• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Istovremeno sam pisao....Ja sam kupio neke obicne rutilne elektrode 2.5mm,moracu pogledati sta pise.A sta ako bi greskom obrnuo kako nentreba,moze li se nesto desiti?
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Zj jel to znaci da ja stavljam elektrodu na minus,posto necu petljati nista oko kroma,inoxa,indrugih cudesa??
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
320
Na svakoj kutiji elektroda lijepo piše koji pol ide. Ništa se neće dogoditi krivim odabirom pola. Jedino trafo aparat ili izmjenični neće uspostavit luk i ne može raditi sa bazičnom elektrodom. A EZ krom 10 će radit na svakom polu pa i na izmjenično struji.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Obično se elektroda stavlja na preporučeni pol, jer se lakše pali i ima stabilniji luk. Koristi se i obrnuti polaritet, ali to je već napredna primjena.
Rekoh, na svakom pakiranju elektroda piše preporučeni pol.
Za većinu običnih rutilnih elektroda to je - pol.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Dečki ja bi si ovoga kupil, mislim da bi bil više nek dobar za doma, stim doma moreš sve švasat da si bez brige da se nebu pregrijal, kaj mislite?
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Hvala ljudi!Cini mi se da sam prevelik zalogaj zagrizao☹️😃!Ima li neko automatsku kacigu da malo pojasni ona stimanja unutar kacige i vanjsko??
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
320
Kod nabavke aparata za zavarivanje najbitnija je stavka intermitencija,a ne ona brojka koja piše na aparatu,u ovom slučaju 240A. Pravo stanje je 25% kod 180A ako sam dobro skužio. Ali nije navedeno koliko je kod 100%
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Hvala ljudi!Cini mi se da sam prevelik zalogaj zagrizao☹😃!Ima li neko automatsku kacigu da malo pojasni ona stimanja unutar kacige i vanjsko??
Kolko te "cepne" stroj?
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Kako mislis,novaca??Napisao sam bio je skoro 55 eura manje na akciji od standardne cijene,a izadao me 135e,a sve zajedno 😃Rukavice,kaciga,paket elektroda jos mozda 50 eura😃Veselo za nekoga ko nikad nije upalio aparatza varenje😃Al polako bitna je volja i zelja
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
To je, po meni, obična igračka, za toliko novaca.
Za toliko para aparat mora primati kolut od 15kg, davati 200A trajno i bar 300A s 50% intermitencije.
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Sta bi sad ovo trebalo da znaci?Jos da nece dobro raditi na kucni struju super bi bilo,ili je to standardno upozorenje???Ja sam u blagom soku 😃
 

Prilozi

  • IMG_20191209_223143.jpg
    IMG_20191209_223143.jpg
    100.8 KB · Pregleda: 29

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Znači da uređaj izaziva radio smetnje u mreži, razine dopuštene u industriji, ali prevelike za primjenu u stambenim područjima...Ukratko, ne brini...većina je takvih.
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Uz pomoc drugih(i jednog clana foruma koji je nesebicno sudjel9vao u komunikaciji) i citajuci trazeci nastimao sam masku za varenje!Sad ne znam ima li odvojena tema maske za varenje,ja cu ovde naposati pa mozda nekome pomogne,ko se prvi put susrece sa automatskom maskom za varenje.A ako ima neka neko od nadleznih prebaci,ako smatra da moze pomoci!
Znaci ono sto ja nisam znao,a nisam mogao zakljuciti iz uputstva proizvodjaca
Sensitiivty-osjetljivost,brzina zatamljenja sa normalnog svjetla na tamno,za rad
Delay-odgodjeni period vracanja sa tamnog na normalno staklo,odnosno koliko ce trajati taj period
I Shade-Stepen zatamnjenja samog stakla, ide do 13,mada kazu da je dovoljno i jedanaest
Grid-Opcija za brusenje,samo fizicka zastita,i na toj opciji zaramnjenje je na 4,vjerovatno zbog samog procesa brusenja,tj jakog svjetla od velikog broja iskri
A sta sve covjek nauci u par dana😃
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
kažu što se tiče tih automatski maski ne treba štedjeti. Ove jeftine se ne preporučuju. I ja mjerkam kakvu automatsku dobru. Ali dok ne imadnem 100 € viška zadovoljit ću se i ovom ručnom.
 

scarlet

Aktivni član
Tu od
11 Lis 2018
Poruka
221
Pa koliko sam ja vidio u ovo par dana svoga ludila,100e je i malo!Npr Telwin maska koju ima kupiti ovde kod mene okruglo kosta 100 eura,ali kad je uzmwm u ruku nista se ne razlikuje od one od 20 eura,cak su im slicne one ploce sa senzorima!Moj buraz koji je auto limar vec citav zivot radi sa tom nekom jeftinom i kaze da je dobra!E sad,nama svima je nekako nwpojmljivo dati za masku para maltene i vise nego za aparat....Ja cu prvi,i to prvom prilikom kupiti skuplju masku!One najjeftinije idu od 120 eura ka gore....A moj aparat jadni kosta toliko maltene😃Mada kako covjek rece OCI NEMAJU CIJENU..Ne znam koliko bi s esmjeli prodavci zajebavati sa necim sto nije proslo ateste,a u pitanju je ljudsko zdravlje,sto bi trbalo biti najrigoroznije!Ja sam nasao par komada po prihvatljivim cijenama,OPREL,WURTH,konkretno te dvije,i necu ni pokusavati uciti dok ne zbavim pravu masku,taman dok prodje zima!A ovu,bacio sam pare i pomirio se s tim!Radi ona,zatamni,svebu redu,ali jutros odnio kod covjeka profesionalca,kaze baci to u smece ako hoces da ti oci ostanu u glavi i najzanimljivija stavka,cocjek ima oprel masku naglavnu iz koje je izvadio automatske solarne celije i stavio obicno staklo.(ja vidio svojim ocima i drzao masku u ruci)...kaze nauci ovako variti i ne treba ti to sranje😃
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994

Eto da se pohvalim s ovim strojem potrošio sam nekoliko kolutova žice i kutija elektroda i mogu reći da je više nego 🆗 možda će netko reći skup ali...
 

Najnoviji postovi

Na vrh