• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aronia melanocarpa (Aronija)

pingy321

Član
Tu od
16 Ožu 2014
Poruka
114
Imam na raspolaganju nekoliko pakiranja gnojiva Final K (link: Final K), pa ako ima tko zainteresiran od uzgajivača aronije za probu.
Dio proizvođača aronije se žali na nedostatnu količinu šećera u plodovima, pa je ovo zgodna prilika za isprobati kalijevo gnojivo (na bazi kalij-helata). nažalost, gnojivo je konvencionalno, nema eko-certifikat.
Po proizvođaču ide max. 1x1 lit. (to bi bilo za 3 tretmana sa 100 lit. vode; doza je 300 mL/100 lit. vode)
Rezultate primjene objaviti ćemo na forumu nakon berbe.
Ostalo na PP.

:icon_pidu:
Ovo važi samo za velike proizvođače?
Imam ih 100/tinjak pa bi dobrodošlo za probu.
:redface:

Zwer..super je..hvala za naputak oko razmnožavanje,probaču :icon_winkle:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
J

Josipk2

Guest
hvala svima na savjetima. to je to .
rana sorta.
jedno pitanje - da li se moze cekati da sve dozrije ili se treba postepeno skupljati ( kao kupina)
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ti si fenomen, ljudi prve godine dobe 5 bobica po biljci a ti vec 5kg
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Ša ja mu vjerujem jer kad pogledaš onu moju jednu sirotu sadnicu kolko je prve godine naraslo na njoj....
 

veljko

Član
Tu od
21 Stu 2013
Poruka
110
Moj brat se bavi uzgojem toga od 99 i on kaze da tek trece godine ima manje od kilo a tek da sadnica u 5 godini ima neki rod a kaze da ona moze dsmradja u punoj rodnosti i cak 20 godina
 

aronianeron

Novi član
Tu od
11 Ožu 2014
Poruka
5
Ti si fenomen, ljudi prve godine dobe 5 bobica po biljci a ti vec 5kg

hej..da odmah nesto rascistimo...tih 5 kg je na 200 sadnica trogidisnje sorte nero
vec je napravljen sok,liker od rakije, a drugi dio pomjesan sa kupinom za dzem,te nesto malo plodova stavio susiti za caj...znaci nista se ne baca ..pa cak ni lisce i ona su ljekovita :(clap):
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Može neki recept za kombinaciju s rakijom?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=PGz5XlVCihc&feature=youtu.be[/YT]
 

aronianeron

Novi član
Tu od
11 Ožu 2014
Poruka
5
u pravu si okus nije neki...vise kao crno grodze...ni slatko ni kiselo...ali borovnica je vec jestiva iako je to porodica ruzavki gdje spada i borovnica i aronija i brusnica i sipak itd :D

ja imam 200 sadnica sorte nero ..sadnja je uspjela 100 % ,,znaci posadio u 3 mj..danas u 8 mj. dobio 5 kg otprilike na tih 200 komada...sljedece godine duplo..nadam se
 

mimoza

Novi član
Tu od
19 Ruj 2013
Poruka
7
Pozdrav,kako izgledaju grmovi nakon berbe?Ima oštečenih i strganih grana?
 

miki1988

Novi član
Tu od
19 Lip 2014
Poruka
4
Pozdrav. Čime rješavate probleme sa pticama. Imam 20 komada aronije..sad planiram zasadit 150 komada
 

kikko

Novi član
Tu od
5 Lip 2014
Poruka
12
Evo, mjesec dana na forumu niti a od aronije. Dajte sad neke informacije, berba je davno prošla. Kakav je bio urod? Kome ste plasirali proizvod? I ono najvažnije, po kojoj cijeni? Predpostavljam da većina proizvođaća ide u daljnju preradu. U šta ste prerađivali? Po kojoj cijeni prodajete svoje proizvode? Ima li uopće zainteresiranih za kupnji? Postoji li kakav organizirani otkup? itd.itd.

eo jacu se javit ..ma da jase nalazim u bosni (krajina) ...stose tice odkupa u bosni nepostoji ...svedjani cekaju dase stvori sirovina aronije preko 100 tona u bosni pa ce biti odkup ....aronija je tekar pocela dase proizvodi ...mnogim lobbystima nepase zato sto aronija nezahtjeva veliko prskanje i kristalone..i toje najveci razlog zasto je industriji trun u oku ..jer nemaju zaradu nad pesticidima i kristalonima ....a sa druge strane i njemacka je tekar pocela dase bavi aronijom ...toje znak daje za cjelu europu novo na trzistu ...narod saznaje daje veoma zdrava biljka i konzumiranje raste na trzistu...ove godine je susjed napravio sok 100% od aronije ...dzem ..i 50% aronija sa jabukom ...cjena cistog soka 1 litra je 25km = 100 kuna prodavao ..susjed je prije 2 godine zasadio jednu vrstu i nije bas nesto prosle godine od druge firme stoje zasadijo je strasno dobra ali su bile 2ipo godisnje sadnice ....ja cekam dami se isporuci moja narudzba od 3000 sadnica ali su 2 godisnje sadnice ...pa je sadim dok stignu ovu jesen ..naravno kasnije cu sebi sam mnoziti na dalje ....a do tog trenutka ..mucim se ...radim na poslu(sreca kancelarija) i posle posla ...pripremam sve sto mije potrebno za farmu .....stubove ...ograda ...priprema ...i hiljadu drugi obaveza ....mada mnogi mi preporucuju da zasadim malinu....ali posto se bavim poljoprivredom oko 7 godina ..i sadio sam krastavce i jagode ...znam koje su troskovi u malinama ...dok je aronija zahvalna ..nema troskova veliki a bere se 25 godina ....pa neka izvoli sta zeli ... i da zasadim orahe ..ima i u tome zarade ..a svako neka odlucuje scim se zeli bavit ....jedno je sigurno bez hrane se nemoze ....i jacu takodje prvu godinu napravit sok ...posto znam svabski jezik moze se naci trziste po zapadu ako kod nas ne upali ....u glavnom onaj kose bori imace ...a vama zelim ostanite zdravi i pustite pesimiste na kraj
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kikko

Novi član
Tu od
5 Lip 2014
Poruka
12
Evo, mjesec dana na forumu niti a od aronije. Dajte sad neke informacije, berba je davno prošla. Kakav je bio urod? Kome ste plasirali proizvod? I ono najvažnije, po kojoj cijeni? Predpostavljam da većina proizvođaća ide u daljnju preradu. U šta ste prerađivali? Po kojoj cijeni prodajete svoje proizvode? Ima li uopće zainteresiranih za kupnji? Postoji li kakav organizirani otkup? itd.itd.
Marti ..zaboravio sam ti reci ..jasam najvise sazno ..zvao sam sve kompanije redom u bosni ..i prestavio se ..da sadim aroniju i dame interesuje hoce biti odkup ...znaci sve nadji na google u hrvatskoj ko pravi nesto od aronije ili prodaje sadnice ..i telefoniraj redom ...tako dolazis do informacija ...pisi e-mails i.t.d. ..razgovaraj sa strucnjacima ..znas sam kako je ..od nekog saznas nesto a neko nebi ti reko dobar dan

i jos nesto ..1 litra cistog soka aronije 100% ...tije potrebno 2 kile aronije ... i nema nikakvi dodataka cak i voda neide ....kad se otvori 1 litra imas 30 dana vremena daje potrosis ..da bude u frizideru...inace sok moze stajati pod hladnom tamnom mjestu godinu dana ....od ljuske mozes pravit liker ....kad je poberes nama je odvezi do radnje gdje se prave sokovi ..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Evo, mjesec dana na forumu niti a od aronije. Dajte sad neke informacije, berba je davno prošla. Kakav je bio urod? Kome ste plasirali proizvod? I ono najvažnije, po kojoj cijeni? Predpostavljam da većina proizvođaća ide u daljnju preradu. U šta ste prerađivali? Po kojoj cijeni prodajete svoje proizvode? Ima li uopće zainteresiranih za kupnji? Postoji li kakav organizirani otkup? itd.itd.


Da si pročitao temu, koja je jedna od najmanjih na forumu, vidio bi da nitko ovdje nema aroniju i da već piše da je ekipa sa aronijom na .biz .
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
U kojem je mjesecu najbolje saditi aroniju, jer razmišljam da posadim par sadnica na dvorištu.
 

dsimunovic01

Novi član
Tu od
21 Sij 2015
Poruka
7
Pozdrav ljudi! Evo da se i ja uključim u temu aronije.
Posadio sam u 11 mjesecu 2014 god. 1000 komada sadnica aronije, pošto sam novi u tome svaki savjet dobrodošao :icon_pray:
 

Najnoviji postovi

Na vrh