• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ARKOD problemi - molim pomoć

TangoM

Član
Tu od
7 Lip 2020
Poruka
73
1. U tvojoj banci
2.u agronetu
3.na stranicama katastra ili agronet (ali upitna preciznost)
1. Ne razumijem baš. Mislim na podatak o OPG-u nekog XX vlasnika preko čijeg MB-a/OiB-a bih dobio uvid u isplaćene poticaje unutar tekuće godine.
Kakve veze ima moja banka sa tim?

2. Da li je Agronetu moguć pristup bez registracije OPG-a? Koliko vidim opcija je to ili pristup uz pomoć verifikacijskih alata (token i sl...) ali opet traži registraciju kao na onoj prvoj opciji.

Hvala za odgovore unaprijed.
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Da ne otvaram novu temu...

1. Da li je moguće kontaktirati agenciju i dobiti odmah odgovor na upit koliko je pojedini OPG prema šifri primio poticaja u tekućoj godini? (Znam da se u Excellu postavljaju svi podaci, ali to nije ažurno i zna proći jako puno vremena dok se to postavi... 2021. i 2022. su tek nedavno postavljeni na APPRRR stranice).

2. Da li je moguće preko ARKOD-a ili APPRRR-a vidjeti koliko površine i koje parcele ima pojedini OPG, tj. da se taj podatak dobije nekim jednostavnim automatizmom unosom osnovnih podataka pojedinog OPG-a?

3. Pitanje je vezano za Katastar, ali ako netko zna...molim savjet.
Da li je moguće vidjeti ocrtane/šrafirane parcele vezane za jedan Posjedovni List (PL) koje se nalaze u istom?
Ta opcija je prije nekih 5-6 godina postojala na čini mi se Geoportalu ili sličnoj stranici i ako se ne varam bila je opcija da se ukuca do 12 parcela čije su međe onda boldane i jasno se vidjelo zumiranjem gdje se nalaze.
Jednako kao danas kad stisnete na Katastru (Uređena zemlja) na jednu parcelu pa se ona na međama bolda i postane jasno vidljiva u odnosu na sve druge.

Hvala unaprijed.
1. Poljoprivredne potpore su javni podatak tako da možeš tražiti uvid u iste, ali ćeš dobiti isto ono što je već objavljeno u Excelu. Naime, objava je moguća tek nakon zaključenja partije (svih isplata, poravnanja, rokova žalbi i sl.)
2. Koliko vidim, to možeš jedino pretragom po MIBPG
3. Na Geoportalu klikneš na česticu, s lijeve strane se otvori panel gdje se vidi broj PL, klikom na njega se prebacuješ na Uređena zemlja i onda po pojedinoj čestici..., nema grupno
 

Najnoviji postovi

Na vrh