• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Ne vidi se sa slike, al sam ja auzvinkel 😂
Velik je nagib terena, pa slike cudno zgledaju 😀 nedavno je neko za jednu od kleti rekel da je na slici ispala ko kosi toranj u Pizzi 😂 A i vjetar je puhal ko lud, pa dizal suncobran, zato sam mu u stolu ispod table dodal sarafljenje na kljuc - da mi bar konstrukcija suncobrana ostane 😀
 
Tu od
26 Svi 2013
Poruka
87
Bilo je tu puno pisanja u vezi tih aparata, sve zavisi kaj ti treba? Kaj bi delam?
Ja baš isto gledam ovoga iz Lidla, netreba mi al bi si ga kupil, 4u1 😊možda i kad zatreba pa nek se najde.
Da sam u situaciji kao ti, ne bih ga kupio!
1.Ima na sebi previše nepotrebnih kerefeka (prikaza, gumbiča) čija se "pozadina" lako pokvari (elektronika)! Popravak van garancije je zamjena "iznutrice" iako je crklo nešto od 1 kune. To će se popraviti i ugraditi nekom drugom i jasno kao novo naplatiti, a možda i tebi.
2. prikazuje li stvarnu "tekuću" struju/napon ili postavljenu
3. nedostaje regulator CO2
4. što nije u RH obavezan garantni rok 2 g?

pa uglavnom za okolokućno zavarivanje,napraviti neka vrata,nadstrešnicu,oko traktora strojeva nešto zavariti, a i imam staru VW bubu koja je u voznom stanju i registrirana,ali ima dosta stvari po limariji koje bi tribalo "popraviti"

e sad,ja imam onaj stari trafo varex 160/180 on ima trofaznu i monofaznu. i do sad ovo sve šta sam nabrojio sam radio s njim.već 20 godina mu vadim mast i ja njemu i on meni,ali je napor raditi s njim.
ima 50 kila,pa ga vozam oko kuće u karioli,smeta mu struja,ako ga staviš na trofaznu radi dobroa ako je na monofaznu,tako tako kako mu dođe. onda ono štelanje amperaže dok tribaš npr sa 80 na 100 triba kurblati 5 minuta.ograničen sa elektrdama

uglavnom ne zavarujem svaki dan,al nekad radim 10 dana svaki dan,pa onda godinu 2 ništa ili tako po neku sitnicu. i još se učim,gledam čitam tražim,zanima me.
kod prijatenlja sam probao sa co2, nakon elektroda i ovog mog aparata s onim variti je dječja igra(naravno to je drugačiji fazon pa bi mi tribalo da se naviknem) al nema šljake brže ide ...

gledam 2u1 tako da ne moram kupovatti dva aparata,jer npr. ako mi triba kod štale onda mogu samo sa elektrodama ne moram bocu nositi.a ovako u gražai može biti sa bocom

čita sam po netu sve šta sam naša,ovi ozbiljniji zavarivači kažu ne valja,amateri odlično,znam da je sad to problem šta ćeš dobiti.ovaj u lidla ima garanciju 3 godine. bilo ih je kod mene prvi dan 5-6 a sad samo jedan,ali nijedan nije bija otvorena kutija

sad sam u nedoumici,kupiti taoj neki supregoldi inverter za 400-500kuna a onda nekad kasnije pravi co2
gleda sam i one proinstal,to mi se čini isto gov*o samo drugo pakovanje ko i ovo sa supergoldija al po puno većim cijenama
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,710
Zadrži Vareksa! Taj te neće izdati!
A za MAG/MIG pogledaj nešto kvalitetnije (skuplje) pa makar rabljeno preko oglasnika!
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Slazem se s Lee. Ovi jeftini inverter su stvarno lutrija...pred godinu dana kupio Onex 250, krepao na isteku garancije - nije se navario. Puno mi kolega Lee pomogao u detekciji kvara - Hvala mu još jednom! Pred 3 mj kupio onog iz lidla na punjenu zicu. Ok je to za ovak malo variti - za vece projekte jako skup... Recimo za onaj stol od pred par mojih postova s njim skuril 1,6kg zice 0.9...pa racunaj kolko dodje to varenje... Zena mi prosli tjedan kupila ovaj inverter na elektrodu iz lidla za 650. Ja sam si htel kupiti Hugong 160, al se isto nisam usudil. Kod te elektronike ti je stvar da je sve to ok dok dela, a po mom iskustvu brzo krepa (kroz garantni rok rade ok). Imam isti trafo i to je mrcina koju dok covek savlada s njim radis kaj hoces. I prije se bu covek pregrijal nego on.
Mig mag je ok za onog koji ga bude cesto koristil. Onda se isplati kupiti novi, skuplji i nek se otplati s poslom koji odradi.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
bf5a873aa7509c3bb93320afd205506c.jpg
d8412cf7b2e7edfb88513fa783045df5.jpg
Ovo je moj, i za sad nema greške, švasal sam i 12mm flahove snjim, nije za dugo varenje ali valja svaku kunu.

Evo tu ga uzel.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,710
Postoji mogućnost da kupim 1 Boxer 300 i 3 ONEXa 250, za 1000 kuna - "novi" neispravni! :D
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Probija onaj okrugli namotani tranzistor kad prodje trecinu amperaze, inace dela ovak. 😂
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Dok sam imal interes da ga popravim (ne iz potrebe, vec sam htel nekaj nauciti), vladala je korona i gdje god sam htel kupiti taj tranzistor ili nisu imali ili sam taj trebal donesti jer nisu znali kakav mi treba. A ja iz grada nisam smel nikam. Kod nas u Križevcima nist nema. Da bum iskren, sad kad se more svud sam skoro zaboravil na to. Sam ni dan danas ne znam kakav da kupim taj tranzistor 😀
Od ulaza struje do tog tranzistora je sve provjereno i dela, kad se prodje trecina "a pera" iz transformatora pukne, zleti munja prema nazad i zgori osigurac na sklopki (valjda zastitna probija).
Bum se mozda opet posvetil njemu uskoro 😀
Koje jacine bi bilo dobro staviti taj transformator?
 
Posljednje uređivanje:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Da li kablovi za varenje od onih jeftinih(boxer,onex)mogu da vare stvarnih 200 amp
Tj.kakvog su presjeka kablovi i koliko ja fi kopči na aparat
Ako nebi bio problem da mi netko izmjeri
Hvala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Imaš 3/8 (9mm) i 1/2" (13mm) konektore.
Kabel ako je 25mm2, makar je AlCu, bude držal 200A. Ionak ne zavaruješ bez prekida.
 
Posljednje uređivanje:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Sve što si naveo znam,ali me zanima kakvi su kablovi naa ovim jeftinjacima,ako neko ima da mi izmjeri
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
A kaj te točno zanima?
Imam ja poštukan kabel za elektrodu od 3 komada (5m): 2 kom su AlCu 25mm2 i dodan im je 2m Cu kabela.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Pa to, zanima me koji je presjek kablova na ovim jeftinjacima i koji je prihvat,9,ili 13 mm
Kakva je to kabel AlCu,jel to sukan kabel pola sa aluminijem,pola sa bakrom ili je to neki pobakreni aluminij?
 

Najnoviji postovi

Na vrh