• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

atf ulje u naftu

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
bilo bi da nebi ni upalio na tom ulju. Fora u tom atfu je da on ima daleko vecu moc sagorijevanja od dizela, pa ga ljudi mjesaju da prociste sisteme itd .

http://www.youtube.com/watch?v=yCm5_ghaXNw ovo ti je ta moc atf ulja ,mislim da ovdje u ovoj situaciji nema nimalo nafte , nego samo ulje atf :$ :p .



eto vidiš, varaš se.......isto kao i sa ATF uljem......:finga:

evo konkretan primjer gdje ću potkrijepiti svoj dokaz......:drinkers:

http://www.bluegrassfuel.net/page2.php

znači, može se......

a ova priča o ATFu pada u vodu.....da čisti sustav itd.....oni koji to tvrde, neka potkrijepe primjerom.....

npr, prije sam vidio jedan aditiv za ulje, motorkote se zove.....i mogao je ići kao dodatak gorivu i ulju......kada se ubaci u određenim postotcima, onda je na motor od 122ks dobio s njim oko 4ks......znači, povečanje snage koje nije vrijedno spomena......a snaga je mjerena na mjernom stolu, itd itd
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
ja tvrdim da ATF pomaze jer je meni pomogao i traktor je proradio pisao sam o tome ...

spojio sam ga direktno na infuzijui radio je na cisti ATF..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
onda bi bilo najbolje......da se povežeš sa nekim serviserom, tko radi automatske mjenjače, pa da ti daje stari atf, da voziš na njega, besplatno i nebi trebao kupovati plavi dizel......
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
nemoj sada okretati pricu jednom sam to napravio i sada je u redu motor radi dobro vec dvje godine..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
neokrečem priču, nikako......još uvijek mislim da to nepomaže.......i kao što sam prije napisao u jednom postu, pumpi i diznama pomaže samo reparacija sa novim djelovima, a ne ATF.......
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
uostalom ko voli neka izvoli ja iznosim svoj iskustvo na mojoj rakovici 65..
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
hm, kada već govorite o dodavanju ulja u gorivo......

što bi bilo kada bi se rabljeno ulje iz kartera sipalo u gorivo i vozilo na njega, u mješavini sa plavim dizelom???? uz uvijet da se ulje dobro profiltrira.....?????
Moze, samo treba namaliti pritisak dizni jer ipak ulje je gusce od dizela
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=CDu0lS5XMD0[/YT]
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
ja znam da atf pomaze 100% ja sam sipo u auto i daleko ljepse radi i manje pusi,u traktor nisam sipo al cu nasut prije sjetve

a sto se tice preradjenog ulja,cuo sam da je covijek sipo u belarusa 820,i da je iso daleko bolje al je i pusio ko lokomotiva
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Prvi sljedeči koji dojde bu dobil prvo malo jednog, pa onda malo drugog, a nakon toga kombinaciju navedenih sedativa, pa da vidimo koji mu bolje paše ...........
Ako ga ne uništi do kraja ni jedna od tih kombinacija onda bu dobil nitro u usisnu granu :lol:
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
tetak je vozio ursusa u ratu, prvo na mjesavinu dizela i ulja, kako je teze bilo doci do goriva to je vise ulja bilo u mjesavini, na kraju se sipalo samo ulje.....jednom prilikom je trebalo izvaditi filtere goriva da bi radio

vozio bez bilo kakvog filtriranja i diranja brizgaljki.....

Pritisak brizgajki bi trebao namalit radi preventive, da se manje tereti bosch pumpa...moja logika
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
hm, kada već govorite o dodavanju ulja u gorivo......

što bi bilo kada bi se rabljeno ulje iz kartera sipalo u gorivo i vozilo na njega, u mješavini sa plavim dizelom???? uz uvijet da se ulje dobro profiltrira.....?????

Ja probao eksperiment , vladimirec sa odosom nafta-ulje 2-1 radi sasvim normalno , nisam probao na duže staze ali sam probao
Iskreno ni sam neznam dal' i koliko bi mu škodio rad u težim u dužim uslovima :confused:
Vrlo moguće da se odlučim i to da probam :?

A rezultati testa nisu pokazali neko znatno dimljenje na auspuh koje sam očekivao , čak se razlika i teško primijeti , očekivao sam dimnu zavjesu ali je nije bilo :scratch
To me začudilo jer motori koji troše ulje daleko daleko više dimijaju na izduv
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
našao sam na netu da ljudi to redovno sipaju u starije dizel motore i da traktori rade normalno.......e sada, neznam jel bitno, koja je pumpa na traktoru i sam oblik komore......jel mora biti pretkomora ili izravno ubrizgavanje.....rotaciona ili klipna pumpa.......a znam da tebi nije vrag dao mira.......
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Loši motori dime kad ulje curi u cilindar.Ovdje kad dolazi kroz dizne i rasprši se nema kaj dimit priviše.Osim ako su loše dizne onda dimi i na naftu.
Jedan poznanik loži na trošeno motorno ulje, u centralnom na prerađenu uljni plamenik i nema ništa više dima nego na ložu.Samo čađa se puno više stvara treba redovno to čistit.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Vladimirec je čisti dizel (direktni) , rotaciona pumpa je na njemu

A normalno da mi vrag nije dao mira jer vidim mnogo komentara koji otprilike kažu da imalo ulja škodi odnosno nemože da radi , ja kažem da može da radi bez razlike , znači ako bi ti upalio motor teško da bi mogao prepoznati dali radi na naftu ili na kombinaciju nafte i ulja.

E sad , u detalje izduvnih gasova koliko su štetni nebi ulazio jer je za mene to nepoznat teren , uglavnom motoru osim možda mogućnosti lijepljenja karika nema šta da naškodi , dizne manje više , pošto se radi o ''teškom'' motoru čisto sumnjam da i njima može šta škoditi
Napominejm da je vladimirac (odnosno ta konstrukcija motora stara 50tak godina ) ne govorim o motorima novije generacije

Ali mi i dalje nije jasno zašto loš motor koji troši ulje više dimi od ovoga koji ide bukvalno na ulje
 
B

Bobo

Guest
Ja vec godinama sipam 0.5% ulja za mjesavinu (INA dvotaktol) u plavi dizel i na to vozim obadva traktora, bager i kombajn... nikad problema, maaaalo povecano dimi, al to je IMT, taj dimi i kad stoji ;)


Bio je snimak na youtube-u kako covjek caterpillara pali na dizel i prebacuje ga na rabljeno ulje i tako radi, kad dodje vrijeme gasenja, radi lakseg ponovnog paljenja ga opet prebacuje na dizel i to je to...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Ma taj dvotaktol ničemu nemože da naškodi u tako malim količinama , prije će da pomogne
 
B

Bobo

Guest
To mu je i cilj... nas plavi dizel kad se protrlja izmadju dva prsta, prsti samo skripe, i od loseg godiva mi otisla jednom pumpa na 549 i dva puta na kombajnu. Od onda samo gorivo s dvotaktolom, dobije lijepu zutu boju (ulje crveno) a osjetno je "masnije" pod prstima...
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Ali mi i dalje nije jasno zašto loš motor koji troši ulje više dimi od ovoga koji ide bukvalno na ulje

Zato jer kod lošeg motora ulje ulazi u tekučem stanju u cilindar( Kaplje ili curi u njega) a kad ga ubrizga bošpumpa onda se stvori fina maglica i nema dima.Isto kad ti dizna "piša" isto dimi jače jer ne dolazi do ljepog raspršivanja goriva u malicu nego bude tu i par kapi i zato dimi.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
To mu je i cilj... nas plavi dizel kad se protrlja izmadju dva prsta, prsti samo skripe, i od loseg godiva mi otisla jednom pumpa na 549 i dva puta na kombajnu. Od onda samo gorivo s dvotaktolom, dobije lijepu zutu boju (ulje crveno) a osjetno je "masnije" pod prstima...


jedino i može pomoći na taj način......al koliko se sječam, s početka teme, je pisano da, atf čisti sustav itd itd......

npr brodski motori, rade na mazut i teža dizel goriva......
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Zato jer kod lošeg motora ulje ulazi u tekučem stanju u cilindar( Kaplje ili curi u njega) a kad ga ubrizga bošpumpa onda se stvori fina maglica i nema dima.Isto kad ti dizna "piša" isto dimi jače jer ne dolazi do ljepog raspršivanja goriva u malicu nego bude tu i par kapi i zato dimi.

Ima logike :prayer: u tekućem stanju mu treba mnogo više vremena od jednog takta da sagori , u magli se to mnogo brže desi


Ma ovo da na ATF motor vaskrsne ni ja nešto ne vjerujem , isto mi pada na pamet nekadašnja izjava nečija da žene kada mažu grudi svinjskom masti one se enormno povećavaju :rolfer:
malo morgen :finga:

Eventualno možda može da se desi da sagori garež u kompresionom ili izduvnom dijelu pa onda da se (ne)osjeti neka razlika
Ako recimo uložci dizni ili elementi pumpe imaju ''lufta'' tu prazninu niti jedno ulje nemože da popuni :rolleyess:
 

Najnoviji postovi

Na vrh