• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Bluemotion motor (BLS), smeće nad smećem... Zaobilazi to
Niti jedna petica nema start stop... a ovo za gume, duže brzine i spušten auto su gluposti malo žešće... drž se ti zetora rađe
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
SDI je i dalje zakon
samo treba znati računati, jer sve je u novcima

1600 dizel je bil odličan motor kad je krenula elektronika Wv mora lažirati ekotest :icon_fU: da bi prošel .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
Pa oni. 1.6, 1.9 ..... D
S običnom pumpom. Barem ja tak mislim.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
E upravo ti su sdi,jer to su oznake na dvojkama bile, sad je to sdi,pa kaj si videl kaj na kojoj perici, ili polu oznaku D? Sad se to pretvorilo u sdi.Naj naj obicniji dizel,i najjeftiniji.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
Za moj pojam je D motor onaj koji na pvp nosi dvije sajle i jednu žicu na em ventil, sve ove kasnije izvedbe s regulatorom faze, lajtunzima koji reagiraju na tlak krilne pumpe, solenoidima ....... to više nisu čistokrvni.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Stari 1,6D/TDi 1,9 D/TD su bili motori s indirektnim ubrizgavanjem, odnosno s predkomorom.
SDI je motor s direktnim ubrizgavanjem.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
nemojte samo puno širiti raspravu jer budete morali priznati da sam u pravu a to ovdje nitko ne voli

SDI je jedini pravi dizel
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Bluemotion motor (BLS), smeće nad smećem... Zaobilazi to
Niti jedna petica nema start stop... a ovo za gume, duže brzine i spušten auto su gluposti malo žešće... drž se ti zetora rađe

Slusaj ti seronjo, prije nego krenes nekoga posrat prvo se malo informiraj...

A evo ti odmah malo lakog stiva (mozda tesko) pa si daj vremena procitati...

Bluemotion tehnologija (BMT) se sastoji od (varira od modela i zemlje za koju se proizvodi): redizajna prednjeg kraja kako bi se postigao manji koeficijent otpora zraka, produljenih omjera brzina zadnje dvije ili tri brzine (ovisno o modelu), na novijim modelima postoji start/stop sistem, drugacije je mapiran ECU(Kompjuter) ima DPF i unaprijedjeni katalizator, koristi uze gume zbog smanjenog otpora kotrljanja(trenja) i takodjer je malo spusten zbog aerodinamike. Na nekim modelima postoji i nesto slicno KERS-u.

A za Golfa MK V od toga vrijedi:

Spusten, prednji kraj ima drugaciju resetku hladnjaka, uzi profil guma, mapiran, duzi omjer brzina, DPF, i taj oksidirajuci katalizator.

Zauzvrat je situacija ovakva, (vlastito iskustvo)

Odlazak u Austriju i nazad za sav put prosjecna potrosnja 5,2L, koliko potrosi toliko se i naspe u rezervoar, mozda malo odskace od onoga na pumpi ali tu je negdje.

Auto ide solidno s tim da ima 105ks, potrosnja i vise nego odlicna, a vozen je svakako.

I ne brinite se, ne pisem ako nesto nisam provjerio ili ne znam sa sigurnoscu, ako i napisem nesto sto ne znam, naglasim da ne znam, a oko ovoga hvala bogu znam jer kum ima Golfa mk5 bluemotion i cesto putujemo s tim autom na duze relacije.

Svaki ciga svoga konja fali, a najlakse je srati i reci za nesto da je sranje ako nemas.

A sada molim clana Tino da me pobije ako grijesim, ako se ustvrdi da grijesim, javno cu se posipati peplom :)

I usput nemam nista protiv nikoga, ali ne volim kada me se direktno ili indirektno proziva zbog napisanog s ciljem da se posere drugoga, a i opcenito ne samo mene nego i druge.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
Start stop sustav se počeo ugrađivat u vozila u zadnjih možda 5-7 godina i to većinom u vozila više klase.

Vjerojatno za start stop misliš na onu tipku gdje se auto pali i gasi, to nije to.

Taj sustav vozilo prilikom svakog zaustavljanja gasi (semafor i sl .) a kod kretanja se motor ponovno na neki način sam pali.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk

To imam na Corsi,motor se pali pritiskom kvacila ili na tipki start/stop.Znas koliko je korisno kad je u auto star dvije godine stavljen novi akumulator.:(wasntme): Srecom pa se to da iskljucit na tipku.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Svakodnevno se družim sa ljudima koji se kuže ipak malo više u vw od tebe, točnije baš u peticu... I samo mi reci jel si popravljal kojeg golfa ili vioziš samo tog jednog pa na temelju njega veliš da je to dobar auto? Jer praksa je pokazala suprotno. A seronjom si me nazval sad i nikad više, da se razumijemo.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Nemojte mi samo smece od golfa spominjat,ne zanima me koliko je tko tog smeca vozio i koliko ih ima.

Imali smo sve golfove do smeca slovima pet,generalka rađena na 98k,turbo na 60 i sitno...i sad na 103k počeo dimit ko budala opet, otišla neka kutija s vakumima.

Taj golf (u daljnjem tekstu smeće) me košta cca 16000 kuna u zadnjih 10 tisuca kilometara, jedina sreca sto ga nisam zapalio dosad, vjerovatno ni to gorenje ne bi odradio kako spada jer je smece koje voli razočarat.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
To imam na Corsi,motor se pali pritiskom kvacila ili na tipki start/stop.Znas koliko je korisno kad je u auto star dvije godine stavljen novi akumulator.:(wasntme): Srecom pa se to da iskljucit na tipku.
U pravilu takva vozila imaju u startu ugrađen jači akumulator i alnaser, očito ni to nije dovoljno.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Kad sam kupio auto, prvo sam na svome iskodiaro tj ugasio start-stop. Po meni totalno nezdravo za motor, struju i sve po redu...

Što se tiče VW-a u pravilu imam vrlo dobra iskustva s njima. 14 od 15 autiju u bližoj familiji je Vw ili iz VAG koncerna. Osobno imam preko 1 000 000km s njima i niti na jednom nisam imao problema. Niti itko od familije nema problema s njima, ali to je vjerojatno do majstora i održavanja. Naime jedan od rođaka je čovijek koji je svoju praksu odrađivao u ovl Vw sevisu te poslije škole ostao tamo radit i servisira sve te aute. naravno da je fanatik za vw ne trebam naglašavat....

Generalno problem nas balkanaca i DPF-a je taj što svi hoćemo vozit dizlote a moderni dizlo traži duge rute i puno kilometara a ne podrkavanje oko kuće i rute do 30km. Drugi problem je što nam je prblem dat 100eur za kanister kvalitetnog ulja i kupit kvalitetne filtere uz to. Samo se gleda kako jeftinije proć a jeftino i kvalitetno ne idu u istu rečenicu...

Ja sam trenutno na BMW-u i prvom prilikom vraćam se u VAG koncern...
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Svakodnevno se družim sa ljudima koji se kuže ipak malo više u vw od tebe, točnije baš u peticu... I samo mi reci jel si popravljal kojeg golfa ili vioziš samo tog jednog pa na temelju njega veliš da je to dobar auto? Jer praksa je pokazala suprotno. A seronjom si me nazval sad i nikad više, da se razumijemo.

Za početak se ispričavam na ishitrenoj reakciji i epitetu seronje, ali gdje god pogledam uglavnom si ti taj koji soli drugima i voliš popljuckat tuđe, a tvoje je uvijek najbolje.

Puno se tih nazovi VW Gurua razumije pa radi kojekakve gluposti jer naravno, balkanski mentalitet; Šta znaju oni glupavi inžinjeri što su izmislili taj motor i testirali ga mali milion puta kao i sam auto, što je prošao svakakve testove, ali naravno Jovica iz Jovicine Radijonice zna bolje od tih glupih švapskih inžinjera.

Ali za početak da razjasnimo o čemu uopće pričamo?

Ja sam objašnjavao koncept Bluemotion tehnologije, ne kakav je u globalu auto Golf V. Tu si se ti našao da me popljucaš da pričam gluposti.

Ne da mi se uopće sada objašnjavati koliko i što znam o kojem autu, koliko iskustva imam itd. jer nema smisla. Ti pripadaš VW svijetu, vidim da si spustijo kola, natakario alu felne, naljepio par glupavih naljepnica i dobio dodatnih 200ks s njima, a također znaš i kurtu i murtu koji pogledom popravljaju aute. Odmah da napišem ovo je u malo sarkastično-ironičnom tonu :)

Samo ću reći ovo, auto/motor koji se redovno i pravilno servisira nema grešaka. O turbinama neću jer mi se ne da ulaziti u dubioze, jer znam da ću opet biti ponukan nešto napisati.

Uglavnom što se mene tiče, ne raspravlja mi se bezveze.

Over and out.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Drugi problem je što nam je prblem dat 100eur za kanister kvalitetnog ulja i kupit kvalitetne filtere uz to.

Za tu lovu napravim dvije izmjene ulja.. Castrol 5w40 5 litri i uljni filter...
 

Najnoviji postovi

Na vrh