• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Arkod

  • Temu pokrenuo korisnik2408
  • Datum prvog posta
K

korisnik2408

Guest
Da li netko zna sto znace one reklame na tv-u gdje se spominje rijec arkod i adresa www.arkod.hr na kojoj nema nista. Ili nesto nisam dobro napisao.
 
D

Dare33

Guest
Ja sam maloprije probo i uspio, to je neki novi program... ako dobro razumijem ko Upisnik al za Evropsku uniju. Tek je počeo navodno.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
direkt odi na link i ima sam poklikaj sa strane kaj očeš da ti pokaže treba malo dok skužiš
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
A najbolji mi je dio koji kaze "Do ulaska u EU poticaji ce ici po upisniku, a po ulasku ide po ARKOD-u". Ocito su dobili novce za Arkod, a nemaju ih gdje spizditi pa dali na HTV reklame da se i MajkaDrzavnaVrecaBezDnaDalekovidna malo pomogne

Evo ima i zgodan komentarcic na http://www.agroklub.com/poljoprivredne- ... voda/1585/

I sad malo pozitive :) http://www.arkod.hr je proradio. Vidite kako se ovi u Ministarsvu/Agenciji za placanje trude ...

I lijepo je znati da je aplikacija uspjesno savladana http://www.arkod.hr/Forms/ModulLpis/News.aspx?newsId=8& :mrgreen:
 
K

korisnik2408

Guest
Bas me zanima koliko su utukli novaca u to. Vidim da su samo neke cestice unesene. Meni se cini da su oni to tek poceli raditi, te da su zbog pritiska javnosti brze bolje stavili da ima nesto.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Samo na snimanje (Geofoto) izrada sustava za identifikaciju zemljišnih čestica - 4,1 milijuna eura
No to je i normalno :) mene vise zanima koliko su kostale reklame na HTV-u di se reklamira nesto sto ne postoji, odnosno nesto sto ne treba reklamirati (a u ovoj drzavi, nazalost "treba", bas kao i projekti Hitrorez, OIB itd itd)
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
dižem temu iz debelog pepela al eto,da podjelim sa vama.
poslali mi neki dan da moram doć i prijavit površine koje obrađujem,kao obavezno za sva obiteljska gospodarstva kako bi nešto:scratch
ispalo mi nekih 6hektara.a mislim da bu još i više.
i sad moje pitanje pošto nemam ugovore a naravno nije sve moja zemlja i slobodno ju radim dokle oču,veli žena da na to mogu dobit poticaj bez obzira na ugovor o zakupu,jel vidi se da se zemlja obrađuje i da nije u sustavu poticaja.reko aj dobro al mene ne zanimaju poticaji več samo nafta,odgovor je da moram prijavit u 3mjesecu kaj sijem i da dobim naftu i poticaj za sjetvu,drugim riječima dali mi po tom budu i naftu i novce il materijal(vaučer)
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Nisam 100% siguran ali mislim da se plava nafta moze dobiti samo za zemlju koja je u poticaju (dakle, upisana u upisnik i u Arcod, vlastita ili sa ugovorom o zakupu).
Uvjet za poticaj je
1. Upis u upisnik OPG-a za sto je neophodan ugovor o zakupu
2. Upis u Arcod
..
Dakle jedno I drugo, sto je opet uvjet za plavu naftu ..
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Samo na snimanje (Geofoto) izrada sustava za identifikaciju zemljišnih čestica - 4,1 milijuna eura
No to je i normalno :) mene vise zanima koliko su kostale reklame na HTV-u di se reklamira nesto sto ne postoji, odnosno nesto sto ne treba reklamirati (a u ovoj drzavi, nazalost "treba", bas kao i projekti Hitrorez, OIB itd itd)

Sad (godinu dana poslije) sam nekako sklon misliti da je to ogasavanje islo preko Fimi Medije ;)
 
B

BAGERISTA

Guest
dižem temu iz debelog pepela al eto,da podjelim sa vama.
poslali mi neki dan da moram doć i prijavit površine koje obrađujem,kao obavezno za sva obiteljska gospodarstva kako bi nešto:scratch
ispalo mi nekih 6hektara.a mislim da bu još i više.
i sad moje pitanje pošto nemam ugovore a naravno nije sve moja zemlja i slobodno ju radim dokle oču,veli žena da na to mogu dobit poticaj bez obzira na ugovor o zakupu,jel vidi se da se zemlja obrađuje i da nije u sustavu poticaja.reko aj dobro al mene ne zanimaju poticaji več samo nafta,odgovor je da moram prijavit u 3mjesecu kaj sijem i da dobim naftu i poticaj za sjetvu,drugim riječima dali mi po tom budu i naftu i novce il materijal(vaučer)

Prijava za ovu godinu ti je istekla,,,kako za poticaj tako i za naftu,,mada šalju doma obavijesti da se poticaj dodjelija i da če bit plačen nešto na račun nešto preko zadruga,,(barem kod nas),,,e sad sve bi bilo dobro da se ima koja zadruga u ovom našem kraju,,,a kamoli dučan koji če robu izdavat na papir koji je odobrilo ministarstvo..kod nas je lanjske godine bija jedan,,ove nijedan dučan..koj posluje ,pa smo bili natjerani da poticaje prebacimo 3,mijeseca napred,,i tako čekat od sela večeru,,,jer onda mi neče trebat ni sjeme ni gnjjojivo,toliko...


Uvezi,poticaja na zemlju koja nije na tvom imenu,,,ili u zakupu,i dokazana papirnato ,poticaja nema,,,i ja sam bija u ucrtavanju tih linija,,,i neznam,,,ča bi reka,,,sve neka mutljavina,,i neznam ni ja ča.
Imam ja njivu koju radim i nije moja,,niti je u zakupu,,čovijkek da da se radi i održava,,,i nema ništa od poticaja na nju.......:x
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Ma sve je to muljaža, uz sve te propise i sve šta moraš prijavit da bi nešta dobio, na kraju kako su krenuli će nam poslat račun da platimo porez ili nećemo moć ništ prodavat ili nešt slično. Meni osobno netrba poticaj (to sam već negdje napisao) al opet moram prijavit zemlju, svinje, krave itd da bi mogao otić na plac prodat sir i vrhnje ili prodat odojka a da me inspekcija ne kazni. Eto tako i za plavu naftu sad su je ograničili dobivamo količinu po hekteru, po broju stoke a opet ju moram platit (tak da nismo ništa dobili).
Arkod je dobra stvar, zašto, eto u okolici moga omiljenog kraja poznajem fizičke i pravne osobe koje su mi "iznajmile zemlju" bez naknade a oni su tražili poticaj jer je njihova zemlja, a sad nema više, u pravilniku o državnim davanjima u poljoprivredi negde tam piše da onaj tko obrađuje taj i diže potpore (poticaj i ostala sranja). Tako mi objasnio čovjek u agenciji za plačanja iz arkoda i prijavio sam svu zemlju koja nije moja a obrađujem je i kažu da će početkom iduće godine izlaziti na teren da provjere upisano. Kaže u agencije da oni koji su dali krive podatke slijedi kazna za fizičke osobe 5-15000 kn a pravne 15-50 000 kn, e sad ga jbg je bu to tak, al sve mi to skupa smrdi da bumo najjbg ili opet neki namet-porez.
 
B

BAGERISTA

Guest
Potpisujem u cijelosti,,,,,,,,,,,,....još da nam :butthead:,pa da završimo s tim glupostima.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Meni osobno netrba poticaj (to sam već negdje napisao) al opet moram prijavit zemlju, svinje,a sad nema više, u pravilniku o državnim davanjima u poljoprivredi negde tam piše da onaj tko obrađuje taj i diže potpore (poticaj i ostala sranja). Tako mi objasnio čovjek u agenciji za plačanja iz arkoda i prijavio sam svu zemlju koja nije moja a obrađujem je i kažu da će početkom iduće godine izlaziti na teren da provjere upisano. Kaže u agencije da oni koji su dali krive podatke slijedi kazna za fizičke osobe 5-15000 kn a pravne 15-50 000 kn, e sad ga jbg je bu to tak, al sve mi to skupa smrdi da bumo najjbg ili opet neki namet-porez.
eto tak nekak je i meni žena objasnila,ko ju radi taj i dobije poticaj ,neovisno tko je vlasnik,posjednik,il ima ugovor.
isto sam htel prijavit dvije parcele cca 3 jutra kad ono prijavljene,reko pa to se več 5-6g ne obrađuje,vlasnik nije ni u stanja a bogme nema više ni čim delat.i sigurno ne diže poticaj jel nema na kaj, veli ona na to vidječemo iduče godine ko bu više kaj muljal inspekcije budu provjravale svaki komadič na koji se dobiva bilo kaj.

kak sam delal do sad bez poticaju mogu i dalje,al je problem u tom kaj vele da je upis u ARKOD obavezan za sva obiteljska gospodarstva,i kaj da ne upišem kak onda legalno prodavat i držat bilo kaj.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
A koliko te tema ima postova svugdje nemogu te polovit @daniels ti si svestran čovjek :drinkers:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
a kaj češ treba svugdje probat,vidjet naučit nešto nikad neznaš kad i kaj ti zatreba u životu,treba se znat snać,probat vidjet pitat nekaj ak neznaš.a ne bit pametan i usrat stvar.

a gle nema me u temi o kozama,da je priča o kakvom janjcu na ražnju nema problema.:partyman::drinkers:
 
Na vrh