• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,582
Skuril buš agregat...a njega je više šteta... (ni prvi ni zadnji kojem je to uspjelo).
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Skuril buš agregat...a njega je više šteta... (ni prvi ni zadnji kojem je to uspjelo).
Viš...u tom smjeru nisam razmišljal. :)
Nemam prevec iskustva....znam da je tata sa starim gorenje varexom 160/180A ( valjda, onaj veliki, zuti sa koji ide na 220 i 380) vario na tom agregatu kod mene u kleti, pa sam mislil da kad nam bude trebalo varim sa ovim malim - da ne moram teglit autoprikolicu sa aparatom. Ovaj stane i u skuter pod sic :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,582
Ak je agregat preživel trafo, onda je vjerojatno kvalitetan i robustan, pa bude i ovo kinesko... samo nemojte s debelim elektrodama.
Ove današnje agregate se skuri kad spojiš dvije žarulje ;)
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Robusan je - to je onaj agregat sa hondinim motorom kojeg koriste na gradilištima (komunalna poduzeca i tak....), ima oko 80kg. Stara garda tih hondinih agregata prije ovih današnjih. Recimo sa njim smo u isto vrijeme radili sa mješalicom, makitinom velikom brusilicom i sa hilti TE74 stemericom bez problema. ima onaj industrijski utikac i obican. Tražil sam sliku na netu, al nemrem nać sad na brzinu. Kupil ga od majstora koji je vozio bagere na gradilištima dok su u našem kraju radili ceste na brdima :) Nisam pital za samo porijeklo istog...
Nešto ovog tipa samo 4,5kW:
Agregat prądotwórczy Honda 4 KW GX 270
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,943
Može tigom, može elektrodom, može se lemiti, hartlotati.... ovisi koja čvrstoča ljepljenja ti treba.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,646
Trebam popraviti špicu na kvaki od kabine za fergusona. Za tig onda treba mesing žica jel?
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
549
Prije nekoliko godina pukne poluosovina na Torpedu novu platili oko 2000kn nikad nisam ni pitao nikog dali se stara moze zavarit i koliko je to dobro? 19631 19632
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,363
Pitanje za znalce, stara Stihl 08s pukla ručka za lijevu ruku te komad kod rezervoara ulja. Jel se to da i s čime zavariti?
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Pitanje za znalce, stara Stihl 08s pukla ručka za lijevu ruku te komad kod rezervoara ulja. Jel se to da i s čime zavariti?
Može. Prije nekoliko godina su nama na staroj Stihl050AV varili pol kućišta (alumini). Popucalo od snage :) Sve se da zavariti...Rekel bi moj tata - samo treba znati kak i imati sa čim....A sad da odgovorim na pitanje....Možeš variti elektrolučno sa elektrodama za aluminij, možeš variti autogeno sa elektrodama za aluminij . Elektrode za aluminij su dosta skupe...oko 300kn kila...može i TIG . Uglavnom, ima ljudi koji se time bave - proguglaj - u kucnoj radinosti dost komplicirano zbog svojstava taljenja aluminija i oksida koji ga stiti (Al - oko 650°C, oksid oko 2000°C). Al da se i to doma sve izvesti...
 

entropijaa

Novi član
Tu od
1 Tra 2017
Poruka
9
Krećem u izradu stola (panka) od L profila(L50mm; t=4mm) i kvadratnih cijevi(50x5x2).
Koje elektrode preporučate za to; trenutno kod kuće imam 3,5 kg elektroda EZ 8RC 2,5mm (AWS-6013) i nešto malo elektroda Jadran S 2,5mm.
Trebam li koristiti bazične za tu namjenu ili neke druge rutilne? Preporuke

Hvala unaprijed
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
320
Ove gore navedene elektrode su rutilne i sasvim dobre za zavarivanje takvog materijala i konstrukcije.
 

Ivan

Novi član
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3
veco hvala za detaljan odgovor u vezi onex 250. Ne znam zašto su meni rekli da nema grr
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
549
Pratim temu,imam u planu pravit garazna vrata imam villiger aparat sa trafom 160 A al ima bimetal koji se iskljuci aparat taman kad trebas.Na supergoly trenutno imaju Boxer aparate i na stecajnoj Onex 250A.E sad me zanima dali je to bolje nego sto imam kod kuce ??I koji je bolji od ta dva(Boxer 250-robusni ili Onex 250A).?Ne bavim se bravarijom samo sa sebe sto treba napravit.
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
veco hvala za detaljan odgovor u vezi onex 250. Ne znam zašto su meni rekli da nema grr
Ja kupio onex 250 na stranici stecajna.hr ( mada je to isto...to je isto supergoldy...). Kolko vidim još ih imaju - 368kn + 35 kn dostave.
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Pratim temu,imam u planu pravit garazna vrata imam villiger aparat sa trafom 160 A al ima bimetal koji se iskljuci aparat taman kad trebas.Na supergoly trenutno imaju Boxer aparate i na stecajnoj Onex 250A.E sad me zanima dali je to bolje nego sto imam kod kuce ??I koji je bolji od ta dva(Boxer 250-robusni ili Onex 250A).?Ne bavim se bravarijom samo sa sebe sto treba napravit.
Ak nist drugo - laksi su :) Sto je bolje - tesko je reci...
I kako vam se pokazao?
Naposao sam detaljan osvrt stranicu prije...u medjuvremenu probali i 3.2mm - ide lijepo...
E sad, mozda sam ja imao srece :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh