• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,494
Pa i nisam se pun o bačkao s njim, ako ne vrijedi ta žica koju se dobije s njim. Valjda bi ta žica trebala dobro raditi ?
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
Žica je također pakside od 1mm i ta je odlična u usporedbi sa manjim presjecima. nisam probao druge marke ali ću potražit. imam varit frezu pa će mo probat a bit će i slika
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
20545

Moj var je uz hrđavu šipku koju sam trebao fleksericom obrusit ali sam četkom na bušilici. Nemam pojma varit, drugi put mi u životu, drugi put ću neke finije površine pa će se bolje vidit. Apartu se upali zaštita oko minutu konstantnog varenja na 90A ali se brzo ohladi pa možeš nastavit.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Pa kolega neretvanin,bice bolje al brez prakse nista od varenja.Inace sam bravar i c02 mi ide super ali elektroda ne.Na slici se vidi da ti je var samo na rebrastoj sipki,moras malo sarat kod varenja a ne samo vuc pa ce biti bolje
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,622
Samo praksa, ja sam drvni tehnolog pa varim i mislim da mi ide oke....ovo je inox
IMG_20190522_155154.jpg
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
Da li sa ovom žicom mogu varit inox? Var sa slike je ulovio lim uz šipku, a druga šipka je s druge strane lima koji se ne vidi. Drugi put ću bolje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Ako misliš zavarivati inoks MIG metodom s inoks žicom, trebaš i argon.
Ako misliš REL-om, onda je EZ Krom 10 dobar izbor.
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
320
Mislim da za zavarivanje inox-a mig metodom treba mješavina plinova tj. Corgon ili Cronigon, koji su 90-tak % argon a ostalo co2.
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
540
Eto i mene nakon nekog vremena... Pisao sam prije nekoliko mjeseci o aparatu za varenje sa stecajne.hr (supergoldy...). Nakon pocetnog oduševljenja - fijasko. aparat baca osigurace, zgleda ko da se iznutra raspao - ko da je usao vrag u njega. Nije skoro ni radio. Uz njega sam kupio i motornu pilu sa iste stranice - nakon sastavljanja - i kretanja u rad - ispilio jednu granu - iz motorke curi gorivo iz rezervara i ulje iz njenog rezervara - jednostavno se raspala po spojevima. kaj je najgore bilo sam lakom :) pa sam i prijateljima poklonio iste :) Imaju identicne probleme s njima. Reklamiram sve vec tjedan dana i jednostavno me ignoriraju i ne žele se javiti - salju mi samo automatski mail o reklamaciji i ne javljaju se dalje. Eto, imao sam neku obvezu to podijeliti sa vama (jer sam prije nekog vremena mozda nekog nagovorio da kupi iste). IZBJEGNITE IH, moja topla preporuka. Ja sam nasjeo :(
I dali ima novosti o reklamaciji?
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Jednostavno me ignorira! Javil im se mailom, na pozive se ne javljaju...samo vrate automatski mail kojeg u nastavku citiram kopirao iz svog inboxa)

Poštovani,
za REKLAMACIJE-molim pošaljite sliku proizvoda, sliku računa s Vašim potpisom i datumom reklamacije te kratki opis što nije uredu:
za NARUDŽBE- pošaljite podatke za slanje( ime i prezime, adresa i kučni broj, mjesto te kontakt broj) i točan naziv proizvoda koji želite naručiti
za PONUDE I R1 račune- pošaljite sliku računa i podatke o firmi
MOLIM ODGOVORITE NA OVU PORUKU KAKO BI VAS UPIT RIJEŠILI U NAJKRAĆEM MOGUĆEM ROKU

hvala na povjerenju,
Vaša Stecajna.hr


Nakon reklamacije mailom ( poslao sve slike, slike kvara, sliku racuna i sve sto je trazeno) opet se na javljaju.
Onda saljem mail sa prijavom...
Onda mi se odmah javi doticni Alan Zoubi sa kratkom porukom da ga pitam sto me zanima... Ponivno sve objasnim saljem slike i ponovno se ne javlja. Mislim da cu otic do njega i pokazat mu kak se u mom kraju rjesavaju ovakve situacije...

Preporuka- klonite se Stecajne.hr, SuperGoldi.eu u sirokom luku. To je sve isti prevarant iza te stranice... A koliko cujem dosta ljudi je nasanjkao u zadnje vrijeme...
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Re: Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

Bila je okrenuta, neznam zakaj je sad takva. [emoji6]

New York-Paris-Peckham
bf5a873aa7509c3bb93320afd205506c.jpg
d8412cf7b2e7edfb88513fa783045df5.jpg


Dečki samo da se pofalim danas prešel prvi kolut od 5kg,aparat dela ko singerica,sve do sad sam švasal na jednofatnu struju.
Sad bi probal na 380 pa me zanima jel ovaj kabel tak spojen ili kaj trebam brikati?jer on ima jedan kabel kaj ide van,i tam je onaj priključak za industrisku struju,ali i dobil snjim onaj adapter 220,e sad me zanima dal je bez adaptera 380V?
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
320
To bi trebalo radit. Na adapter ti je spojena 1 faza 230V, 0 i zemlja. A bez njega mislim 2 faze, 0 i zemlja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh