• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

automacka kuka

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Takvu kuku ces naci u Prijedoru na vilako trznici po cijeno od 130 km ,( oko 500 kn )nove i dosta kvalitetne
, ostaje jedino problem otici tih 400 kilometara po nju i nazad , ali ako imas koga da ide i da ti ju donese usput onda mislim da ti je rijesenje uzeti ju !
maiky kaže:
ja sam iz Istre i kod nas nema problema za kupiti "križnu" kuku, ali ja zelim automacku iam je na Universalu kupljenu u sloveniji i za mene je super pa sam htio pronaci jednu za IMT 533 ali da ne moram u SLO. i pslije ju švercati u RH.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
đani kaže:
imaš va pazine va tinale.


ma zrman je pita prije dvi šetimane i rekli su mu da nimaju pa smo slozili stari križ zavarili pa ćemo viti do kad če držati
ja imam na Univerzalu takovu automacku slovensku vise rucni rad ali je dobra ne rabi se zezati stavljati i skidati križ.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
Koristim takozvanu pufer kuku za voznju jednoosovinke, znam da ona nije za to namijenjena, nego za dvoosovinke, ali mi je fukcionalna pa me zanima koliki je rizik, na noj pise masa ili sila na optercenje, na jemackom, imaju dvije sile vca i manja i vjerovatno se radi o vertikalnom i sili na povlacenje, ali zbog loseg njemackog nisam siguran o cemu se radi, Pitanje je slijedece koliko jke pametno da nastavim sa koristinjem te kuke za jednoosvoinku.
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
@powershift
Poslikaj ili prepiši pločicu pa ti mogu točno prvesti!
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
Bojim se da bi moglo u transportu, osobito pri transportu tezih tereta doci do pucanja kukue.
 
A

Ado

Guest
Kad kupujes nemoj stediti na novcu ako mislis sebi dobro da sacuvas svoj zivot .-Svi smo mi ugrozeni kad upravljamo traktorima a jos kad vucemo drva na prikolici .Opasnost postoji na bilo koji nacin da dode kad se najmanje nadamo a pogotovo u transportu.-Ako je orginal kuka koja se kaci za taj tip traktora nece doci do havarije jedino ako nije ljudski faktor pogresno napravio .-Mozemo i napraviti kuku zato postoje strucnjaci (tokari) da bude kao orginal a dobijamo atest za kupljeno.Druga je stvar sto je sad kod nas zavladala kupovna moc pa najvise se tih dijelova kopira i prodaje po trgovinama .Kupuj da valja ili kod tokara nek napravi .-Pozz forumasima Ado_
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
automatska kuka

imam zetora 7745 koju bi automatsku kuku mogao postaviti, sad je na njemu potezna
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
imam zetora 7745 koju bi automatsku kuku mogao postaviti, sad je na njemu potezna

automatska od ursusa se da pripasati one se daju naći do 1000kn polovne dok su zetorove dosta skupe
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
pozdrav ljudi evo slika kako sam na zetora stavio automacku kuku od ursusa koju sam platio 45e.ove kuke su zakon,a zetorove su preko 150e.
yMaFewjJ.jpg
[/URL][/IMG]
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
pozdrav ljudi evo slika kako sam na zetora stavio automacku kuku od ursusa koju sam platio 45e.ove kuke su zakon,a zetorove su preko 150e.
yMaFewjJ.jpg
[/URL][/IMG]

druze nevidimo sliku
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
neznam zasto ja je vidim stoji non stop.
mVL6UiJ1.jpg
[/URL][/IMG]
 
Posljednje uređivanje:

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
prava stvar samo mozda je namestim da se jos lakse skida ko na urdzi mada nesmeta mi zasad.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
pozdrav ljudi evo slika kako sam na zetora stavio automacku kuku od ursusa koju sam platio 45e.ove kuke su zakon,a zetorove su preko 150e.
yMaFewjJ.jpg
[/URL][/IMG]
postavi još koju sliku, da se vide detalji,:idea: ovo ti je jako interesantno
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
E i ja te isto molim da baciš još koju sliku. Vidim prednji nosač kuke si zavario direktno na onaj univerzalni zetoriv nosač. a kako si riješio prihvat iza, tamo sa onim zetorovim "pimpekom"? To je ova kuka, jel?...i za mali i velki ursus? I koliko je sad kuka odmaknuta unatrag(od osi kotača) s obzirom na originalnu?
p1010385qu.jpg
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
ako se da videti napravio sam kao(U prfil naopacke) na sredini gire je centralna rupa koja ide na centralni šraf ispod menjača,idole levo i desno po jedna rupa gde prolazi bolcna kroz kuku u taj U profil prosto JEL DA?
H2FY7J31.jpg
[/URL][/IMG]
aMA7y77z.jpg
[/URL][/IMG]
KUKA IZLAZI OTPRILIKE KOLIKO I FELNA OD CENTRA TOCKA.
ili nekih 30 cm od ploce de sam je vario.bas je takva sa slike iznad.
RTpCwSVY.jpg
[/URL][/IMG]
by5ceiiy.jpg
[/URL][/IMG]
3UVoqRmW.jpg
[/URL][/IMG]
 
Posljednje uređivanje:

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Zahvaljujem...:prayer:...relativno mi je jasno. Teško je preko slika dobiti percepciju, al bitna je volja:mrgreen:. Nisu niti uvjeti za fotosejšn:D
Ta kuka je nešto malo udaljenija od originalne, barem mi se čini.

ps:
Molim administratore da isprave grešku u naslovu teme, ništa osobno, nego da se olakša pretraživanje u tražilici:D
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
mozda je duza nisam vido originalnu, pre sam imo onu obicnu bila je jos odmaknutija dosta i za kacenje je bila haos, samo sto je ova vise nazad bolje vuce.
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
u ti si to zavario fiksno, ja sam zavario ovdje gdje je obilježeno zelenim crtama a ovo gdje su plave crte tu sam izrezao van ovaj flah i samo kroz njega stavio šarafe a napred sam napravio kao ti



Uploaded with ImageShack.us
 

Najnoviji postovi

Na vrh