• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
247
Milan ,ak je već iz uvoza ,bitno je iz koje države je uvežen. Npr. nekad se kod nas puno uvozilo iz Belgije i Nizozemske (neznam kako je sad) jer su u tim zemljama ,zbog visokog standarda polovnjaci vrlo jeftini. I jednu i drugu državu sam prošao uzduž i poprijeko s rođakom koji tamo kupuje i uvozi u Hr. U pravilu su auti otamo dobro održavani i redovno servisirani ali zbog dobre mreže cesta i dobrog standarda ,veći auti već nakon 7-8 god. natuku 150-200 tkm i čim počnu prva ozbiljnija ulaganja osim servisa oni ih prodaju . Druga je stvar što su to najgušće naseljene zemlje u europi (preko 300 stanovnika na km kvadratni ) pa je gotovo nemoguće naći garažiran auto ,a zbog blaže klime i ubrzanog života i oni koji imaju garaže ,rijetko garažiraju . Uvoz iz Njemačke je po meni bolji izbor . A za talijane kažu da loše održavaju aute i divljački voze. Eto ,nadam se da sam bar malo pomogao..
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,470
Ja se malo ponovio i napokon zeni vratio c3. Kupio sam c klasu w202 250td elegance od prvog vlasnika u hr. Izvana je poceo malo izbijat ali nije strasno koliko sam vidio. Ima 300 000 km, jesu li stvarni ili ne, ne znam ali nije pohaban iznutra. Zasad vozi kao novi... 3200eura
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,119
imaš muda očito :D

ja kad spomenem da bi kupio neki noviji model sa 350t km,kažu mi da nisam normalan..
 

Drazenn

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
191
Ja sam za svoj ML 320 preko eBaya kupio kompletan motor sa 90000 km za 400€ sa dostavom. Kurirska služba mi ga je na paleti istovarila u dvorište. Znači problem puno kilometara se riješi s nekoliko stotina eura.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Nisu samo kilometri koje je napravio motor problem i sve ostalo se haba počev od transmisije i vješanja pa na dalje, ali valjda to uzimamo kao potrošnu robu pa i ne zarezujemo mnogo.

Nego, kakva je procedura u Hrvatskoj kad je zamjena motora u pitanju? Da li samo ubaciš drugi ili mora da se prolazi sva ona zajebancija sa potvrdama proizvođača, atestom, promjenom saobraćajne i ostalo?
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
717
Milanzetor, provjeru autu u zubaku sam platio 200 kn, tzv. akcija mačak u vreći.

Jedino što vrijedi u tome je provjera kilometara po servisima odrađenim u ovlaštenoj servisnoj mreži (ako je auto servisiran kod ostalih servisera koji nisu ovlašetni opet nema ništa).

Pregledaju kilometražu i servise, vizualni pregled, pregled na dizalici...

Prije nepune dvije godine sam kupovao Passat B6, 2.0 TDI CR 140 ks, 2010 god redizajn (bijela tabla), 140 000 km pa sam išao na pregled tamo. Doduše moj je imao komplet servisnu dokumentaciju pa mi je vrijedilo platit tih 200 kn...

Kad sam kod zubaka pitao za mjerenje kompresije onda je cifra bila oko 700 do 1000 kn.

Najbolje je povesti nekog poznatog mehaničara/limara da se vidi da auto nije razbit. A za provjeru kilometraže ako ima servisnu knjigu otići u ovlašetni i zamolit (nekad znaju pomoći)...

Po meni je bitno kupiti auto koji je dobro održavan, dajem prednost autu koji je bio u nekoj većoj firmi na leasing, iz iskustva znam da banke, pliva voze službene aute na servis čim bude neka sitnica problem, ne plaćaju servise i zašto bi se brinuli da auto ne stane ?

U zapadnoj europi je trenutno hit uzimanje auta (privatne osobe) na leasing, pa nakon godinu dvije uzme drugi i sl...
Vjerujem da se tu već kalkulira koliko će se što servisirat ako nije neophodno a servisi nisu uključeni u leasing...

Moj auto (bio je u plivi) je bio kod žene koja ga je koristila i 24 h...
 
Posljednje uređivanje:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Kod auta koji nisu iz uvoza možeš na tehničkom provjeriti stanje km svake godine od prve registracije. Mislim da je to možda jedina prednost.

Provjeriti se može samo na tom tehničkom pregledu gdje je auto registriran ili na bilo kojem?

To ide po broju motora, šasije i registraciji?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Vjerujem da na bilo kojem, ali za svaki slučaj zvrcni najbliži tehnički i provjeri jel može na bilo kojem. Provjera se nekaj plaća. Ponešto piše u ovom članku.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
Svaka stanica ima uvid, a ako imaš poznatog daš registarsku oznaku (ako ju znaš) i .....
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ako je afto iz Kroejše onda samo na tehničkom daš da ti izvadi koliko je km imao na svakoj regi tj. tehničkom i normalno vidiš jel netko skidao ili ne.

I plati se 27kn sem ako nije poskupilo
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Ja sam za svoj ML 320 preko eBaya kupio kompletan motor sa 90000 km za 400€ sa dostavom. Kurirska služba mi ga je na paleti istovarila u dvorište. Znači problem puno kilometara se riješi s nekoliko stotina eura.

Pricao sam danas s jednim dilerom rabljenih..nedavno je prodao auto s cijenom manjom od trzisne malo....zasto? Vele kak ljudi opcenito neznaju kupovati...povedu sa sobom toboze mestre mehanicare limare...sjednu u auto, nabijaju gas stiscu ga jel vuce.. iznutra kemijski ociscen, ljubav na prvi pogled...ukratko.. na doticnom autu, zakljucili su da motor radi savrseno, nije pohaban i prosli su jeftino... ali... gume nitko nije gledao koje su dosta skupe i u banani? podizaci stakla nerade nazad, problem s kvakom i tih nekoliko skupih sitnica na koje nije obracana paznja tak da je drugi motor kak si ti recimo uzeo ili generalka najmanja stavka u cjeloj prici.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Ovo je živa istina.. Sam sam se opekao na to.

I još nešto sam skužio dok sam sa bratom obilazio sve te autokuce dok je on trazio auto.
Na svakih 20, mozda 1 auto ima neke solidne gume na kojima se mozes voziti. Na svakom autu su toliko uzasne gume, da je to strasno. Dajem ruku da taj ni jedan iz uvoza nije dosao na takvim gumama. Netko dobru paru okrece na tome..
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Isto ti je i na traktorima,onaj s gumama na kojima ga doma ne možeš dovest košta isto ko i onaj koji ima skoro nove gume.

Kao i kod auta to ne mjenja cijenu ako se ne cjenkaš tvrdo.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,946
Samo na traktor metnut polovne gume košta ohoho manje nego ako je getriba u banani..a puno ljudi se odlučuje kupit traktor zbog tobože dobrih guma(koje se metnu za 300-400e na groblje od traktora),ako su poderane onda se u glavi vrti kak se mora još investirat par tisuća za nove gume.
Mene osobno gume na autu nebi odbile od kupnje auta ako je iole solidan(za novce koje mislim dati),ali u eri jeftinih guma,ako je vlasniku problem dati 1500kn za npr 4 nove gume u dimenziji 15",onda si čovjek misli kako mu je tek servisitat auto jednom godišnje za malo manje novaca(ulje,filteri itd...)
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Profi lakirnica :(rofl):

20915154_677212745809839_1858577794801855285_n.jpg


20882779_677212672476513_3726165778007161652_n.jpg


20915454_677212635809850_7796071766127567554_n.jpg


20883037_677212575809856_2761629667487345523_n.jpg
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Tino.... Jučer sam ja tu zvjerku videl uživo prolazeći kroz tvoj kraj. Dobar auto, nema kaj ....
 

Najnoviji postovi

Na vrh