• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,346
Ako neko ima vremena i volju da da postavi slike aparata, nek mi se javi u pp, nek posalje broj moguu poslat slike viberom
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,346
Jedna pomoc forumaša. Ako neko zna gdje ima kupit elektroda ABRADUR 60 il 65, 3,25 mm. Provjerena informacija, neznam ko je proizvodjac, rijec je strana, vrlo visoka tvrdoca vara, skoro da se neda brusit, a brusenje je skoro bez iskrenja. Ako neko sazna ili una nek javi u pp.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
To su Jesenice elektrode. Trebalo bi da ima u tauzu, a i ako nemaju na stanju sigurno mogu nabaviti ili ponuditi ekvivalent od nekog drugog proizvođača.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,346
 
Posljednje uređivanje:

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
777
U reklami Lidla za 31.01. je aparat za varenje žicom ParksidePFDS 33B4 za 799 kn.Zatim kolutovi sa žicom raznih debljina po 33 kn,Ima li netko od vas iskustva s tim ili barem takvim aparatom.To bi pretpostavljam trebala biti punjena žica iako ne pišekoliko ima žice čini mi se jeftina.Isplati li se to kupiti za varenje tankih limova?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Zaobiđi to. Igračka.
Eno jedan stoji u našem Lidlu već više od tjedan dana.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,346
Kada sam počeo da se bavim mehanikom nabavim sebi gorenje aparat od 165 A, pa zatimaparat Elektrodu Zagreb180A. Radeći nisam mogao da koristim bazične elektrode te negdje 2000 godine nebavim aparat industrijski ESS od 250 A odnosno stvarnih 270 A. Tada uvidim finoću zavarivanja i razne opcije koje nudi ovaj aparat dubinski var ili površinski. Na nagovor kolege, koji je hvalio na sva usta kako on radi sa aparatom u Njemačkoj, da je moj industrijalac za odpad, negdje 2010 godine donese mi invertor Master kempi 140 A , a nakon toga ovdje mu je dodana i tig jedinica. Ono što je pričao i koliko je hvalio aparat nije onako kako sad izgleda kempi, mislim aparat je dobar ali ipak je to njezno, tako da ga skoro i ne koristim. Tig jedinicu samo par puta sam koristio. Na osnovu mojih potreba uvjek dajem prednost elektrodama. Ono što smatram da ovi novi invertori sa digitalnom amperažom su još lošiji od predhodnika, tako da oni koji ih trebaju nabavit neke negdje pogledaj ko ga ima i kako sa njim radi i kako su se pokazali.

Evo i slika:
IMG-7640.jpg


IMG-7641.jpg


IMG-7642.jpg


IMG-7644.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,346
Ovo je napravljeno 1980.god. Set tristora je veci i tezi od nekih aparata. Za radione je prava stvar.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,646
Kaj je ovo? Neka zafrkancija ili muljaža? Ak nije muljaža, jel ko opće čul za te aparate, jel jesu k čemu?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Zanimljiva mi je ta njihova priča....?
NAŠA PRIČA

Ispada da tko koristi te strojeve završi u stečaju....

Što se tiće aparata, podjeli amperažu sa 2 i imaš ok aparat za tu lovu.
 

Ivan

Novi član
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3
Baš sam naišao na taj Onex sinoć i gledam i čudim se na cijenu. Specifikacija vjerojatno nije točna ali meni bi trebao za niže amperaze, ako se neće pokvariti brzo isplatilo bi se. Ako netko kupi radi bih čuo iskustva!
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ja imam boxer 300 sa super goldya i jako sam zadovoljan. Susjed ima isto boxer i zadovoljan je a nedavno si je kupio i taj nex ali na žicu co2 i jako brzo je nešto izgorjelo tako da je sad na servisu. A i ono kratko što je radio nije radio kako treba, elektrode nije ni probao s njime.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,646
Trebal bu mi sad nekakvi aparat do nekih 150A, imam nekakvi projekt, pa sam u potrazi za nekim aparatom srednje kvalitete. Veliš @Zoki ticić da je boxer ok stroj, imaš ga već duže vrijeme?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja sam se bil nabrusil na taj Boxer. Meni bi bil više nego dovoljan. Poslal sam im upit da mi jave: što dolazi uz aparat, koje su duljine kablovi, tko servisira u jamstvenom roku. Odgovorili su mi da više nemaju u ponudi taj aparat (Boxer 300). Zanimljiv odgovor.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ja ga imam cca godinu i pol i malo radim sa njime ali susjed se bome navario i radi bez problema. Topi evb 3.25 jako lijepo a to je za po doma više nego dovoljno. Jedina zamjerka su kablovi od 1.5m a dobije se standardna oprema maska i šljaker koji mogu poslužiti ali nisu nešto. Ja sam samo spojio original kablove zajedno jer su finožičani i stavio ih za pincetu a kupio 3m 30mm2 za masu i sad je to solidno. Super goldy ima boxer samo povremeno na zalihi pa ih treba malo pratiti za nešto specifično. Pred malo vremena nudili su neki manji boxer.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ima na njuškalu još jedan prodavač (u Zg) ali je drukčijeg izgleda nego na Super goldyju. Radi li se o starijim i novijim modelima ili o nekoj drugoj caki?
 

Ivan

Novi član
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3
Sad su mi s goldya na fb napisali da nemaju više taj za 400kn na stanju i odem na stecajna.hr na kontakt i broj je goldyev. Još mi je stranica izgledala skoro isto kao supergoldy....
19520 19521
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Pozdrav! Novi sam na forumu - naletio na ovaj forum baš zbog ovog invertera sa stečajne.hr... Vrag mi ni dal mira pa sam ga naručil za vikend :) Izašel bu me 413 kn sa poštarinom. Javili mi danas da dolazi kroz 2-3 radna dana. Pošta je zaprimila paket...pa budemo vidli. Inače, imam Varex star preko 30g i oko 60kg (morali ga staviti na kotače i ugraditi mu ručku za šlajsanje) za ozbiljno varenje. tata mi se smije da kaj sam to naručil - a ja reko idem se zezati da vidim kaj to je... Inače ne kupujem takve stvari - al me zanimalo...Pa javim dojmove :) LP

Zaboravih reci...kolko sam skuzio...ja narucio sa stecajna.hr, al naruđbu mi javili sa supergoldyja - pa mislim da su to sve iste trgovine....I na mom bi trebalo pisati onex 250 :) a sad kaj bu došlo bumo vidli :) Lp
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Inverter stigao :)
Pa da javim dojmove, kako sam i obećao...
stigao je uredno HP-om, teta ga dovezla kombijem :) platio uredno 413kn, kako mi i rekli pri narudžbi. Sam aparat je bio zapakiran u originalnoj kutiji, i još zvakumiran - iznenadilo me, jer sam dobivao razne uredaje od raznih firmi strašno zapakirane. Aparat je onaj Onex 250 sa slike na gornjem webu ( iskreno, bojao sam se šta će doći :)). Na samoj kutiji piše - Poljska. U kutiji je aparat, kablovi, maska sa stakalcem (meni smiješnog izgleda prema onom što imamo doma - al služi svrsi....), upute, šljaker (kako ga ja zovem). Kablovi su dosta debeli - zamjerka je što su kratki (oko 1,5m), kliješta su dosta robusna i dobro drže. Pinceta (za elektrode) također. A sad o samim karakteristikama - naravno tu ću vam prenjeti iskustva svog oca kojem sam odmah danas ujutro dofurao aparat i zamolio ga da ga skupa isprobamo. Naravno da mi se smijal :) Samim tim dok sam mu pokazao kak je mali :)
Tata vari preko 40g, i ima puno iskustva - metalne konstrukcije, hale, izrađivao od nule prikolice i ostale poljoprivredne strojeve...., ali i ručne kose - reko ko da je problem kosu zavariti (mislil sam si ja u sebi :) ) uglavnom, iza kuće je baš varil vuću u tri točke na traktorsku gajbu ( tak da ju i mali ferguson može prikopčati). Koristili smo EZ-8 RC (pričal mi otac teoriju elektroda, al nisam pohvatao - nisam se ni trudio :) ). Ima doma puno vrsta elektroda ( vari i krom i razne materijale ) al je uzel ove, valjda, jer su za neki univerzalni okomiti i vodoravni var - što god to značilo :). Kaže da su te hobby upotreba (ono kaj bi meni kao trebalo :) ). Koristili smo 2 vrste i 2 debljine - stariju verziju EZ-8 RC (svjetlija) i noviju (tamnija verzija) - ako sam dobro skopčal... debljine 2mm i 2,5mm - ja htel i veće debljine, al kad sam videl kak stavlja var na var - jasno mi je bilo da mu ni ne treba 4mm :) Na aparat smo spojili kablove - lijepo se spajaju i uključili ga - ventilator se uredno upalio - posto nema ekran sa amperazom - igrali smo se - to se on igrao i po boji elektrode sarafio gumbić :) salim se. Uglavnom, probali smo odmah sa 2,5 mm - sa polovinom snage ( gumbić na sredini), - vario je flah sastrane na gores pomenutu gajbu...Moram spomenuti da se cijelo vrijeme ismijavao i sprdao sa ''mojim strojem''... Uglavnom lijepo je to zavario - on vario ja gledao drugom maskom. cijelu elektrodu u susu istopio - mada mi prije rekao da se to tak ne radi :) Uzeo drugu i istopio je sa druge strane. Zatim je vario klinove za kugle...okolo klina...probao i sa jačom amperažom, al elektroda jače gorila - bila jako pepeljasta i imao sam osjecaj da curi var...uglavnom rekao je da citiram ''da meni ne treba nist više'' . Zatim je sa 2mm krenuo variti kosu (ručnu) najprije je prhnula rupa (pa je smanjio amperazi za otprilike 1/4 - napomena, dosta je osjetljiv gumbić). Pokrpao je rupu - konstatirao je da nema nešto " ANTI - Ljepljenje elektrode" (nazvano mojim jezikom). Ja reko ima - piše na kutiji - a on meni "i na plotu je pisalo " i pokazao mi da nema - kratko ju priljepio - mislim na elektrodu :).
Uglavnom skurili smo 10 elektroda skoro u šusu - nekih 3 od od 2mm i 7 od 2,5mm, ako sam dobro brojio ( žurilo nam se brusiti deku u novom stanu....). Stroj je ostao jako hladan - imao sam osječaj da držim pištolj od kompresora za zrak ( ako kuzite kaj mislim), kablovi isto - nista se na njima nije osjetilo - radili smo vani na 20°C.
Zaključak - koliko para toliko muzike. Probali smo mali uzorak elektroda - 10 - al meni u centru grada za rad kod kuće i više nego dovoljno.
Što se tiće većeg promjera elektroda - vjerujem da vari bez problema i 3.25 i 4mm kak je i deklarirano - samo je pitanje koliko komada u susu i dal bi se onda kablovi grijali. Po meni to i nije neki problem - staneš, popiješ pivicu i ideš dalje :)
Ono što je meni bitnije - trajnost... To ne znam.
Još ću ga probati na agregatu :) Dovoljno je jeftin da zgori :) Imam hondin agregat od 4,5kW, sa konstantnim naponom, pa mislim da bi trebalo raditi.
Eto toliko...
Isprike na dugom postu, al mozda nekome pomogne.
Lp
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh