• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
U pravilu takva vozila imaju u startu ugrađen jači akumulator i alnaser, očito ni to nije dovoljno.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
I veći troškovi popravka. :icon_mrgreen:

Kad sam kupio auto, prvo sam na svome iskodiaro tj ugasio start-stop. Po meni totalno nezdravo za motor, struju i sve po redu...

Ja ga još ne smijem dirat jer je pod garancijom,ali imam već naviku kad upalim auto gasnem ga na tipku.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Imam pitanjce
Na Focusu imam trenutno gume 195/65 r15, a nanjusio sam neke alu felge r16, sad mene zanima koju bih dimenziju guma trebao staviti na te vece felge da bi to stimalo?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
Onu koju možeš legalno na tehničkom upisat. Znači pravac na tehnički i vidi koju dimenziju možeš upisat. Pretpostavljam da ide guma 205-55-16 gore, ali kažem najbolje pitat.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
Ili ako imaš knjižicu vozila da vidiš po njoj koja guma ti ide za taj tip motora koji imaš u autu,tako sam ja napravio na tehničkom.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Imam knjizicu, sutra budem pogledal, a mislim da je i kod prvih vrata postavljena naljepnica na kojoj pise koje sve gume idu gore.
A i nije problem na tehnickom jos pitati za svaku sigurnost.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Problem nastaje kad na tehnickom radi nestrucna osoba pa ne zeli upisati novu dimenziju u prometnu jer se pravi grbav.

Ako budes imao problema na tehnickom ttazi od njih da zovu CVH - Centar Vozila Hrvatske,das podatke auta i on ce mu reci koje su sve dimenzije guma isle serijski tj. Koje su dozvoljene bez atesta i onda mora upisati.

Osobno sam imao takvih tako reci problema i kada sam vozio aute od par prijatelja bas zbog tih dimenzija guma.

Samo CVH jer tehnicki takoreci odgovara njima.
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Dok Vi raspravljate o SDI i TDI, ja sam postao neaktivan radi TB [emoji170] ide, čupa, divlja, jedina mana troši. Znaci normalna vožnja u ECO modu=8.5l, a u SPORT=15-16l, no stani kreni.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Neznam gdje da napišem pa budem tu...

Dakle tata mi živi i radi u Njemačkoj, tam ima adresu i stan i automobil sa njemačkim tablicama kojem je on vlasnik i glasi na njega.

E sad, mene zanima kaj meni treba da bi ja smio taj isti auto voziti kod nas, znači na njemačkim tablicama, ako netko zna kaj treba da napiše?

Gde god pitam dobivam različite odgovore.
Jedni vele da ja taj auto bez prisustva vlasnika uopče nesmijem voziti, da je kazna 10.000 kn ako te zaustavi policija.
Drugi pak vele da je dovoljna samo punomoć i tako svakakvih odgovora.

Ako se netko susretao s nečim sličnim da napiše.

Auto je trenutno tu kod mene u Hrvatskoj, a možda ću ga morati voziti nazad u Njemačku pa da znam hoču li smjeti ili ne.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Generalno, smiješ u prisutnosti vlasnika. Ostalo je carinski prekršaj.
 

sine nomine

Član
Tu od
24 Lip 2013
Poruka
82
Generalno, smiješ u prisutnosti vlasnika. Ostalo je carinski prekršaj.
Tak je.
Nikakva punomoc ne igra. Auto moze i u zicu ako ga sam vozis.
Dakle prek grane ne igra nikako.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E toooo...jasan i konkretan odgovor.

Znači bez njegovog prisustva ja taj auto nesmijem voziti.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
postoji rupa u zakonu samo se treba držati priče
citat
Domaće fizičke osobe s prebivalištem u carinskom području Republike Hrvatske mogu koristiti strana prijevozna sredstva samo iznimno, odnosno povremeno i isključivo u posebno opravdanim situacijama (npr. iznenadna bolest i slično), na temelju naloga nositelja registracije koji je u trenutku upotrebe u carinskom području Republike Hrvatske.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Dakle, u prisutnosti ili blizini vlasnika...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
piše ljep ovak " trenutku upotrebe u carinskom području Republike Hrvatske." , ne na suvozačevom mjestu
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Što mislite o Uniroyal cjelosezonskim gumama? Trebam si kupiti gume, pa sam u dilemi što uzeti za 10-20 000km godišnje..

Trenutno imam na golfu V 205/55R16 na alu felgama..
Isplati li mi se ići na dva seta guma i ako da koje uzeti za zimu, a koje za ljeto?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Cjelosezonske su najgori izbor nisu neke ni po ljetu ni po zimi. Ako si tezak na pare za 2 para, onda bilje uzmi samo zimske, drze i ljeti jedino se vise trose i bucnije su pri vecim brzinama pa mjenjas svakih par godina samo jednu garnituru.

Moja preporuka za ljeto Debica Presto oko 360kn komad, matori ima na Škodilaku vec 3 sezone i solidne su. Dobro izgledaju i nakon 70.000km

Zima Sava Eskimo S3+ oko 450kn ovisi gdje ima za naci.

A mozes uzeti i neke jeftinije, sve ovisi o dzepu :)
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Recimo kad bi uzeo dva seta služila bi me 2-3 godine?

Nebi išao na lošije od Save, nije mi problem ni dati malo više novaca samo da su dobre gume.. Nisam čuo baš riječi hvale za Savu. Osim Save za zimu su odlične Dunlop, Continental?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Upravo zbog male kilometraže i ja koristim samo zimske gume cijelu godinu. Nove kupujem po dvije, nikad sve 4. Prvu i drugu zimu su nove na prednjim kotačima, a po ljeti ih preselim na zadnje, dok na prve idu potrošenije zimske. Taj način se za moje potrebe pokazal najbolji, po zimi uvijek imam solidne gume, a ljeti po kiši vozim sporije i opreznije.
Sava mi se pokazala jako dobra dok je bila made in Slovenija. :icon_thumright: Poljske nisu baš nekaj, relativno su dobra samo prvu zimu, a već drugu tak, tak. Continentalke su mi bile puno bolje, ali i više penez.
 

Najnoviji postovi

Na vrh