• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ARKOD problemi - molim pomoć

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,541
Pa od cega bi inace zivjeli..
Ja te kao geodet odgovaram od bilo kakvog sudskog postupka...potrosili budete i jedan i drugi vremena, zivaca i novaca visestruko nego je vrijednost tog komadica zemlje...da ae radi o nekom gradilistu jos bi razumio ali za livadu se ne isplati...
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,717
Isplati se itekako, jel su me danas i njegova djeca javno, na fb, oblatila da sam ja gladan zemlje, da mi budu dalu metar svog i ono sta sam juce napisao u nekom postu.
E, te i takve stvari nemaju cjenu koju sam ja spreman platiti sad i odma.
Parcela da idem prodati pitanje jel bi 1000eura dobio za to
 
Posljednje uređivanje:

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,548
Rokaj bajo i sve preko suda. Nije to baš toliko skupo koliko ljudi pričaju. I ne platiš ako si u pravu.

Tvoje vlasništvo je nepovredivo.

Imao sam ja susjeda kojem sam htjeo ostaviti 1500 m2 šljivika što je ušao u moje za 10l rakije godišnje. Pa mi je došao s kontra ponudom 5l rakije godišnje.

Pa je na kraju čupao 20+ šljiva i sad me pozdravlja na 500m kad me vidi...
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,548
Sličnu. Ušao je u moje. Vidjelo se na arkodu/geoportalu. Nije bilo bitno metar-dva jer su se vidjela 2 i pol reda šljiva da su u mojem... I još na drugu parcelu ide preko moje. Nismo zagorci 🤣. Parcele su od 2+ ha..

Pa sam išao na kulturno pa nije htjeo, nego je rekao plati mjernika.

Onda sam platio mjernika 3500 kn. Onda je išlo to s rakijom.

Onda sam ga zaustavio u pola sela i rekao mu da sada ide sud, ograda, nema prelaska preko moga.

Da me mora tužiti da prođe i platiti mi najam zemlje gdje prolazi. Da mora platiti kapiju itd.

Od onda smo najbolji prijatelji. Čak mi kosio redovno i redove voćnjaka koji su uz njegovu zemlju. Donosi mojoj ženi i meni breskve itd kad radimo u voćnjaku..
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,632
Pozovi mjerila pripremi par betonskih stupila traktor i plug, gdje mjernih pokaže gdi je međa međaše postavi u zemlju i sa plugom odrežite gdi je tvoje.Naravno to sve dok je mjernk još tu i to sve fotografiraj pa neka onda on tuži tebe.Sretno tak sam ja napravila i dalje je mir
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,717
Bio kod pravnice, prije 1.9 nista jel idu na godisnji, kako sam razumio da se tu vode 2 spora, prvi ja gubim, onda drugi tek ide kak treba, a u tom prvom ja placam valjda izmjeru koja mjeri kak je sad situacija s kojom se ja neelazemz onda tek ide tuzba pa vjestak.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
642
Ja sam imao sličan slučaj, otišao sam kod geodete i zatražio pokaz parcele tj da iskolči česticu. On je obavijestio sve susjede po službenoj dužnosti kada trebaju biti na izmjeri i na kraju izmjere se svi potpišu ako žele i to je to, sad se zna gdje je međa a to je koštalo 200€, u slučaju da koji susjed ne želi potpisati tad se obratiš odvjetniku. ARKOD nema veze sa katastrom i zemljišnim knjigama.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,541
Ne mora susjed potpisat.Ako se susjed ne slaze s medom nek on tuzi njega. On nek trazi sluzbeno omedenje svoje parcele i to je to.
Ljudi ne shvacaju da se agencija ne bavi katastrom i medama. Oni ucrtaju kako se vidi obradena povrsina.
 
Na vrh