• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
321
Ja sam kupio masku u Lidlu prije cca godinu dana. Čini mi se skroz ok i nisam imao problema.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,650
Također, imam istu takvu masku i ja sam zadovoljan. Za te novce prezadovoljan. Eto, moje iskustvo.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Još pamtim iskustvo s krumpirom kad sam na malom tomeku navarival zube na onom zupčaniku na volanu. Vjutro je bila megla da si mogel zabiti čavelj i škrlak obesiti, a ja se na posel vozim sa sunčanim naočalama. Od onda ni jedan dan v letu nisam bez krumpira. ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,619
Mali Končar 2MKv135. I sam imam jednog takvoga.
Tvoj je malo stariji od OVOGA.
 

sanjar

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2015
Poruka
132
Nekako mi slabo pali 3,25 elektrode, na ovom prekidacu samo mogu da ga palim i gasim. Nema neke funkcije da pojacavam amperazu mislim da je otpojeno sve. Ima li neka sema kako se sta spaja ili on svakako ne moze te elektrode.
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
321
Takva maska sigurno zadovoljava za manje bavarske poslove. Znači ograde, vrata, tende i sve ostalo po doma. A za nekakvo ozbiljnije zavarivanje preporucujem običnu naglavnu sa staklom zatamljenja 13 ili 14.
 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
Da li tko ima švas aparat iz lidla jer slijedeći vikend bi trebal biti u ponudi, ne treba mi ništ jakoga jer moja dva Varstroja odrade posao kaj ja trebam ali su mi preteški kad treba variti negdje na višem ili dalje od radione. Treba mi samo za cijevi i vjerujem da bi njegovih 120A moralo odraditi posla, znam da ima boxera 300 A za tu cijenu ali ipak nekak više vjerujem lidlu, jer mislim da taj Boxer nema više 150A (ako i tolko) barem po onome kak sam ja stekao dojam dok sam jednom vario s njime. BTW ovo na karakteristiama mi se čini da je greška jer na njemačkom lidlu je 120A PARKSIDE® Schweißgerät PISG 120 A1 - Lidl.de


20469
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Vjerujem da amperaža od Boxera laže Probal sam švasat s 3,25 elektrodom i na amperaži manjoj od 160 nije išlo. Sa 160 A je lijepo talil.
Danas sam kupil elektronsku masku u Lidlu pa bum vjerojatno za koji dan probal s njom jer sam s običnom naglavnom imal problema vidjeti (prije nek je posvijetlil) gdje trebam početi zavar.
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
Ja sam masku slična ovoj iz Lidl kupio na aliexpress a došla je iz Njemačke za 140 kn sa poštarinom, radi jako dobro. Inače već se pojavio novi model aparata mig/mag na punjenu žicu u Lidl Njemačkoj. Ovaj ima 120A znači 30 više, kolut ide od 1kg a regulacija amperaže preko potenciometra za razliku od prijašnjih prekidača. Cijena 100 eura i 3 god garancije, uskoro dolazi kod nas
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
321
Lidl ima solidne alate, ali čini mi se da je taj aparat stvarno igračka. To je za pokrpati pleh na tački ili lopati. Kupio ga je susjed prije godinu dana pa sam probao. Nema bocu Co2 nego punjenu žicu i to slabo radi.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Ovaj što je bio na žicu u Lidlu sam ja kupio i ne vrijedi kurca, žica ide prebrzo, prekida, samo prcka okolo (dizastr) ! Vratio ga. Kako ima punjenu žicu, čime?
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
321
Punjenja je nekim prahom koji bi trebao glumiti zaštitu kao co2 na običnoj žici ili obloga na elektrodi kod REL postupka. Ali to slabo radi.
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
321
Ali svejedno, struja 80A jedva je dovoljna za elektrodu 2,5. Imam Boxser 300A u toj cijeni. Navario se je puno i ok je. Znam da ne pokazuje točnu amperazu. Eto jučer sam spalio 20-tak 3.25 na 130A i radilo je. Trebala mi je manja struja, inače ga treba navit na 140-145 njegovih ampera. Ali pali i četvorka bez brige na 200A.
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
tako je bilo kod mene, ništa nije valjalo. promjenio žicu i sad je extra. treba njega skužit, jbg puno ti znači koja je brzina žice, koji materijal, koja debljina, jbg to su sve paramteri koje treba uzeti u obzir i prema tome podesiti aparat. ta punjena žica je nova tehnologija i ne treba pljuvati po tome. Imate gomilu videa gdje znalci rade usporedbu sa co2 pa kažu da nema razlike što se tiče kvalitete vara. nije me briga niti imam razloga nekog hvaliti, sutra može crknuti ali znam da ima 3 god garancije i vratim ga te dobijem novce ili servis. Da se s tim i bavim, 3 godine ga mogu pržiti i spržiti pa dobijem novce nazad. dobar video za pogledat
 

Najnoviji postovi

Na vrh