• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

Toni_montana

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
90
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

I meni se cini da je to previse novaca za taj aparat, jer kao trazi 9200 kuna samo za aparat sa slaufpaketima,a maska boca i manometar su posebno!
Robu netrebam jer inace uvozim robu izvana ali opet me kopka jer neznam kolika je stvarna cijena tog aparata!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Gle, AC TIG nije jeftin.
Obično je to nekakav Fronius, Kemppi, Kjaelberg...pitaj koliko košta novi.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Pa to je duplo skuplje nego npr. novi Rhino. A i po dizajnu su si slicni.....kak i manje-vise svi kinezi.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Zbog čega ti treba takav aparat,jet nit neznaš varit sa njim nit potrebe za takvim.Za nas mali inverter oko 180 ampera sasvim dovoljno.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,734
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Ako se ne misliš profesionalno baviti varenjem, dovoljan ti je jači elektro aparat tipa Gorenje.
 

Toni_montana

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
90
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Da mi taj aparat netreba nebih pitao za savjet,i nebih razbijao glavu dali je to ok aparat za poluprofesionalnu djelatnost!
Jer osobno imam stari koncar 160a i varstroj 180/220 te co2 iskravar 190 i merkle 210 te boce za autogeno i jednostavno neke stvari nemogu odraditi sa tim aparatima a imam potrebu za popravak sto inox-a sto aluminija, a najvise od svega me muci to sto se uvijek moram moljakat nekome da mi to odradi!
Ja sam svijestan da sa tig varenjem nemam nekog iskustva ali uz praksu i rad naucit cu baratat sa time! a ionako imam problem sto sam bolestan na alat i nisam od onih koji posuduju jer kada mi nesto treba ja cu radije kupit nego posuđivat!
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Za povremeno korištenje bi ja rađe uzeo nešto skoro upola jeftinije il za tu cifru nešto novo pa barem ima garanciju. A ako imaš prakse u drugim postupcima zavarivanja i tig ćeš przo polovit,samo dok ruka ulovi praksu,i za tanke matrijale je meni fenomenalan
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Da mi taj aparat netreba nebih pitao za savjet,i nebih razbijao glavu dali je to ok aparat za poluprofesionalnu djelatnost!
Jer osobno imam stari koncar 160a i varstroj 180/220 te co2 iskravar 190 i merkle 210 te boce za autogeno i jednostavno neke stvari nemogu odraditi sa tim aparatima a imam potrebu za popravak sto inox-a sto aluminija, a najvise od svega me muci to sto se uvijek moram moljakat nekome da mi to odradi!
Ja sam svijestan da sa tig varenjem nemam nekog iskustva ali uz praksu i rad naucit cu baratat sa time! a ionako imam problem sto sam bolestan na alat i nisam od onih koji posuduju jer kada mi nesto treba ja cu radije kupit nego posuđivat!

Demi reci za co2 iskravar 190 kakote služ,i koju debljinu žice tera i do koliku debljinu može varit?. Koliko je star dali si zadovoljan njime, koliko siga platio?
Jasam u potrazi za sigmom sa sitne zavare al da može nešta i ozbiljnije kad bude šta trebalo.
Dal ima tko kakav prijedlog šta uzeti?
 

Toni_montana

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
90
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Iskustvo iz prve ruke sto se tice iskravar 1900 ecoline!
Uzeo sam ga novog ove godine u 5 mjesecu i spalio sam s njim do danas oko 35kg 0,8 zice!
Ja ti vecinom radim samo sa cjevarijom do 3mm mesa i kutne profile do plafon 5 mm, i meni 0,8 zica mi je idealna za te poslove jer ja svoje varove nemam potrebe kasnije obrusivat!
To ti je optimalna debljina zice za ovaj aparat a moje misljenje je da je to maksimalna zica za ovaj aparat, za jacu debljinu zice svakako preporucam i jaci aparat!
u jednom danu sam znao skurit i preko 5 kg zice i nije se pregrijao!
jedina mana po meni za ovaj aparat je prekratak pištolj za varenje koji sam ja zamijenio sa 5metara šlaufpaketom i nikakvih problema!
Napominjem to je poluprofesionalni aparat i sigurno neces pogrijesiti ako znas procijenit dali ti ta snaga odgovara!Aparat je 220/380 i po meni bilo bi mi draze da je cisti 380 ali otom potom
placen je mislim kakvih 500-600e ako me sijecanje dobro sluzi i nemogu rec da je aparat los
ali za te novce i to sto ja radim je idealan!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Dali može varit inox?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Toni_montana

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
90
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Moje mišljenje je da to nije aparat za varenje inox-a! A sad dali bi tjerao 0.8 inox zicu vjerojatno i bi; jer uvijek su mi govorili da za varenje inoxa treba bit aparat min 250 A, iako sa ovim merkle aparatom 210 a tjeram inox zicu ali je aparat 380V!

Usput da kazem:
odustao sam od one zamjene za tig ac/dc iskljucivo iz razloga sto neznam koliko ce taj aparat biti na zivotu, a cini mi se da je preskup iako je rabljen
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

može savijet ?? što je (naj)bolje od ovog
http://www.njuskalo.hr/strojevi-obr...-evo-deca-maska-varenje-gratis-oglas-11865402
http://www.njuskalo.hr/elektronski-...-inverter-zavarivanje-10a-170a-oglas-13206899
u sloveniji gledam i za 300 eura se može dobiti ovaj : http://www.decaweld.com/default.asp?cmd=getProd&cmdID=19186&l=2
što mi je baš čudno jer ipak bi htio malo više ampera, a slabiji ispada skuplji..
Vaša iskustva s deca markom? ili je to opet PRC ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Taj slabiji je zapravo jači.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Dečki jel vrijedi telwin firma išta? interesiram se za invertere za varenje s običnom elektrodom...

Vidim Tena-g ima u ponudi puno toga...

http://www.tena-g.hr

Meni to u susjedstvu, na raspolaganju imam 4 500 kn za uložiti u inverter, kojeg preporučate (čovjek mi dužan lovu 3 god. i sad nudi ovu vrstu kompenzacije, živjela Hrvatska)?

Kako je mig mag s punjenom žicom? Jel to vrijedi išta u odnosu na klasični drot i bocu?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Mrga, imaš li posla za njega, ili ga misliš prodati? Jel to cijena s PDV ili bez? Jel mora baš biti inverter ili može i kaj drugo?

Punjena žica ... isto treba plin, samo malo bolje radi na vjetru. Ak imaš dobar MIG/MAG, REL ti bude rijetko trebal (za po doma).
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Posla uslužno ne, samo za mene. to je cijena s PDV-om. Ne mislim ga prodati.... barem za sad ne.... a mislil sam da ne treba bocu ak ima punjivu žicu...

Hebeš to ak trebaš po konstrukciji penjanje s tim

Ne treba biti inverter, nešto što je lagano i da može dubidus (ja) i svaka zvijer s njim delati a da si ne strga kičmu s varexom i ljepljenjem elektroda

Izgleda da je ovo dobro?

http://www.tena-g.hr/shop/telwin_rel_inverter_technology_236hd_816207_pribor_akcija/


Kaj je ovo za žičani i kaj još uz njega treba?

http://www.tena-g.hr/shop/telwin_ap...nergic_mig-mag_inverter_816051_novo_u_ponudi/
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Re: Aparati za varenje ili po domači "švasaparat"

Ovaj REL je više neg dobar za po doma. 35% intermitencije na 200A!!!

Onaj kombo ja ipak nebi kupil. Žica je strahovito skupa na malim kolutima.
Radije si za radionu nabavi nekog rabljenog većeg Varmiga, a ovaj inverter za "po lojtri".
 

Najnoviji postovi

Na vrh