• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

MAX

Član
Tu od
9 Ožu 2008
Poruka
126
trebam pomoć (savjet)
kupujem aparat za zavarivanje i imam trilemu :unsure:, znam da su sve kinezi ali sigurno je neki bolji od drugih

HUGONG INVREL 160 EXTREME INVERTER 1100,00kn

HUGONG INVREL 200 ESTICK INVERTER DIGITAL 2100,00kn

telwin--inverter-force-195- 1900,00kn
 

Prilozi

  • APARAT ZA ZAVARIVANJE INVREL 160 EXTREME INVERTER SA KABLOVIMA HUGONG.jpg
    APARAT ZA ZAVARIVANJE INVREL 160 EXTREME INVERTER SA KABLOVIMA HUGONG.jpg
    24.2 KB · Pregleda: 14
  • APARAT ZA ZAVARIVANJE INVREL 200 ESTICK INVERTER DIGITAL SA KABLOVIMA HUGONG.jpg
    APARAT ZA ZAVARIVANJE INVREL 200 ESTICK INVERTER DIGITAL SA KABLOVIMA HUGONG.jpg
    18.2 KB · Pregleda: 13
  • telwin-aparat-za-zavarivanje-inverter-force-195-815859-302-fb.jpg
    telwin-aparat-za-zavarivanje-inverter-force-195-815859-302-fb.jpg
    17.6 KB · Pregleda: 13

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Ja bi malog Hugonga. Gledam ga stalno i nikak da ga kupim, uvijek nekaj drugo uleti. 160A vari 20% na 40°C, a na 20° vari s 40%. A 160A ne bus kiristil za oko kuce... Vidim po izboru aparata koje gledas. 😀 2m su duljine kablova, 3kg tezak. Gledam usporedbu sa parkside aparatom kojeg imam trenutno na elektrodu. 120 A, varim na nekih 85A 2.5. 3.2 skoro nikad ni ne koristim. Dela stalno i nemrem ga pregrijati. Bas danas i sutra varim ogradu na stepeništu od kvadratnih cijevi 30x30 debelomesnih i topi. Cvrci ko da spek przim 😀. A zamisli da imam Hugonga - zvučalo bi ko da pečem šnicle 😂
A i cijena kod Hugonga mi se jako sviđa. Bolje razliku cijene potrosit na opremu😉
Lp
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,871
Čuj SLAK:p , ako ti treba samo povremeno, kupi neki za 500 kuna. Ne davi ga dugo sa 3,25, a poslije buš vidjel trebaš li nešto bolje.
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Ti za 500kn su lutrija. Svaki drugi blesikne. Meni dva unutar jedne godine. A garanciju ostvaris, nikak. Hugong ima 2g garancije, negdje i 5,ako se ne varam. I za cijenu 1,5 supergoldy aparata ipak imas aparat. Lee, ako budes u blizini KŽ-a, poklanjam ti onaj onex. Nisam imal vremena sarafit po njemu, pa ak ti imas volje javi se. Ako se sjecas, rekao sam ti da ti ga dam ak ga ne slozim😉
Lp
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,871
Zanimljivo da ovaj prvi i ovaj drugi imaju iste iznutrice, samo fasada....
A ovaj treći, imam ih dva, jedan osposobljen, a ovaj čeka.....samoizolaciju!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Varstroj jeftini inverter je također kineski.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Kad čitam iskustva s tim inverterima (u zadnje vrijeme bilo koje vrste) dojde mi da svog Varstroja zavarim za tačke da bude lakše prenosan po dvoru.
Struja ionak svakom treba.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Evo mojeg (ne)običnog Boxera:

kupljen s razbijenom (i popravljenom) prednjom maskom, od Cigana na sajmu ;)

Kak je aparat napokon sastavljen, ugrađen je filcani filter na usisu ventilatora:

kojeg sam poslije skinul, jer se nije dobro pokazal. Ipak trebam potražiti metalnoga, jer je ovaj dosta oslabil struju zraka.

Iz aparata sam uspel izvleći konstantnih 180A



pri ulaznih cca 33A:


elektrodom fi 5mm 🤦


Arc force je uredno radil i dizal struju na skoro 200A:


pri čemu je struja iz mreže rasla na 37A!!!


Dakle, jeftinog sam Boxera izložil stvarnim naprezanjima i videl kaj on zbilja more dati.
Ispitivanje nije dugo trajalo, jer je teško sam držati luk jednom rukom na slijepo te mjeriti i snimati lijevom rukom. Mjerenja su prava, s ozbiljnom opremom.

Zaključak: vrijedi on svake lipe, za 3,2mm elektrode više nego dovoljan, a 2,5mm ni ne osjeti.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
A ha , taj je dobar, najveći trošak će biti zadovoljiti ga elektrodama.:cool:
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,930
Ovo je priprema i zavar na rotoru za malčer kaj sam izrađival. Prvo evb50 fi 2,5 za laganu popunu. I onda evb50 3,25. Struja 155 ampera na aparatu WTL1800.
Kasnije kad je rotor išao na tokarenje skinut je i ovaj "višak" vara, nije bilo rupica unutra..
Tak da vjerujem da bazična elektroda drži puno toga, bolje od co2 i obične žice SG3 koji mi kupujemo za doma.. 🔧🔧
 

Prilozi

  • IMG_20190706_184416.jpg
    IMG_20190706_184416.jpg
    28 KB · Pregleda: 24
  • IMG_20190629_173741.jpg
    IMG_20190629_173741.jpg
    45.7 KB · Pregleda: 24
  • IMG_20190706_184447.jpg
    IMG_20190706_184447.jpg
    29.2 KB · Pregleda: 24

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
ZJ,
hvala na testiranju. :ppozdrav:
Kupil sam takvog sličnog (MMA300) i za moje povremeno švasanje za sad nema problema. Ne koristim elektrode deblje od 3,25. Mogu se samo nadati da bu potrajal.;)
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Svi ti boxeri, onexi i ostali supergoldy aparati vare - to sigurno. I nisu preloši dok vare.Problem kod njih su iznutrice, bar iz mog iskustva. Taman dok istekne garancija, probije neki trafo... Bar na moja zadnja dva komada...Trafo je skuplji od samog novog aparata. Kod ovih skupljih (ozbiljnijih firmi) imas bar garanciju 2g, a moja računica je da sam za svog onexa i boxera mogel kupiti i ozbiljniji inverter u konačnici, recimo hugong mali. Taman tu cijenu dal za ova dva. I nisu skup potrajali ni godinu dana. Ok, isplatili se kod mene u tih godina dana nekoliko puta, al kuzite kaj hocu rec.
Prije ljeta sam na dar dobil parkside aparat iz Lidla od zene, nakon početnog podsmijavanja, mogu rec da radi cist dobro. Ok, glasan je jako, ima jako kratak luk i treba se priviknuti, al lepo dela.
Par mjeseci prije sam si sam kupil isto parkside na punjenu zicu. I taj radi isto lijepo. Potrošio sam s njim oko 5-6 kg zice i ide lijepo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Ak su se višestruko otplatili, onda im nemaš kaj prigovarati. Nitko ne garantira da ti neki skuplji, nakon 2-godišnje garancije ne bu odmah krepal.

Pri kupovini gledaš onog najjačeg, a rabiš ga nježnije i mora trajati.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Šteta kaj na te aparate ne stavljaju brojač radnih sati.
Ovaj je izmjeril kaj more, potrosil par elektroda i pospremil ga u kutuju.
Ovaj je spalil 5 kila žice u godinu dana i pokril ga plahtom.

Za mene to nisu nikakva iskustva.
Kad bu neki od tih aparata star godinu dana i radil bez greške kod nekog bravara onda si ga ja morem kupiti za po doma pa da mi traje deset let, a ne godinu ili dvije ako izdrži.

Kolega je kupil Lidl co2 da ne mora velikog vuči van kad nekaj na kombajnu vari.
Isprobal, stavil u kutiju na stalažu i to je to. Još neki limič more i zaheftati ali kad treba zavariti.... propast.
 

Najnoviji postovi

Na vrh