• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
a tko nema?

motor nepoderiv. jedino ja bi biral onog 2.5 koji identično ide ali je dosta ekonomičniji...
vozio dosta ono siroče s 4 brzine 2.0d 72ks u 124. 250 je bio avion prema njemu...

300 je rođen za vuč prikolicu :D

Javsam se davno vozio u takvom, ali nisam ga vozio, tad sam se zaljubio i to je jedini auto koji mislim ikad kupovati. Meni treba za nekih 5000km godišnje čisto za gušt, a i ne volim brzu vožnju, tako da mi je manje bitno koliko ide i kako vuče, a i litra goriva gore dolje mi ne igra ulogu... :) Samo me zanimaju neke općenite mane, ako ih ima, na što obratiti pozornost osim onih klasičnih stvari, i taj mjenjač....

Samo cu reci da je Mercedes skoram propao zbog tih auta jer nisu rezervong dijela prodali skoram 10 godina haha

Ima jedan kod mene bas istog takvog. Prije njega ga je vozio divljak i nije mu nista mogao... A ovaj novi se sad vozi kao gospodin.
To je klasika od auta,takvih više nema, i baš mi je zato želja uzeti nešto takvo, manje je bitno što je to Merc, ne patim na značku, samo na gušt... :)
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
247
Gogo ,nedavno sam vozio 124, 250D i morem ti reći da ne griješiš što si želiš takvog . Jako lijepo vozi unatoč godinama. Poznajem dvojicu koji imaju takve i nikad od njih nisam čuo za neke probleme a oba su auta oko 300tkm. Dok je 124-orka bila aktualni taksi u Njemačkoj ,pričalo se da su taksisti s njima krkali i po milijun km.Istina ,taksiji su bili uglavnom 200 D i ti modeli uveženi kod nas (prepoznatljiva boja slonove kosti) i sad se daju vidjeti i još taljigaju..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
... Dok je 124-orka bila aktualni taksi u Njemačkoj ,pričalo se da su taksisti s njima krkali i po milijun km...
A i sjećam se novinske vijesti da su isti ti taksisti digli pobunu radi drastičnog pada kvalitete (čitaj trajnosti) nasljednika te serije. Nažalost, nije pomogla.
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
247
Da ,tzv. "okonja" je bio puno nekvalitetniji ,pogotovo prve serije . Čak su i naši novinari (Auto klub,čini mi se) na 2-3 godine starom primjerku našli hrđu ispod brtve vrata.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Za Okana sam i ja čuo da nije nešto, a i nije toliko impozantan što se tiće dizajna, a to mi je prvo mjerilo kod kupnje...
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
247
Jbg ,u prošlom stoljeću s radili aute "s dušom" imali su osobnost ,karizmu ,takvi su bili i stari Mercedesi .Danas komercijala ,globalizacija ,svi se uglavnom razlikuju samo po često upitnom dizajnu...Nekad davno sam imao Bmw "ajkulu" i Lanu deltu ,oba su bili svijet za sebe a sa novcima za koje sam ih prodao nisam se obogatio...Da sam ih barem spremio u garažu ,iako su oba danas traženi ,sređivao bi ih za sebe.
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Kaj u tim wc-ima te prate i gledaju pa znaju jel velika ili mala? [emoji23][emoji23][emoji23]

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
Tam piše pisanje, a ne pišanje.
Mislil da toliko naplaćuju pisanje ... žalbi :(giggle)::icon_lol:
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,741
Kaj u tim wc-ima te prate i gledaju pa znaju jel velika ili mala? [emoji23][emoji23][emoji23]

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

Ima kamera na ulazu, nema zezancije
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
ajd ako dobis potvrdu da si platio PDV i ostalu uslugu ne bidim razloga za žaljenje [emoji23]

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
247
Kolege forumaši ,imam malu nedoumicu pa možda netko rekne savjet kakav . Rođak mi nudi Daewoo Lanos 1.5 za sitne pare ,pa bi ga uzeo sestri jer poznam auto otkad je kupljen . Auto ima samo 102 tkm ,ali uglavnom je vozio kratke relacije ,tj. po gradu . Danas ga ja vozio ,sve pet ,vuče ,nikakvi zvukovi ali lagano puše na mjerač ulja ,ne baca ulje samo lagano puše . Da li je to nužno znak kompresije u karteru tj. potrošenih karika npr.zbog tog što je najčešće vožen 2-3 km ,rođak kaže da ne troši ulje i nisam vidio plavkasti dim. Zahvaljujem.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
prije bu istrunul nego ispustio dušu ...ovjes im je slab ...ako je vožen po lošiom cestama
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
247
Hvala puknuti ,auto je registriran prije 3mj. prošao bez greške ,tak da ovjes vjerojatno još neko vrijeme ne treba dirati. Za njegovog prethodnika Nexiu znam da je imala Opelovu mehaniku a za ovog neznam da li je motor dorađeni iz Nexie ili je Deawoo !?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
Gledam neke oglase i baš istaknu da auto nije uvoz.. Što je po vama bolje, uvoz ili ne?

Ili jednostavno gledati sam auto, a to zanemariti?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,543
Kod auta koji nisu iz uvoza možeš na tehničkom provjeriti stanje km svake godine od prve registracije. Mislim da je to možda jedina prednost.
 

Najnoviji postovi

Na vrh