• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

atf ulje u naftu

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Kaj je, je....nekad kad si nedaj bog prolijal obićan diesel, to je ostal masni flek dugo, dugo.....
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
meni su na rakovici 65 otisle disne pa je poceo nepravilno raditi na malom gasu pa mi je jedan majstor rekao da spojim direktno jednu litru ATFa i da ostavim da odradi .
kada je proterao litru atfa motor je normalno proradio kao da sam ocistio dise i pumpu.

to je moje iskustvo tako da vjerujem da ATF cisti sistem za ubrizgavanje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,624
Kaj je, je....nekad kad si nedaj bog prolijal obićan diesel, to je ostal masni flek dugo, dugo.....
... a sad ostane samo lagani flek, koji nije mastan.
 
B

Bobo

Guest
meni su na rakovici 65 otisle disne pa je poceo nepravilno raditi na malom gasu pa mi je jedan majstor rekao da spojim direktno jednu litru ATFa i da ostavim da odradi .
kada je proterao litru atfa motor je normalno proradio kao da sam ocistio dise i pumpu.

to je moje iskustvo tako da vjerujem da ATF cisti sistem za ubrizgavanje.


Hoces reci da ovo zbilja funkcionira? Ja sam za ovo citao na britanskom forumu davnih dana ali su tamo bili skepticni oko toga i ne sjecam se da je itko probao...

Kolega je kupio motor za 539 koji je dosta stajao i cudno mu je radio kad smo ga stavili na traktor, sto je vise radio s njim, bolje je radio, ali i dalje zna nekad i nekad malo zezati. Ovo cu mu reci cim ga vidim, mozda ovo popravi stanje.

Edo, kak mi se cini da nisi skuzio... AFT se ne sipa stalno u gorivo, nego samo direktno na aft traktor radi bez dizela tako da vjerujem da tu ima necega.

Seljacic: Automatic Transmission Fluid. Ulje za automatske mjenjace i hidro volane.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Da, kako ne, propišane dizne spasi litra ATF-a, njih spasit mogu samo novi ulošci. To što malo podmaže i ništa više.

Bobo, ako ti je glava zaribala, nemora biti do kvalitete goriva (iako je u ku..) može i do same glave.
Zmajček ima sati, tako da mora i na njemu jednom ići dolje.

I mala napomena, oba traktora u dvoru imaju klipne pumpe tako da me neinteresira jel ima dvotaktola ili ne. Skoro i na pijesak idu :)
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Hoces reci da ovo zbilja funkcionira? Ja sam za ovo citao na britanskom forumu davnih dana ali su tamo bili skepticni oko toga i ne sjecam se da je itko probao...

Kolega je kupio motor za 539 koji je dosta stajao i cudno mu je radio kad smo ga stavili na traktor, sto je vise radio s njim, bolje je radio, ali i dalje zna nekad i nekad malo zezati. Ovo cu mu reci cim ga vidim, mozda ovo popravi stanje.

Edo, kak mi se cini da nisi skuzio... AFT se ne sipa stalno u gorivo, nego samo direktno na aft traktor radi bez dizela tako da vjerujem da tu ima necega.

Seljacic: Automatic Transmission Fluid. Ulje za automatske mjenjace i hidro volane.

ATF aahaaa,znači opet merketinški trik izvlačenja novca iz džepa
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
ja stvarno neznam,ja sam ovo i pito zato sto sam sve procito na bhtuning forumu,i momci su sipali i u rezervar i spajali direktno ko infuziju da na leru popije pola litre,i kazu da se bas primjeti razlika i na radu motora i na vuci,e sad ako nista nesmeta auto sto bi smetalo traktoru ako mu nije bolje ja mislim da mu sigurno nije ni gore malo da se dizne prociste
a sad sto ste spominjali te pumpe kakve su te klipne i jos kakve imaju,
kod nas u zetoru na bos pumpi ima mjerac i za ovid 6-7godina mi smo samo par puta dosipali sae 90
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
kod nas u zetoru na bos pumpi ima mjerac i za ovid 6-7godina mi smo samo par puta dosipali sae 90

Ulje u pumpi se mijenja kad i motorno, i stavlja se motorno.

Edo: ni namjenski aditiv neću kupit, osim možda da nesmrzava nafta.
 
B

Bobo

Guest
Zmajcek nema vise od 3-4 000 sati GARANT...

40 jutara godisnje mu je bio neki prosjek, nek je u tih 40 jutara pretoceno u 100 radnih sati (transport ovo-ono) godisnje, a ne napravi ni tih 100, al zaokruzit cemo. godiste je 1981, sto ce reci s lanjskom godinom 30 punih godina i dakle 3 000 radnih sati.

Je li normalno da se u 3000 radnih sati PVP skida toliko da se navoji pojedu na nosacima i na deklu kroz koji se dolazi do razvoda? ja mislim da nije, nek je rakovicin motor 500 puta.

Tako i 549, nije glava osle, vec neki prsten unutra koji regulira rad elemenata u pumpi (ima brezuljke po sebi, ne znam tocan naziv djela) i on je bio sriban da brezuljaka skoro nije ni bilo. Traktor sam jedva dovezao do mehanicara i on je ustvrdio da je do goriva a ja mu nemam razloga vjerovati, posto do tad nisam gorivo ni talozio da vodu odvojim, nit sam ga cjedio kroz ista, sipano je direktno u traktor, bez ikakvog "posrednika".

Dan danas ja sipam to isto plavo gorivo ali s dodatkom dvotaktola, i istalozim ga u cisterni ispustim visak. na 600l bude i do 20l vode, a jednom sam dobio i 60l... Kome se zaliti, ne znam. Od tad izbjegavam tociti prvi kad kamion ode s pumpe i obavezno kupujem dvotaktol.
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
ja kada sam kupio zetora isao sam da pogledam ulje u pumpi kad tamo ništa bilo samo nešta malo hrđavog ulja,stavio sam 2dcl i sada mi zna na iber izbaciti goriva jeli to normalno.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
A čuj, zašto u Njemačkoj te boš pumpe traju i traju.....koliko mi je rekao majstor Zexel Denso pumpe su osjetljivije, pa kao sad stavljau Bosch. Boli mene ona stvar, auto nije moj, nikad nisam ništ stavljal, ali razišljati mogu, ili...:butthead:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Voda u limenim rezervarima se sama stvara (tj. nastaje kondenzacijom), naročitu u praznim ili polupraznim rezervarima, a isto tak i u kojekakvim plastičnim spremnicima. Naročito zimi.
Pun rezervar i taloženje goriva (ako se čuva doma) je rješenje.

Dvotaktol mu nemože odmoči, naročito za ova "suha" goriva.
ATF neznam, ali kak je Edo napisal ,kaj podmazuje pumpu i dize nakon takvog tretmana.

@ Edo, jel sam ja tebi obečal onaj CD o remontu boš pumpi?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Samo da savladam ponovo postavljanje.
Čim postavim šaljem link ;)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Samo da savladam ponovo postavljanje.
Čim postavim šaljem link ;)
Hoči i ja , hoču i ja ..

Evo danas nastavljan test s vodom u nafti .
Ponukao me na to neki post gdje je neki forumaš napisao kako je pogledao u rezervar i vidio kako led pliva .
Nisma regirao jer vele čestitari da provociram njihovu muku i znoj .
Poznavajuči kemiju goriva i fiziku vode govorilo mi je da je to nemoguče .
Dakle ona ista voda koja se separirala na dno epruvete preko noči se zaledila ...gorivo tekuče voda na dnu kruta .
Razbijem taj led u epruveti i gle čuda komadiči leda su i dalje na dnu epruvete ...

Galileo mit 3 je srušen ..led ne pliva u eurodizelu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Za tebe nije problem, kao ni još jednoga kojem sam obečal. Vi ste mi skoro na dohvat ruke.
U vezi postavljanja buš mi pomogel na pp, ali posle, sad idem igrati igrice.

Nafta, voda, led,gore, dole ......
Galilieo 4 bi trebal biti sa slanom vodom ;)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Danas nisam ništa eksperimetiral ,nije bolo minusa ..nastavak sutra
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
ja nekontam taj tvoj eksperiment,sta pokusavas da dokazes :madmana:
al sam skonto sto si napiso da je nemoguce da led pluta na nafti znaci kad se odvoji voda iz nafte i kad zaledi led bude na dnu te tvoji epruvete a kako bude dok ne zaledi jel voda ode na dno ili na povrsinu gore
 

Najnoviji postovi

Na vrh