• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Za punjenu žicu treba mijenjati polaritet. Pitanje je jel to izvedivo. Skupa žica itd.

Koliko taj ima ampera? To ti nije za nikaj prek 2...3mm.
Ak su mali novci kupi, pa ga lako prodaš kad ga prerasteš...a to bi vrlo brzo.
Imal sam aparat slične snage i krvi mi se napil (radi male intermitencije). Od kad imam trofaznog, za 100A jačeg, više nemam tih problema.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Ne znam sta su uopce mali novci za taj stroj. Nema ih na njuskalu nit ista znam o njemu..
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
247
Marko ,izgleda je to dost slab aparat ,jer vidim da mu je regulacija amperaže tj. jačine samo preklopnik 1/2 (nedavno probavao sličan) i kak reče Zj ,to je za lim do dva mm. Mada je Linkoln dobra marka. Po meni bi to vrijedilo kad bi mogao njega uzeti i još neku malu bocu a da sveukupno ne premašiš 1000 kuna ,ali i malu bocu s ispravnim manometrima je ,vjerujem teško nać za malo para.
 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
To je američka firma, a sad gdje je taj proizveden tko zna (vjerojatno kina) mi imamo na farmi jedan njihov i sasvim je ok ali to ovisi o modelu. Oni proizvode i elektrode i drugih proizvođača tu gdje sam ja ni nema već samo njihovih.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
evo ja bi mu dal 300 kn..ni lipe više
ja bi kroz njega prošel cvikcangama , pa bi dobil novu funkciju
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Novi je bio oko 2000 kuna
0c64ef9c8e8d8914f447403d8ad2c438.jpg


H. mate9
 

Toni_montana

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
90
Toni_ montana ajde molim te reci koje si esab maske koristio.. Strašno me zanima jer moje maske rade bez greške.
30b53e80e54b651293a5b3a12aaa296f.jpg


H. mate9

Lp,
origo i warrior, i jedino sto bi bilo logički da sad idemo na sentinel! Na migu rade uredno ali na tigu propusti uredno barem jednom u sat vremena, nijedna maska nije bila ispod hiljade, ali sada dizem prag na 3 jer ovo ovako vise neide!
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Re: Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

Da.. Tako sam i mislio warior košta oko tisuću kuna nije baš nešto po meni je kao kinezi od 25 eura.
Sentinel je nešto drugo..
Ja je imam i to je vrha ima i Grid funkciju te vidiš prave boje a sa TIG ne propušta. r
82887505f11b9f0caafc65cf1de33e3e.jpg
daf99da273038e52aae74538d0209bc9.jpg


H. mate9
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Drugovi, trebam pomoc.

Jel zna netko dali se u Osijeku moze negdje puniti i atestirati CO2? Danas sam usicario jednu flasicu od 9kg za izolacioni vatrogasni aparat.

I koliko bi ta boca trajala? Pritom mislim na koliko zice cca.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
u idealnim uvjetima , a ljudi su skloni pretjerivanju, jer misle da bude zavar bolji ako ide više plina s 9 kila plina trebalo bi ostati malo žice na kolutu od 15 kila
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Uff meni dosta za 3 mjeseca mozda i vise. Odlicno. Samo sad da nadjem negdje blize za atestiranje i punjenje, ajblize zasada mi je slavonski brod...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
potraži nekog lokalno tko radi s vartogasnim aparatima , oni ti to mogu napuniti , ovisno o njihovoj volji
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Pitaj ove koji pune plinove hoće li ti to napuniti.
Pri vatrogascima je to jako skupo, ali ak nemaš izbora...
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Nestalo mi elektroda Jesenice 2,5 i donijeli mi EZ 2,5 R 11.
Nisam zadovoljan s njima. Kod vara dvije kvadratne cijevi jedna na drugoj var ne spaja od prve. To mi je prvo takvo iskustvo.
Nešto ja griješim?

Sent from my XT1092 using Tapatalk
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Duze przi i vise vezi, mora spojiti. Ja varim sa EZ 2.0 i 2.5 i primjetio sam da ima puno sljake, a nema vara pa treba duze kuriti i vece lukove raditi kod vezivanja. A Rutilen je druga prica, sljake ima ali ima i vara tako da se treba prilagoditi. Jedino EZ brzo gori i treba ih vise za zavariti nesto.

Barem moje iskustvo...
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Trebali bi da je jednostavnije a ne da im još plešem dok varim.
Pa s Jesenice kako god ih okrenem vidim kako var ostaje.

Sent from my XT1092 using Tapatalk
 

mranderson

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
135
Heh, to više ne znaš koga bi slušao, neki vele da su Jesenice najgore, ali zbilja najgore elektrode koje su ikad bile na tržištu! A eto, neki vele da ove, koje su, 'kao' najbolje, EZ 2,5 R 11, da im i nisu baš 'nešto', vidim, nama koji upotrebljavamo aparat za zavarivanje jednom u godini, nema druge, nego kad nešto varimo, kupiti 10 vrsta elektroda i 'vidjeti' koje nam 'odgovaraju' :(sweat):
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Po meni svatko tko se općenito bavi varenjem, ako zna variti, varit će sa Jadranom S, Jesenicama, Esabom, EZ-om, Rutilenom itd... Ako zna variti. Tko ne zna, taj traži dlaku u jajetu... Uvijek je netko/nešto drugo kriv/o što njemu nevalja var, što mu se lijepi itd. Ja kada sam se tek upuštao u varenje naslušao sam se priča o elektordama, more jedno i ja varim sa svime šta mi dođe u ruke. Prvo sam se učio na Jadranu, pa sam prešao na EZ, pa sam dobio od šogora Esban pa sad varim sa Jesenicama jer sam dobio 5 kila lektroda za 80kn i tako.

Nije nužno pravilo da varioc nema pojma bez pravih elektorda, samo je gospodin kada pređe sa magarca na konja. Ali evo ja prvi, nije mi dućan prek' puta pa da idem kupiti elektorde kad mi ove neće lijepo zavariti kako sam si ja smislio taj dan ili se lijepe, a ja baš oću na 60A variti, nedaj bože na 75A itd... Sve je to za mene relativnost i u jednu ruku sranje.

Ako hoćeš, vari, ako nećeš, ne moraš. Amen :D

Samo moje, pripito mišljenje :) No hard feelings nikome...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Neznam kak je sad ali davno samo je EZ imal tkz Britanski registar brodova . Ponekad nekaj zavarim i dosta sem zadovoljan sa EZ 11 . Dok sem davno bil varioc koristil sem EZ 11f 5mm i Emonu 5 mm tad su to bile najpopolularnije .
 

Najnoviji postovi

Na vrh