• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
ZJ to piše na internetu! To sam i ja našel, pročital. Mene zanima praksa, iskustva, ne neki 'tekst'.

Ak sam dobro skuzil ZJ je dobro mislil,vjerovatno su ti farovi unutra losi(reflektirajuca povrsina ili staklo izblijedilo)neznam dal se tvoji mogu rastavit pa pospricat refl.povrsinu krom sprejom.:eek::
 

mranderson

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
135
Kučišta lampi su i više nego u dobrom stanju, stakla na tim istim kučištima također prozirna, čista. U pitanju su lampe.
 

mranderson

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
135
Gospodo ovako, vidim i ja da je 'internet' pun 'rasprave' jel Osram Nightbreaker UNLIMITED ili ne, ali rekoh, budem tu postavio pitanje, malo ozbiljniji 'članovi' sa puno iskustva, ali eto, zasad mi i niste puno pomogli.

Cijena duo pack, znači 2 komada 180kn. A vijek trajanja, barem tako piše na kutiji za 1/3, ako ne i više, manji nego 'normalna' H4.

Kaj nema nitko tko 'vozi' 'malo bolje' H4 žarulje, kaj svi imaju ove iz Trgocentra (40-tak kn za dvije) :tongue: ?

Moja je dilema sljedeća, nitko ne voli bacati novac, a osobno sam izmjenio već podosta 'običnih' H4 žarulja, od kojih su neke radile po 'par dana', do nekih koje traju godinama. E sad, pošto je marketing, marketing, želio sam čuti 'praksu', iskustvo, a hebat ga, ja dobio savjet da stavim H4 žarulje, ko da sam do sad 'vozio' bez žarulja :icon_rofl:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
a to je tak na balkanu , da se zovu osram bambikiler svi lovci bi ih kupovali ..kak je lovačka populacija mala nazvali su ih najtbrejker , vrlo suptilno , vjerojatno 50% cjene ode onom tko je smislio marketinški slogan i sad češka jajca na moldivima
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja vozim nb+ i nb intens i jedna i druga je trajna,bar na mojim autima,jedino je intens malo bjelije svjetlo daje.
A cijena za obje je oko 130-140kn kako gdje.
Recimo u osramovom dučanu su za keš oko 150-160kn a kod Tokiča ima za 130kn.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,823
Ja kupujem žarulje po 15 kuna komad,doduše h 7,dobro svijetle i dosta traju. Dok sam imao auto s h4 kupovao sam boschove za 47 kuna na tifonu,isto su ok
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
Zadovolji se Silverstarom. Ne svijetle tak jako kak NB, ali zato dulje traju (i one i farovi).
A ak slabije vidiš neg prije, vrijeme je za naočale (ili sporiju vožnju).

Oficir, kaj ova svijetli plavo???
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ne niti jedna od ovih nb ne svijetli plavo nego bjelo ili bjelje...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Gospodo ovako, vidim i ja da je 'internet' pun 'rasprave' jel Osram Nightbreaker UNLIMITED ili ne, ali rekoh, budem tu postavio pitanje, malo ozbiljniji 'članovi' sa puno iskustva, ali eto, zasad mi i niste puno pomogli.

Cijena duo pack, znači 2 komada 180kn. A vijek trajanja, barem tako piše na kutiji za 1/3, ako ne i više, manji nego 'normalna' H4.

Kaj nema nitko tko 'vozi' 'malo bolje' H4 žarulje, kaj svi imaju ove iz Trgocentra (40-tak kn za dvije) :tongue: ?

Moja je dilema sljedeća, nitko ne voli bacati novac, a osobno sam izmjenio već podosta 'običnih' H4 žarulja, od kojih su neke radile po 'par dana', do nekih koje traju godinama. E sad, pošto je marketing, marketing, želio sam čuti 'praksu', iskustvo, a hebat ga, ja dobio savjet da stavim H4 žarulje, ko da sam do sad 'vozio' bez žarulja :icon_rofl:

Ajd budi ti pokusni pa prosvjetli nas "škrte".
 

mranderson

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
135
Muha, sad ti bi rekel nekaj, ali ne smijem :biggrin:

Pa tko je rekel da ste vi tu škrti!? Naprotiv, dijelite savjete šakom i kapom, tako da, ne vuci me za jezik :tongue:

Ja to nisam nikad rekel, da ne bi bilo zabune!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Samo ti reči, nebum se ja srdil ako si u pravu.

Gle, najlakše je dojti na bilo koji forum i postaviti pitanje. E sad, tu imamo različite ljude. Koji znaju ali nisu sigurni. Koji nemaju pojma. Koji bi hteli ali su (rekla bi moja baba) speti u ruke. Koji ako nekaj pročitaju na forumu misle da je to vrh...... Uglavnom se svi zajbu na bilo koji način samo kaj to tek kasnije shvate.

Ti bi htel da tebi neko s prstom pokaže to kupi i nemaš brige.

Ali, pažljiviji čitaoc pročita iz tih rasprava da dolazi do određenih nus pojava.
Kao naprimjer s tim tvojim sijalicama. Ljudi ti pišu da bi mogel sjebati sjenila, imati probleme na cesti, upozoravaju te da su ti možda sjenila i stakla loši..... a možda(bez uvrede) samo nisi dobro sijalicu utaknul ili taj auto ima loše zamišljene farove.
Isto tak moraš razmišljati u pravcu da ako tvoja svjetla budu jača možda budu nekog drugog zasljepljivala.....

Si videl kakve lampe imaju ovi kaj reli voze, to je dan u pola noči :(happy):

Ufff, reli :mur::mur:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
Ovaj moj prethodni post je bio testni sa mobilnog, pa sam si nekako mislio da nece uspijeti, ali ipak je kao i ovaj, nadam se.:icon_smile::(emo):
 

mranderson

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
135
MUHA svaka čast, post i pol :(clap):

Ali, naprotiv, ja sam dobio 'uputu' kupi nightbreakera i od 'foruma' i od prodavača u dućanu, ali nisam dobio zašto bi to kupio. Zato sam i postavio pitanje, da čujem iskustva iskusnih ljudi.

Veliš da li razmišljam o drugim vozačima, a da li neki balavac u bmw-u sa xenon dugim lampama razmišlja o meni!

Kod mene 'budala' na cesti koliko hočeš, sad su se svi našli 'pametni', pogotovo ovi mlađi i imaju upaljene maglenke+svjetla a od magle niti m!

Naravno policajci to 'ne vide', oni radije spavaju na svojem 'noćnom' mjestu.

MUHA ponavljam, post je na mjestu, svaka čast. Ali danas nažalost vrijedi ona samo najači, najbezobrazniji opstaju, ovi 'mlaki', ahhhhhh.

Ja sigurno nisam prvi koji bude stavil 'jača' svjetla na svoj auto, dapače, mislim da sam seljo-beljo zadnji koji se to sjetil staviti. :icon_lol:

Inače eto, baš sam jučer bio u stanici za tehnički pregled, i zamolio sam dečke da mi srede svjetla ono koliko najviše mogu, na 100%, zbilja su se trudili na onom 'aparatu', da se 'obje linije poklope' i sad ako ne bude valjalo nema mi druge nego kupiti jače žarulje.

Na škodi favorit, imam obične h7, i za mene dovoljne, ali zašto mi na ocatviji ne pašu 'obične', nemam pojma. Možda su zbilja neke 'loše' žarulje unutra, jer stakla su prozirna, čista, uredna, a reflektna podloga u lampi također dobra, odlična.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
S vremenom se budu ekstremi riješili, naj se sekirati.
Mijenjaj sebe a ne druge.
Znači, kreni normalnim putem, a ne nasilničkim jer nisi zadnji seljo koji to nema, već su selje oni koji to imaju.
Kreni sa žaruljama iste snage, s malo boljim svjetlosnim tokom, a nemoj pretjerivati s nekakvim bijesnim ili kineskim bljeskalicama (ili plavim LED-icama).
Muha ti je rekel bit. Nebu ti tvoje jače svjetlo pomoglo ak te zasljepljuje netko s druge strane.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
MUHA svaka čast, post i pol :(clap):

Ali, naprotiv, ja sam dobio 'uputu' kupi nightbreakera i od 'foruma' i od prodavača u dućanu, ali nisam dobio zašto bi to kupio. Zato sam i postavio pitanje, da čujem iskustva iskusnih ljudi.


I iskusni ljudi su ti dali odgovor, a ti i dalje tražiš dlaku u jajetu, pa jesu ti odgovorili da svetle bolje od klasičnih, jesu, znači kupi i vozi. Jbga ti, ako klasična ima normu 2000sati rada, a ove 1500rs ja mislim da nije neki trošak dati svakih 2g 180kn za nove žarulje ako ti to osigurava bolju vidljivost na cesti. Ja recimo imam h7 i od svih tih žarulja naj bolja mi se pokazala wurth-ova za 17kn.




Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
Poliranje kratko traje. Vrlo brzo ga treba ponavljati.
Ima li kaj za obnovu srebrnog dijela fara?
 

Najnoviji postovi

Na vrh