• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Problem loše vidljivosti je i brzina, nekad su lampase imali pa su se vozili noču.

Tam negde devedesetih su počeli ugrađivati trkače sijalice i znam da sam bil lud kad mi je neko u susret išel ili se iza mene vozil. Za ove iza sam ugradil jedan far na zadnju dasku a napred prekidač i to je bilo gore dotle dok ga jednom prilikom nisam upalil a iza mene milicija.....

Ako ti ljudi hvale te neke za 180 kuna ubodi ih, nebuš propal. Imal buš priliku dati savjet nekom drugom neodlučnom, a ni nema sijalica zakonom dozvoljenih sto vrsta. Ako nebudu valjale ove natrag u kutiju i na njuškalo s njima da barem neku kunu dobiješ nazad a ti po nove. Možda bu neko drugi s tima koje tebi nevaljaju prezadovoljan.


Abarth, ja sam probal polirati plastiku s sličnim proizvodom. Nisam uspel dobiti novi far ko ovi na reklami, za tehnički je bilo prolazno, a i to kaj sam napravil je za godinu dana bilo opet isto.
Takve farove treba nakon poliranja polakirati i onda to traje duže.
Problem je kad odu sjenila zbog jakih sijalica, kolegi je explodiral far.
Danas zamjenski far košta par sto kuna i opet par godina mir. Nije to to ali posluži.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Puno ljudi misle da su im slabije lampe,zarulje ili kaj vec kad je vani vlažan i taman asfalt pa nema one refleksije i osjecaj je slabijeg snopa...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Xenon je jako dobra stvar, naravno, mislim na original, sam svim pratećim stvarima koje idu uz njega. Skup je to i neisplativ posao, za dodatnu ugradnju. A o ovim jeftinim Kineskim, nemam neko mišljenje, trgovcima takvih proizvoda je interes prodati, pa nagovaraju sve da kupe taj proizvod, . I to s garancijom od 1 mjesec:icon_smile:
 

mranderson

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
135
I iskusni ljudi su ti dali odgovor, a ti i dalje tražiš dlaku u jajetu, pa jesu ti odgovorili da svetle bolje od klasičnih, jesu, znači kupi i vozi. Jbga ti, ako klasična ima normu 2000sati rada, a ove 1500rs ja mislim da nije neki trošak dati svakih 2g 180kn za nove žarulje ako ti to osigurava bolju vidljivost na cesti. Ja recimo imam h7 i od svih tih žarulja naj bolja mi se pokazala wurth-ova za 17kn.

Prijatelj više mi znači ovo da se tebi pokazala najbolja ova wurthova za 17 kn, nego to kaj si gore 'namljel'. Jbga ti, kaj ti misliš da bolje vidiš od mene :tongue: ?

Abarth prijetalju sad bi najradije išel poslikati lampu, ali vjeruj mi prijatelju, sa lampom je sve ok.

Javim kak bude sad kad su lampe 100% 'poštimane', možda više ne bude takav loš 'osjećaj'.

Xenon je dobra stvar za onog ko vozi, ali po meni, hebem ti život kaj je to jako kad ide prema tebi, po meni prejako!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Rođak na Škodi Oktaviji mijenjal farove jer mu originalni slabo svijetlil radi se o starijoj Škodi koja je imala H-4 sad svijetli super . Stare farove prodal jer su izgledali ko novi . Neznam godinu auta ali to je prvi model kaj još ima čepove koji idu gore dolje kod zaključavanja (daljinsko ima).
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Mranderson ja imam problem s slabim svjetlima. Kod mene su leće zaprljane i treba ih očistit. Nisam ni pogledao mogu li to sam ili treba ići u meštra.

Sent from my XT1092 using Tapatalk
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Dal ste se koji puta zapitali da možda nije greška do sijalica nego do instalacije na autu?
Ja uzimam one iz ktc-a manje više, h-7, na mondeu imaju vijek skoro 2 godine.. dok ova francuska vozila sta vozimo u firmi, nemaju vijek 2-3 mj, (uključujuči i vw) još se uzimaju helline i pitaj boga kakve skuplje.
Najviše vozila sad u zimskom dobu s neispravnim svjetila manje više francuzi i imaju.. a zašto?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
dignite vi 3-4 volta za svjetla pa da vidiš veselja..ali jbg , vi bi sve kupili , nema toga u metrou
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Kolega mranderson,cul si za izraz zlatna sredina,po tomu se ravnaj i bus zadovoljan,tj najskuplje zarulje ne znaci da su najbolje a za ove seljake kaj spominjes:(envy): nazalost ih je prevec u lijepoj nasoj.
Nebrem shvatiti te ljude kaj misliju sam na sebe,steta odbacili smo socijalizam jer se tam ucilo da je covjek drustveno bice a u demokraciji vidimo samo glasac.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,833
Ja isto kak i Zetorboy kupujem jeftine i te traju po par godina. Dok sam kupoval one skuplje mjenjal sam ih svako malo. Ali imam i naočale. :(happy):
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
evo koristio sam ja sijalice night breaker :(emo): , ne mogu reći da nije bolja vidljivost nego od " običnih" sijalica je bolja je, a čini mi se da je najveća razlika u vidljivost kad je kiša,

e sad zašto su kao bolje od drugih, meni se čini da je najviše radi boje svjetlosti kojom svijetle, jer nisu jače nego druge sijalice , imaju malo više Kelvina, koliko ne znam

bile su mi na autu 1god dok nisu crkle :fiery:, nisam ih više kupovao, radi cijene
ali njveći je štos do konstrukcije fara kako raspoređuje svjetlost na put i koju količinu svjetla reflektira

sad ih imaš na MALL.HR po 134,40kn pa reskiraj , tu su ti povoljnije 50ak kuna
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Ajde bas napisi, al 98% da nista od toga za glavna svijetla. Pogotovo u obicnom faru

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
zašto ne, LED je otišao daleko , samo je pitanje kvalitete ..kako stvari stoje do sad možda budu prve trajnije nego za 10 let , isto kak i H4 , ja recino na svom autu nisam mjenjao H4 nikad , a vozim ga ohoho ..čak sam nakon udesa spsio žarulje i preselio na novi far
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Naj jeftinija varijanta(po meni i naj sigurnija) je izbjegavati voznju nocu,te si tako odma rijesio problem sijalica, tjeranja i natezanja na 3 stranice
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Ma puknuti nema snopa, nema to jos snage bez obzira sta pisu na pakiranju, ne moze to biti glavno svjetlo. Prodaju kinezi gluposti

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Na meganeu imam h7 žarulje, kupio sam osramove još negdje predlani kad su ih imali na ini na akciji. Svijetle duplo bolje od bilo kojih i još uvijek traju.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
probao taj čajna led i izbacio van, mislim da su završile u nekom stroju kod frenda di su halogene odlazile zbog vibracija.... Svijetle nikako...

Sad sam za probu naručio bixenon projektorske leće i xenon hid kit. kad stigne nabavim kakav zamjenski far pa ću eksperimentirat.

cilje mi je ovo:

[Yt]https://www.youtube.com/watch?v=W6UvaSYdeDo[/yt]
 

Najnoviji postovi

Na vrh