• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

anlaser problem

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
nisam nigdje vidio temu pa sam otvorio...
imam problem s anlaserom,kad krenem palit onda par puta zavrti i izgubi snagu,mislio sam da je do akomulatora ali stavio drugi i isti problem.
sad sta bi moglo bit,cetkice ili nesto drugo?
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,286
Možda ti je i drugi prazan..
Ako ne, očisti četkice ili zamijeni, te očisti kolektor dok ne dođe boje bakra....
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
posuden analaser i vrti ok.znaci do ovoga je,budem bas probo rastavit pa da vidim stanje cetkica i ostalog,na njih prvo sumnjam mada nekak mislim da nisu one...
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,286
Može bit da je i do onog automata, koji ukapča anlaser, da su kontakti oksidirali....
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Luft u pušama ? stanje kolektora,četki ? kontakti,masa,kabal? Kolektor postrugat i napravit nove kanalčiče izmedju lamela kolektora i nove četke prilagodit kolektoru da celom površinom naljegnu na kolektor.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Vozi ga električaru jer da znaš kaj o alnaseru ne bi pitao forum ..napravil buš više štete ne4go kaj je sad

Vaš velečasni
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
sutra il preksutra cemo vidjet sta ga pati,nije alnaser sveto pismo,vec sam ih rastavljo samo nisam imo slicni slucaj...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
odfuraj kod pape u repusnicu alnaser i vidjet ce kaj mu je:)
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nije problem ni sastaviti problem je otkriti i riješiti kvar :icon_weed:
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Velečani puknuti, moram dati neku donaciju za cerkvu budući da ljude šaljete majstorima...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja samo želim dobro njima , anlaseru i njihovom akumulatoru .
U startu to zvuči loše ali konačno ispada dobro uložen novac .
A kad dobro uložiš novac redovito bude zarade ..posljedično crkvi nešto kapne .
Večina nas koji znamo rastaviti i sastaviti anlaser ..pa i defektirati(jel tak željko) nemamo doma sav alat za to .. a tu nije dosta 3D škripac ili konjska zaprega .

Vaš velečasni
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
anlaser raskopan i naden kvar.ako se to tak moze rec,uglavnom je bio sav mastan iznutra,ociscen i sklopljen.sad vrti kak treba.
da sam ga dao nekom uzeo bi 100kn najmanjem,a ovak sam za pol sata rijesio problem...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
A jesi li izčistil mikanit na kolektoru, odnosno produbil utore između lamela? To ti puno stvari riješi. Ak te zanima kojim alatom, pitaj :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Da, na rotoru imaš kolektor s bakrenim lamelama. Između njih je izolacija od tinjca (mika) i smole. To je tvrđe od bakra, pa onda, kad se kolektor malo podere, četkice skaču jer ih mika podiže, i anlaser nema snage. Zato zemi uski puknuti list pile za željezo i bočno ga izbrusi, te napravi ručku od izolir trake. Zupci moraju gledati prema ručki (pili kad ga vučeš, a ne kad ga guraš). S njim iskopaš višak izolacije, cca 1...1,5mm duboko.
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
to je kao novo samo sam ocisitio i radi,inace je anlaser 2008 god,cetkice i tak kolektor nisu potroseni,samo je masno bilo...
 
Na vrh