• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

anlaser problem

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
S pilom očistiš i naslage bakrene prašine od četkica, koje isto rade male kratke spojeve između lamela, čak i ako netreba produbljivati kolektor ;)

Nego, kak te služi MigMag? Jel ga još uvijek imaš?
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
sluzi odlicno,vec druga boca i bunt pri kraju :).za ove sitnice tipa limarije i sl. je super.probo sam malo ozbiljnije stvari varit ali brzo bimetal izbaci,al zato imam elektro pa nema potrebe ovog patit kad nije namijenjen za to...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Ovo je bil mastan alnaser





A četkice do žice :(:(
i još je palil samo je puklo kučište getribe


 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
@MUHA,
imaš li mjere četkica? Nešto sam pronašao u firmi od starih idosa 4 cil, neznam ako paše....na 533 ili 539...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Ova slika nije slika IMT-eovog alnasera.

Mjere četkica za IMT?
Moral bi pogledati dali imam koju staru, ako imam javim, sad idem sastavljati ovog sa slike.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Na 533 fiat mi grije + zicu s akumulatora i ne zeli okrenut anlaser. Samo skljocne. U cemu je problem, da krenem od automata?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Treba ga skinuti i vidjeti dali probija na masu negdje. Možda je automat ali to ti je na blef...
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Puno je tu čimbenika koji mogu utjecati. Nekad bude toliko prljav kolektor da dođe praktički do kratkog spoja. Tko se baš ne razumije najbolje da proslijedi nekom tko zna.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Kod bilo kakvok kvara anlasera najbitnije je ne forsirati anlaser jer su tu jako velike struje i lako dođe do oštećenja.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Čiji je anlaser: Magneti Marelli ili Iskra?

Rastavi ga pažljivo i uvidjet ćeš kvar.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Rumunjski je. Mjenjan je prije 6-7 godina. Na starom je novi automat ali ne odgovara posto se sarafi s tri vijka, a ovaj s dva.
Zurba mi je da ga sutra sastavim. Ako lokalni trgovac ima automat sutra njega uzimam.
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Automat možeš isprobati, a ne da baciš 250 kn bezveze. Ako :biggrin: imaš viška love kupi cijeli anlaser za 1100 kn a s ovim se igraj preko zime.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Automat bi trebao biti ok. Žica se grije tek kad automat uključi. Jedino ako nije probio automat. Probaj vidjeti kakav je kolektor, kakve su četkice i da li żice od plus četkice kamo strużu po masi. Dobro očisti kolektor i prođi sa nečim kanaliće.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Sređeno. Onaj dugacki brezon sto drzi sve na okupu je prezuljao izolaciju i spojio se na plus.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod naš štift-šaraf .Može imati grubi i fini navoj grubi u gus a fini za pritezati glave i sl .
 

Najnoviji postovi

Na vrh