• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Dopada mi se zvuk tog motora, a i nemre se mjerit 4 i 6 cil. koji bolje potegne? ccc
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Pa potegne taj 2.5 al nezz jel potegne toliko jako koliko su veca odrzavanja za 6 cil i sve za razliku od cipanog 130 koji moze podnest dosta snage u originalu jos. Kad imas viska novca onda ok al mislim da je neisplativ taj 2.5 motor. Osim zvuka naravno. Al za zvuk si onda uzmes benzinca, turbo.
Ja da mjenjam sad svog tdi-a uzeo bi 1.8T onaj od 180 i da vidis, auto stvarno ide, a moze ga se jos nasvirat.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Ajmo heroji malo na ozbiljne teme,evo stize zima,vlaga, poledica tj. guma losije drzi cestu.Uglavnom su mi gume na 0,2 bara vise napumpane zbog potrosnje al razmisljam vec odavna da je zimi bolje da su mekse tj. manji pritisak bas zbog klizanja.:eek:
Kakva su vasa iskustva jer meni logika tak govori.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Dali imaš zimske,i koji je auto u pitanju,sa kojim motorom?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Mislim opcenito bez razlike koji auto,inace imam Picassa 1.6i te C5karavan I sa 2.0 HDI motorom i naravno zimske.Sa ljetnjima je lutrija bar pri nas na sjeveru kad su ceste mokre i klizave,ljetna je tvrdja na nizim temperaturama pa zato razmisljam i zimske "omeksat" smanjiti mortik 0,3 bara od deklariranog.
Stoga pitam ak neko ima iskustva stime.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,470
Ljetna je tvrđa zbog sastava materijala, a po pitanju smanjivanja pritiska u gumama, mislim da je to loša ideja - možda može pomoći samo kod nekakvih uzbrdica gdje je po snijegu teško doći.
Uvijek držim gume desetak posto iznad propisanog tlaka, ne volim taj osjećaj kad auto nevoljko održava brzinu
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Hotela zimske si pumpaj kak ti piše u autu i provjeri nakon mj.dana po hladnom danu.
Znači ako znaš da ideš na duži put sa puno ljudi i prtljage popumpaš ih za 0.2,0.3bara više.
Pravilan tlak čuva gumu a i grip je najbolji na preporučenom tlaku proizvođača auta,uvjeril sam se vise puta u to.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
2.5 Motor u VW i Audi je smece, bilo koji. Ja msm da je to najgori motor koji je VW napravio poslije 1.3 u golfu 2. Bregaste odlaze ko lude, dizne, potrosnja velika, auto za toliki motor ne ide nikako. Najbolji izbor po meni je 1.9 tdi 96kw 130ks + chip, a od benzinaca 1.8t koji se sa lakocom i KO4 turbom moze dici na finih 220ks, a nije problematican kao dizel.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Hotela zimske si pumpaj kak ti piše u autu i provjeri nakon mj.dana po hladnom danu.
Znači ako znaš da ideš na duži put sa puno ljudi i prtljage popumpaš ih za 0.2,0.3bara više.
Pravilan tlak čuva gumu a i grip je najbolji na preporučenom tlaku proizvođača auta,uvjeril sam se vise puta u to.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk

Razmem ja tebe:drink:,no meni logika govori,manji tlak veca nagazna povrsina na klizavom kolniku pogotovu kad sam fcera to preporuku cul ovdi u Austriji(zemlji snega) na radiju,pa zato pitam jel neko ima iskustva sprve ruke.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Dečki, a kaj vi vozite trke s tim konjima?
50-tak ks održava 130...140 km/h po autocesti. Čemu plaćati skupe cestarine i police osiguranja???
Za voziti se brzo treba osjećaj i znanje a ne velika konjica...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Hotela to je samo prividno,vanjski rubovi drže i jako se pigaju i trgaju gumu dok sredina nagazne nema gripa...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

mranderson

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
135
gospodo čime vi 'glancate' svoje šofer šajbe, one sitne 'crtice' kaj nastanu tijekom godina, jel to moguće maknuti u sam svoj majstor varijanti?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Dečki, a kaj vi vozite trke s tim konjima?
50-tak ks održava 130...140 km/h po autocesti. Čemu plaćati skupe cestarine i police osiguranja???
Za voziti se brzo treba osjećaj i znanje a ne velika konjica...

Odi preticavaj s tih 50 ks ak možeš...
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Moj ima 70ks i 1580kg, niz brdo jedva ide. Kod nas nije puno skuplja registracija, a sa chipom ili ti ga remapiranjem dobijes vise snage i eto ga :D

Mranderson sajbu mozes ispolirat, al to mora uradit profesionalac jer je veoma zeznuto :D
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,757
2.5 Motor u VW i Audi je smece, bilo koji. Ja msm da je to najgori motor koji je VW napravio poslije 1.3 u golfu 2. Bregaste odlaze ko lude, dizne, potrosnja velika, auto za toliki motor ne ide nikako. Najbolji izbor po meni je 1.9 tdi 96kw 130ks + chip, a od benzinaca 1.8t koji se sa lakocom i KO4 turbom moze dici na finih 220ks, a nije problematican kao dizel.

Sva sreća da se na 1.9 tdi nikad ne mjenja bregasta i podizači :(giggle):
 

Prilozi

  • IMG_20160824_084539.jpg
    IMG_20160824_084539.jpg
    48.1 KB · Pregleda: 79

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Odi preticavaj s tih 50 ks ak možeš...
Možeš, samo treba znati i imati strpljenja.
Nikad nisam imal niti vozil jake aute, no uvijek sam med prvima stizal do cilja.
Uzalud ti silna konjica ak ne naučiš pravilnu tehniku vožnje i dobro procjenjivati.

Oba auta koja imamo doma su do 90ks. Picasso je težak oko 1500 kg i 90 ks se bori s tim, ali uvijek sam pretekel onoga koji mi je smetal, makar imal auto i s 200ks.
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Sva sreća da se na 1.9 tdi nikad ne mjenja bregasta i podizači :(giggle):

Nisam ni rekao da ne mjenja, ali je opet rjedje nego na 2.5

I ja sa 70ks stignem do cilja, nije problem, ali uvijek fali ono malo snage kad pretices, ili kad vozis nesto. Bratova zafira od 150ks ide fino, kad je puna ide super i to je to, jednostavno ne osjetis tezinu auta.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Staklo se ne moze polirati i te srtice ostaju zauvijek.
A ovo slabije jace auto ja sam par pita lose procijenio da mogu prestic neka kola jer sam se vodio s tim ajd jaka su kola izvuci ce i par puta u makazice uletio. Da imam slabija kola sigurno se ne bi smio upustiti u te avanture. U pitanju je passat 130ksi ima snage, nekad je zafali a u vecini situacije i voznje je ima viska i samo mi bezveze dzaba trosi gorivo :(shake):
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
gospodo čime vi 'glancate' svoje šofer šajbe, one sitne 'crtice' kaj nastanu tijekom godina, jel to moguće maknuti u sam svoj majstor varijanti?

Kolega, ja sam pred par g. kupio Sonax nanopartikel premaz za sajbe.Navodno popuni sve sitne rupice i pukotine nanesen na cistu sajbu no nikako da isprobam,sad se dvoumim jer sam na nekom forumu procito da cu poliranjem samo napravit sranje.
Bilo bi mozda dobro to isprobat na nekoj bacenoj sajbi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh