• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Atomizer DM 14PE

Stvarni

Član
Tu od
31 Pro 2015
Poruka
141
Molim one koji znaju da mi objasne kako se rukuje ovim atomizerom jer imaju tri preklopna ventila.
a399a5818b5a4bf7e57412640d76bdca.jpg
b952c9db15aa4872eb0acdfba41aec13.jpg
d2ade110a8e7197f423996d2644be562.jpg


Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Slika 1 , tu šteluješ dozu bacanja.
Slika 2 , nemam pojma , to kod mene nema , vjerovatno je u mene stariji model.
Slika 3 , tu pališ-gasiš tečnost.
 

Stvarni

Član
Tu od
31 Pro 2015
Poruka
141
Mnogo hvala na odgovoru ako može još odgovor da li smem da motor razradim par sati bez tečnosti u rezervoaru zbog pumpe pritiska. Pozdrav.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Nema ona nikakvu pumpu , ventilator uopšte nema kontakta sa tečnosti.
Tako da slobodno smiješ.

Jedino možda ako duže misliš tako raditi bilo bi dobro da skineš onaj prednji dio crijeva , tamo gdje je onaj maleni ventilatorčić koji raspršuje tečnost.
On se nalazi na samom izlazu velikog crijeva.
 

Stvarni

Član
Tu od
31 Pro 2015
Poruka
141
savoris vidim da dobro poznaješ tematiku ali u specifikacijama piše da ima pumpu visokog pritiska za izbacivanje tečnosti a jednom članu je navodno stradala jer je radila bez tečnosti. Uzeo sam pre osam dana tako da imam probni period od 15 dana ako nešto nije u redu da vratim proizvod. Veliki pozdrav.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Ja koliko znam da 14ka nema pumpu nego 25tica , ali opet nemoj me držati za riječ jer je kod tebe noviji model pa možda su nešto iskombinovali drugačije mada ne vjerujem.
Daj koju sliku cjelokupne mašine,
 

Stvarni

Član
Tu od
31 Pro 2015
Poruka
141
Savoris, ovo plavo crevo iz rezervara ide na razdelnik sa dva creva koja idu na tu pumpu a ovo dole providno izlazi na dnu pumpe i ide na ventil koji ima četiri podeoka na vrh izduvne cevi. Pozdrav.
5d9f517db5c68abeddde3abe5d6da5d9.jpg


Ovo armirano sa razdelnikom idu na pumpu a iz pumpe ide providno crevo na izduvnu ručku ako me razumeš.
fbead246ddaf12748e54554b636e8fcf.jpg


Piše isto da može da vrši i zaprašivanje i imaju dopunski elementi. Evo još koji fotos.
7acc0d8ca2cd04e6f9bf7a60c82ee4bd.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Stvarni

Član
Tu od
31 Pro 2015
Poruka
141
0520e3af377474b2418168a7dab54b55.jpg


Slika 1 , tu šteluješ dozu bacanja.
Slika 2 , nemam pojma , to kod mene nema , vjerovatno je u mene stariji model.
Slika 3 , tu pališ-gasiš tečnost.
Slika 10 je ta poluga o kojoj si rekao da ne znaš.
5cf879a2c05dd9356bd48fd252bd3b37.jpg


Nema ona nikakvu pumpu , ventilator uopšte nema kontakta sa tečnosti.
Tako da slobodno smiješ.

Jedino možda ako duže misliš tako raditi bilo bi dobro da skineš onaj prednji dio crijeva , tamo gdje je onaj maleni ventilatorčić koji raspršuje tečnost.
On se nalazi na samom izlazu velikog crijeva.
4e00223c1d47224cd45e34bbe9e2c667.jpg


bd92de85a815ed2ebdcf13f0e9f5dda3.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
E ovo je onda ''napredniji'' model od moga , ništa onda , naspi vodu u rezervoar pri razrađivanju toga bar imaš.
 

pedjolino76

Član
Tu od
28 Ožu 2017
Poruka
49
imam slican model viligera al starija je ,obicno otac prska al u zadnje vreme nam brzo zagaravi svecicu pa drugi put nemogu da upalim kad je vruca.Mislim da dobru smesu pravim ,a gledao sam nesto tu nema neki puno delova neki kao karburatorcic i sve to.Sad ili mi smesa nevalja ,koja smesa ide ,ili mozda struja tamo gde je bombina,jel moze ona da oslabi vremenom.
 

Stvarni

Član
Tu od
31 Pro 2015
Poruka
141
imam slican model viligera al starija je ,obicno otac prska al u zadnje vreme nam brzo zagaravi svecicu pa drugi put nemogu da upalim kad je vruca.Mislim da dobru smesu pravim ,a gledao sam nesto tu nema neki puno delova neki kao karburatorcic i sve to.Sad ili mi smesa nevalja ,koja smesa ide ,ili mozda struja tamo gde je bombina,jel moze ona da oslabi vremenom.
Može biti i svećica u pitanju. Smesa ide 100ml uljs na 5l bezolovnog. Ja sam jedan rezervoar išao 125ml ulja na pet litara bezolovnog zbog razrade. Pozdrav
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

pedjolino76

Član
Tu od
28 Ožu 2017
Poruka
49
Moraxu da proverim svecicu a mesavinu pravim 2,5 posto mislim da je takav odnos na litru benzina 25ml ulja.
 

pedjolino76

Član
Tu od
28 Ožu 2017
Poruka
49
Video sam danas ma bombini ona zica sto ide na masu sto je zalemljenja drzi se na dve niti ,mozda mi je u tome problem
 

Stvarni

Član
Tu od
31 Pro 2015
Poruka
141
Video sam danas ma bombini ona zica sto ide na masu sto je zalemljenja drzi se na dve niti ,mozda mi je u tome problem
pedjolino jesi li rešio kvar. Zanima me kako te služi taj Villager. Imaš moj post sa slikama od mog atomizera i neke dileme oko same upotrebe.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 

pedjolino76

Član
Tu od
28 Ožu 2017
Poruka
49
Nisam resio nisam isao na vikendicu ovih dana cu malo da se zanimam.Vidi to je stariji model imamo ga preko 10 g sigurno mozda i vise sad da neslazem .Do sada je menjana samo svecica na njemu nista nije pipnuti.a koristi se ono imamo i maalo vinograda mozda 50 tak cokoti i voca mozda isto tako 50tak stabala
 

Stvarni

Član
Tu od
31 Pro 2015
Poruka
141
Nisam resio nisam isao na vikendicu ovih dana cu malo da se zanimam.Vidi to je stariji model imamo ga preko 10 g sigurno mozda i vise sad da neslazem .Do sada je menjana samo svecica na njemu nista nije pipnuti.a koristi se ono imamo i maalo vinograda mozda 50 tak cokoti i voca mozda isto tako 50tak stabala
Javi kada budeš uradio. Pozdrav
 

pedjolino76

Član
Tu od
28 Ožu 2017
Poruka
49
Danas sam cackao i prelemio tu zicu sa bombine koja ide na masu al opet nista.Kao da nemam varnicu na svecici.Kad skinem svecicu ona je mokra ,zazor sam podesio al opet nista.Moze li s enakako proveriti ta bombina i taj magnet unutra motora sto daje struju.Na koliko taj magnet stoji od tog zamajca da tako kazem ima li neka mera za taj zazor.Vidim da ima spoljna i unutrasnja bombina slikao sma al nemogu nesto da okacim sliku il ja neznam .Sad ima li nekako da proverim tu spoljnu i unutrasnju bombinu da nekupujem bas obe .
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh