• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Da li je netko radio možda sa Ipotools mig 160 aparatom? Prijatelj bi ga htio kupiti pa ga zanima da li tko ima kakvih iskustva s njim.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Nemoj to kupovati, jer nema zamjenjivi polikabel. Gledaj model 185. Je skuplji ali je bolji i ima više rezerve.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Hvala @ZJ, nije za mene. Ja da kupujem kupio bih sigurno jačeg. Ne sviđa mi se taj mali kolut žice.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Da, to je drugi razlog. Nisam ga ni spomenul.
Meni je svaki mali koji nema 15kg. Valjda zato :D
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Meni je isto tako, budem si nabavio nekakvog manjeg za po dvorištu i neke sitne stvari ali za sad lda 275 je zadužen za sve.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Čuvaj to jer takvih više nikad ne bu.
Popravljal sam nedavno jednoga. Malo je nezgodno napravljen jer su neki dijelovi teško dostupni.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Čuvam ga, neće on nikamo od mene, imam dosta dijelova za njega ako mi zatreba. Jedino je malo težak, premještam ga po dvorištu s traktorom i vilicama.
 

Renat0x

Novi član
Tu od
18 Lis 2019
Poruka
29
Pozdrav,
Ima li netko iskustva s Ipo Tools aparatima, konkretno zanima me ovaj uređaj:
Aparat za zavarivanje inverter IPOTOOLS MIG-160ER
Duže vrijeme tražim zamjenu za svoj stari trafo aparat, pa mi je ovaj zapeo za oko, najviše zbog cijene. Kolika je sreća uzimati te kombinirane strojeve (MIG/MAG i REL) u tom cijenovnom razredu?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
To ti je aparat za auto limare, čim on nemre ni žicu jedinicu vleči onda si moreš misliti kaj moreš od njega očekivati.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
Bormes istina, danas ti svi novi imaju displej da se bedačeki vesele i mogu variti s strojom koja je po propisu za materijal koji vare .
Baš za pod bor (y)
To kaj ne vide kaj se s varom događa nije bitno, bitno da na vuri piše kak mora biti 🤭
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Od malih invertera sto uzet? Ewm, Kemppi, Fronius...?



Ili pak Hugong

Ili nesto trece?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Fronius, EWM, ako ti proračun dopušta i ako imaš potrebe za tak skupim uređajem.
Većinu bi zadovoljil i Hugong.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Aparat bi uzeo da mi potraje barem dvoznamenkasti broj godina. Treba imat funkcije kao sto su antistick i hotstart. Mora dobro radit i na produznom kabelu, kao i na promjenjivom naponu.
90% potreba mi zadovoljava stari koncar od 140A tako da bi i ovi bili vise nego dovoljni, barem po snazi.

Ako jednako rade i jednako potraju naravno da bi uzeo jeftinijeg. Ali nije valjda samo u imenu razlika.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Fronius ima dobar servis u ZG-u i njihove uređaje nije problem popraviti. A kak su to uređaji za svakodnevni rad, sigurno su dobro napravljeni. Trajnost elektronike je uvijek upitna, a stajanje mu možda škodi i više od samog rada, jer su svi ti uređaji napravljeni za intenzivan rad tak da se otplate još u garantnom roku i onda tamijene. Nemoj očekivati trajnost kao kod trafo aparata.
Ti najbolje znaš koliko ga budeš rabil i kaj ti treba. Na kraju i koliko možeš platiti.
Kinesko-njemački Stahlwerk daje 7 godina garancije, npr a cijenom je u pol ili 1/3 Froniusa.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Da li je probao tko ukomponirati nekakav inverter rel aparat, sa dodavačem žice od uljanika ili esaba? Razmišljam si da uzmem neki jeftini inverter, a imam dva dodavača žice pa da si složim jedan manji aparat. Malo mi je ovaj lda275 velik, a ne kupuje mi se sad još jedan co2 aparat.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,893
Hmm. Treba dopeljati plusa na dodavač. I 42 volte upravljački napon ak je varstrojova glava. Dodati sklopnik za uključivanje "jezgre".
Ne znam dal inverteri imaju kakav trafek nuter kaj se more napon fkrasti
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Nebu to išlo kak treba, jer je različita karakteristika REL aparata od MIG/MAG-a.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
To sam si i mislio, ovaj inverter kojeg imam je pre mali za igru, vrte mi se svakakve ideje pa rekoh da podjelim ideju. Napon za dodavač mi nije problem složiti ali mislim da za sad ide ideja na pauzu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh