,tak da si u pravu. Nedavno sam probal malo ispustiti sve 4 gume,i razlika u voznji je bila drasticna. Nema poskakivanja,drmusanja,zvukova... Isto je kod koleginog 7340 s radijalnim gumama. Cim ove obicne poderem,stavljam radijalne,a prije toga bum promijenil nosace,to bi trebalo dosta popraviti stvar. Zetor je u sustini dobar traktor,al kak velis,kvaliteta potrosnih dijelova je koma.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: amortizer kabine...

Ako ti se kabina jako klima ljevo desno onda je vjerojatno prednji (gume).
Da bi ga skinul moras rezervar i kutiju akumulatora skinut dole.
Ja sam na svom skidal nedavno i jos su gume ko nove a 87god.je.
Zadnji moraju plesat gore dole i ima u sebi cjev koja radi distancu i steze se kolko ide,do kraja.
Zadnji ti nisu otisli skoro nikad ne odu osim ak je bil prevrtan na bok

Ak ti cvili pogle rub rezervara i nosaca kabine nesmije se dodirivati,mora biti luft od oko 1cm.
I provjeri sve limove po kabini da nisu negdje otpusteni,a i sam sic zna proizvoditi cudan zvuk.
 

navi

Novi član
Tu od
22 Kol 2013
Poruka
21
Re: amortizer kabine...

Bok !
Kod mene se ne čuje neki zvuk u kabini . No u vožnji po našim cestama imam dojam da se kabina previše "klima" . Zadnji izgledaju kao novi , tj. fizički nisu oštećeni , a matice su zašarafljene do kraja ( valjda do te cijevćice-graničnika) .
Kad rukama probam zaljuljat kabinu izvana klima se dosta . Da li kod mijenjanja prvih gumenih amortizera treba osim skidanja rezervara i akumulatora odšarafit još nešto na kabini ili se ona da toliko podignut na prvom kraju .
Našao sam šifre dijelova 60118422 - 4 komada , 60118421 - 2 komada i 59118411 - 2 komada . Probat ću stavit slike kako mi sad izgledaju te gume
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: amortizer kabine...

Ona napred mora setat al ne da lupka u nesto.
Kad skines rezervar i kutiju akumulatora flasencugom napni kabinu prema gore malo,otsarafi maticu sa strane rezervara i izvuces sipku van na stranu akumulatora,podignes kabinu 10cm i iscupas gume van.
 

navi

Novi član
Tu od
22 Kol 2013
Poruka
21
Re: amortizer kabine...

Znači kabina se može toliko zadići da se ne ošteti , a da se uspije izvući šaraf koji ide s jedne strane traktora na drugu i kroz sve gumene amortizere ?
Evo slike mojih . Sad sam vidio da je prva kod rezervara izgleda skroz otišla jer je šaraf ispod centra za dva cm . zadnji izgledaju ok na pogled no muči me to što ima dosta prostora između tih limova .
u80w.jpg
[/IMG]

vetp.jpg
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: amortizer kabine...

Da mozes odic kabinu za toliko jedino skini veliku rucicu mjenjaca,jedan saraf M12mm,a male rucice stavi u sredinji polozaj i lagano dizi i gledaj da ti na spoju kabine i haube nebi koju zicu strgal ak je zapela negdje.
Prednji uvjek malo vise dole kod tebe je malo mozda prevec,prvo raskopaj,jer se te gume napred daju zakrenut pa ih zakrenes tak da ti neutisnuti dio bude dole a dio di je saraf stisnul bude bocno,jer neznam kakva je kvaliteta novih nosaca gumenih.
Zadnje nemoj dirat to je ok i tak rade to je normalno,bitno da ne lupaju.

Ovak je kod mene od prvog dana nije nis diran ni mjenjan,ako hoces izblizega kad dodem doma slikam ti.


 

navi

Novi član
Tu od
22 Kol 2013
Poruka
21
Re: amortizer kabine...

Hvala OFICIR !
Zadnji izgledaju kao i moji pa ih neću dirat . Prve gume moram prvo kupit . Imaš li neku preporuku za dobru trgovinu gdje nisu kineski zamjenski dijelovi već pouzdano dobri ?
Preko interneta sam kupio senzor obrtomjera i brtve pomoćnog cilindra direktno u Češkoj na ovoj adresi .
http://shop.atpmotor.cz/index.php?kategorie=264-karoserie
( nije reklama ) i dolo me je s poštarinom duplo jeftinije nego u hrvatskoj . I došlo je za tri dana od uplate internetom . Problem je jedino što je poštarina po težini paketa pa je zanimljivo za lakše stvari .
Pozdrav
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: amortizer kabine...

Gle nemoj kupovat unapred moj je 87god. I oko 4000rsati i samo sam ih zakrenul i jos su super nidje ispucane jedino ak ti je puknut koji mjenjaj.
AGROPRODAJA ZAGREB d.o.o. -ZETOR,URSUS,IMT,ALNASERI

AGROPRODAJA ZAGREB, društvo s ograničenom odgovornošću za trgovinu i usluge

Kontaktni podaci

Ulica: Palić 73 Pošta, Mjesto: HR-10000 Zagreb Telefon: +385 (1) 61 15 725

Evo pa zovi ima 90posto orginal ceske djelove.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Re: amortizer kabine...

kabina se i mora klimati,jer ako je fiksna,onda nema koristi od amortizera. pitanje je jedino koliko mora imati lufta? ja sam tek djelomicno pogledom proletil po svojim amortizerima,moram tome posvetiti malo vise vremena,ali mislim da sva 4 amortizera ne bi smjeli kostati vise od 1000kn,pa bi ih se isplatilo zamijeniti.ja sam takav tip da vise patim na udobnu i tihu kabinu,nego na dobar motor. :):)
@oficir,tvoj zetor je iz doba kad su ipak bili malo kvalitetnije napravljeni (bar po mojem misljenju).
vezano post od prije,moj nema kutiju akumulatora,pa je bar tog jednog amortiera lakse skinuti.
@navi,koji je tvoj model,i koja godina?
 

Najnoviji postovi

Na vrh