• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,874
Kako o tvom poslu ne znam ništa, onda bih ja..........
U tokarskom stroju poravnao krajeve i zabušio rupu u jednom i drugom komadu, isto tako napravio zakošenje krajeva, može i brusilicom. U rupe utisnuo čeličnu vodilicu - sve to na tokarskom stroju. Provjerio centričnost (zavrtio u stroju). Počeo zavarivati najprije malo jednu stranu pa nasuprotnu. Provjerio centričnost, ako odstupa - čekičati. Ponovo zavarivanje na tri strane. Pa polako cijeli krug.
Pazi!
Masu MORAŠ spojiti na materijal, a ne na stroj ili amerikaner jer ćeš na istom oštetiti ležajeve ili zube!
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Ne trebam centrirati jer od veće zavarene osovine treba tokariti na manju i to produžiti za 100mm. Tako da sam mislio da se varove u centru dotaknu pa popuniti do kraja da bude pun materijal.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
EVB 50, daleko bolji i kvalitetniji var nego sa običnom elektrodom.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Pjero,
ako ti je izvedivo kak je napisal @ Lee Champa, napravi po njegovim uputama. u sredinu uprešaj neki štift od kvalitetnijeg materijala. Sigurno nebu škodilo, a dosta bu rasteretilo zavar.
 

Mandula

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
32
Koja je minimalna debljina lima (HV- ploče koje se mogu kupiti u željezarijama), a da se mogu lijepo vari mig/mag?
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Ja ga pratim od pocetka objavljivanja na Y.t. i mogu kazat zna covjek znanje,ima ogromno iskustvo u svojoj bransi.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Gledao sam ga i ja , odlićan je , moram i ostale njegove videe pogledat,.
Aparat mu je odličan..….
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Nije ni on postao varioc gledajući yt,već rad rad i samo rad.
Nakon 100 tinjak kg potrošenih elektroda mogu reći da sam hobist koji bude zavario tako da var na nešto izgleda i da nebude pukao..e sad neke zahvate tipa varenje iznad glave nisam usavršio ali i to ide bolje nego prije koju godinu.
Uglavnom fali prakse,i bez toga ništa;)
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Ovde niko nije ni kazao da se covjek moze nauciti gledajuci neciji video i da se uhvati klijesta ili pistolja i da zna variti..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,631
To je vježba i to moraš raditi svaki dan da ne izgubiš rutinu.
 
Tu od
26 Svi 2013
Poruka
87
ima li ko iskustva sa onim aparatom sa supergoldy-ja i sličnih stranica?
konkretno oni 2u1 mma-mig/mag
a vidim da će biti i u lidla nešto slično
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Bilo je tu puno pisanja u vezi tih aparata, sve zavisi kaj ti treba? Kaj bi delam?
Ja baš isto gledam ovoga iz Lidla, netreba mi al bi si ga kupil, 4u1 😊možda i kad zatreba pa nek se najde.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,874
Da sam u situaciji kao ti, ne bih ga kupio!
1.Ima na sebi previše nepotrebnih kerefeka (prikaza, gumbiča) čija se "pozadina" lako pokvari (elektronika)! Popravak van garancije je zamjena "iznutrice" iako je crklo nešto od 1 kune. To će se popraviti i ugraditi nekom drugom i jasno kao novo naplatiti, a možda i tebi.
2. prikazuje li stvarnu "tekuću" struju/napon ili postavljenu
3. nedostaje regulator CO2
4. što nije u RH obavezan garantni rok 2 g?
 

Najnoviji postovi

Na vrh