• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Antonio Carraro

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
ma to što kažeš da piše 30 a ide 36...meni je bobo pričo ako se dobro sječam da njegov IMT 549 ide 40km/h a u knjižici piše 25 valda neznam točno ali znam da piše manje.
 
B

Bobo

Guest
Autom je mjereno 40km/h... To u neku ruku nije tocno, a u neku je, posto svi automobili moraju biti tocni do 80km/h a preko toga smiju "lagati" koliko hoce... lada svoje satove kalibrira na 3 tocke do 80km/h, pa mislim da je dovoljno tocna. Za usporedbu, Mercedes svoje satove kalibrira u 12 tocaka duzinom cijele skale i koliko prikatuju, minimalno "lazu". A za jos jedan primjer da su danasnji 50ccm skuteri kalibrirani samo do 50-60km/h a ono preko nije uopce kalibrirano. Aprilia SR50 na satu prikazuje 110, a ja ladom ize nje idem 75 ;)

Koliko je mjerenje autom pouzdano ne bih znao reci, ali ako se za auto moze reci da ide 40km/h, onda ako se i moj traktor tom brzinom krece, ide i on 40km/h. Vec sam rekao da moram cim vidim policajce zamiliti ih da mi izmjere tocnu brzinu kretanja, ali sumnjam da ce biti ispod 35 km/h...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Onda da pojednostavimo, brzina je prijeđeni put u jedinici vremena :mrgreen: Mjerite sekunde koje su vam potrebne za 1 km. Ostalo se izračuna ;) Jel treba napisati kako ćete znati točno koliko je 1 km? :mrgreen:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Bobo kaže:
Autom je mjereno 40km/h... To u neku ruku nije tocno, a u neku je, posto svi automobili moraju biti tocni do 80km/h a preko toga smiju "lagati" koliko hoce... lada svoje satove kalibrira na 3 tocke do 80km/h, pa mislim da je dovoljno tocna. Za usporedbu, Mercedes svoje satove kalibrira u 12 tocaka duzinom cijele skale i koliko prikatuju, minimalno "lazu". A za jos jedan primjer da su danasnji 50ccm skuteri kalibrirani samo do 50-60km/h a ono preko nije uopce kalibrirano. Aprilia SR50 na satu prikazuje 110, a ja ladom ize nje idem 75 ;)

Koliko je mjerenje autom pouzdano ne bih znao reci, ali ako se za auto moze reci da ide 40km/h, onda ako se i moj traktor tom brzinom krece, ide i on 40km/h. Vec sam rekao da moram cim vidim policajce zamiliti ih da mi izmjere tocnu brzinu kretanja, ali sumnjam da ce biti ispod 35 km/h...


Biti će oko 35.
 
M

mali034

Guest
reci druze vidim da je pila to od traktora reci koliko je dugacak i sirok i tezina ako je kao tomo 826 sto se tice velicine za snagu znam samo me zanimaju ostale karakteristike .....
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,563
dugačak je 3.3metra,težak 1500kg bez ikakvih tekućina,48ks,2200ccm,4cilindra perkinsov motor,prirodni usis,,ako te sta zanima reci

a za sto bi uzimo traktor i odakle si?
 
M

mali034

Guest
treba mi za gotovo sve i u bascama i u vinogradima i za kosnju po firmama i iz tog razloga mi nesmije biti puno veci od tome samo mi treba snage daleko vise nego li tomo da budem kratak mora biti preko 35 konja sirinine 1200mm,duzine 2900mm,tezine 1250kg i na vise i mora na hidrauliku podici 350kg malcer mi je dosta tezak vinkovicu bas neide od ruke s njim moze ga vrtiti ali dize ga jako tesko jer nije predvidjen za takav teret a vidim da ti imas AC samo cini mi se da je malo veci po dimenzijama ili mozda znas koji bi mi AC odgovarao..javi mi bilo sto...inace sam slavonac iz Dakova...
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,563
Obrisan neispravan link.

evo tu su ti svi modeli AC pa si vidi,,,ovaj dize 2250kg na didraulici,,,
 
M

mali034

Guest
pajdo sve pet vidio sam ih sve ,sad koji je za mene najbolji pojma nemam bitna mi sirina a i duzina ako je dugacak kao i tvoji nece mi biti dobar za vrtove narocito ako je zatvorena sa tri strane, po svemu mislim da bi mi odgovarao supertigrone 5400 ali neznam koliko je dugacak cijena mi nije bitna koliko je da je ionako idem preko pg pa povrat kapitalnih ulaganja ,nisam te pitao jesu li skupi dijelovi i koliko traje dostava jer i to mi je bitno kad je sezona da se ne stoji dugo...pitao si odakle sam ,iz Dakova ...
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,563
hm,,,ovak za djelove nemogu ti nista reci jer mi j etek sada na 115rh,,,a cjena a neznam sat da ti kazem,,filtere kupujes u trgovini takodjer i ulje,,a evo gle neki majmun me spuco u prednji kraj na onu sivu mrezicu,,,,ta mrezica me izisla 1180kn bez pdv-a,,ono nema sa cime usporediti cjenik,,
mislim da se nemas potrebe bojati da ce ti ubrzo trebati djelovi,,a ekipa iz PA-VIN-a je super,ja sam se sa njima dogovorio da si sam radim servise oni su mi naravno ovjerili kao da su oni radili,,,
 
M

mali034

Guest
steta novo pa vec dobio po lampi nisi mi rekao koliko je sirok neznam hocu li moci koristiti prikljucke od tome koje vec imam dvobrazni plug i prezu malcer itd...
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,563
ma moćes garant koristit,,širine su ti od 999mm pa do 1360mm,,
 
M

mali034

Guest
ma onda cu valjda si moci izabrati i zeljenu duzinu traktora ako ne opet po tomu samo ne crvenog vec zelenog njega znam u dusu ali AC mi je zapeo za oko na proljece se nesto mora uzeti a nadam se da cu ih sresti na sajmu u bizovcu sutra idem malo nabit njusku tamo ,mozda ugledam nesto interesantno...
 
M

mali034

Guest
bio sam na sajmu i nisam vidio niti jedan zglobni traktor ostaje mi samo forum ili gas na pedalu u putem lijepom nasom obici sve predstavnika takovih traktora.....
 

Najnoviji postovi

Na vrh