• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
špur u vulkalu , samo prvo razdelaj navoje jer to oni ne delaju, ak koji i dela to extra naplačuje .
naravno prije špura promjeni sve kugle i selene koji su sumnjivi

U vulkalu se naručuje za špur
 

mranderson

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
135
kod mene, lokalno, skoro sve sad uzima tokić jer nema baš neke konkurencije, a pozicioniral se jako dobro u kr. Samo ja to nekaj kaj sam imal iskustva sa tokić majstorima, i nisam baš bil prezadovoljan, dosta mi je to sve amaterski zgledalo.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
popravak automobila je koncipiran za zamjenu djelova , sklopova , koponenti .
Nitko više ništa ne popravlja , doteže , servisira , piksira , testira ., podmaziva .


Čak za večinu zahvata ugradnje takvih setova treba specijani alat , od kvačila , dizi , semringa pa čak i pogonskih remena .
U takvom sustavu "majstor" je skup , pa takve zahvate rade maldi ljudi bez nekog posebnog iskustva .
Mladi su brzi , rade od jutra do večer za prosječnu plaču .
Ne znaju kaj je to sindikat , boje se prigovoriti , predložiti , ne usude se čak ni misliti .
rade na hladnim prostorima, bez pauze za obrok itd .

Zarade takvih radionica su ogromne , tako da imaju sredstva za marketing , reklame , šljokice i sjaj .

Pritužbe i šlamperaj se brzo prikrije i zataška jer ih takav gubitak ni ne okrzne .
mušterije s najčešče vračaju jer dobe mirisni borič
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Svjetlo smo apsolvirali :icon_e_biggrin:

Lampe ostale iste, žarulje ostale iste, ali je 'smjer' promjenjen na aparatu za svjetla i situacija je puno puno bolja. :icon_thumright:

E sad, trebam promjenit amortizere, znam, nije baš samo tako, jer treba i 'lagere' i 'špur' isto srediti pa moje pitanje glasi, gdje to u Zg napraviti na obostrano zadovoljstvo?

To buš najbezbolnije riješil u nekoj garaži kod lokalnog meštra.
Ako jedno ideš ovdje, drugo ondje ... nema tu kraja plačanju.

Polimen kojeg ZJ spominje da, ako uzimaš nove amortizere ali repariranim ni blizu. Tak kak on reparira sam ja sam svoje presložil.
A i novi kod njega su preskupi, bolje uzmi u dučanu.

@ Puknuti, majstori danas mogu raditi ispod cjene :icon_wink:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
Pa, i mislil sam na nove, jer smo apsolvirali da su protektirane gume preskupe :)
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Dal ko od vas forumaša ima iskusto sa ugradjivanjem daljinskog zaključavanja na auto sto već ima centralno?

Na audiju A4 B5 mi se pokvarila bravica od vozačevih vrata pa bi ja kupio od nekog Audija b5 što ima daljinsko sve bravice ključeve i sve sto ide uz to.

Sad me zanima jel to jednostavno ugradit i jel se isplati?
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Jel centralno radi perfektno? Uzmes kina daljinsko za 150 kn spojis to sam i radit ce bez brige, postoji i opcija na skakavac da narezes kljuc ukoliko imas skakavac u originalu. Ugrađivao sam na vw i samo daljinsko i kompletno centralno plus daljinsko naravno kinesko.. to je puno laksa opcija od originala jer moras kodirat

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
A čemu uopće sluzi onda zaključavanje ak nije kodirano?
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Pa kodirano je kinesko na nekoj svojoj frekvenciji i upareno sa svojim modulom. Al preselit original audijev modul u neki drugi auto i uparit s nekim trecim kljucevima je jebada malo zesca, i pitanje tko to moze i za koje novce rijesit jer to obican vag com ne moze kodirat.
Btw. Kad bi ja pisao ovakve podjebe dobio bi opomenu ;)

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Jel centralno radi perfektno? Uzmes kina daljinsko za 150 kn spojis to sam i radit ce bez brige, postoji i opcija na skakavac da narezes kljuc ukoliko imas skakavac u originalu. Ugrađivao sam na vw i samo daljinsko i kompletno centralno plus daljinsko naravno kinesko.. to je puno laksa opcija od originala jer moras kodirat

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
od koga kupuješ motoriče?
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
S njuskala sam uzimao, nisam to vec neko vrijeme prckao. Tad je motoric bio 50 kuna na komad ili kompet nekih 200 kuna

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
motorić na ebay dđe manje od 20 kuna , meni je jedan vrlo brzo riknuo a ovi evo sad drže dosta dugo
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Pa da al kad ga trebas sad stvorit 50 kn nije milion, govorim unazad 2 godine. Sad su i na njuski mozda povoljniji. Vjerojatno ovisi na sta se naleti, a ima i montaza veze da sve ide glatko onda ce dugo trajat.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Znači od orginala ništa.

Sad sam gledao video kako se ugradjuje to kinesko daljinsko na golfa 1,dal meni trebaju motorići za zaključavanje? Jer mi se čini dosta jednostavno to ugradit na auto što nema ni centralno,samo zasarafit motoriće na odgovarajuće mjesto i spojit ih,ali meni zaključavanje radi preko vakuma pa nez kako bi to onda išlo?
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Samo modul daljinskog ugradis da on okine tvoje centralno. I to je to

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh