• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
Kolegica mi radi u Mercedesu u Zg, bas ju budem pital za tog mercedesa, jel ga vidjela uopce..
 

sine nomine

Član
Tu od
24 Lip 2013
Poruka
82
Ovaj disk na njemu jedan košta 25000€.

Nemre 25 kila koštat komplet kočioni set za jedan kotač, a ne samo disk. I to da je zlatni a ne karbonski.
Tim više da je i nekakav kompozit legura sa Marsa, Jupitera i Neptuna.
Eventualno nategnuto, na granici kafanjske priče može biti set za sve kotače 25000. Obzirom da su i jeftiniji setove za druge super i hyper aute tipa Zonde, Ferrarija, i ostalih.
Treba malo razmisliti nekaj kaj se kaže. Jer 2 prednja diska, 2 zadnja (pa nela su oni 15000€), plocice, kaliperi i sve ostalo bi po tom koštalo valjda 100-150 tisuća €.
Samo za usporedbu. Set diskova za F1 od kojoh svaki ima cca 1.5 kg je oko 15000$.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ma hebem ti ja to. Svi teze nekom statusu, a isto ce se taj guzonja dotaljigat na cilj k'o i ja u svojoj 4-ci, kud su nam ceste u k, ne moze ni on ka tica preletit, a samim tim se ja nauzivam manje straha nego on haha.

Mislim da se razumijemo sve je to divno krasno, al ne igra to (barem) kod mene.
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
247
Pitanje za malo iskusnije -dakle ,mogu li sam izbiti tzv. Krajnicu upravljačke spone ,onu koja se veže za glavčinu kotača. Primjetio sam da ne samo da ima lufta ,nego i toliko škripi kod jačeg skretanja ,da se čuje i u kabini ,pa se ne usudim tako voziti ni 10-ak km do servisa . Ja bi npr. naoštrio u špic odgovarajući viljuškasti ključ i s njim izbijao. Da li je novu teško ubaciti bez specijalnog alata ,tj. da li navoj od vijka može uhvatiti pa ju on uvući na mjesto. Znam da bi vjerojatno poremetio geometriju ili tzv. "špur" ali to mi za prvu ruku nije bitno. Hvala!
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
Možeš ju izbiti i sam ako nije jako zapekla.
To što škripi znači da je ostala bez masti, ne vjerujem baš da se sa takvom ne bi dovezao do majstora.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Mijo,
za izbijanje ti trebaju 2 čekića. Otpusti maticu i s čekićima istovremeno udari po istaku na glavčini u koji je spona pričvršćena. Cijela je mudrost da udarci budu istovremeni. Kad pogodiš istovremeno, vanjski dio zavibrira i konus izleti iz ležišta.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Gledao sam jednog Passata B7, 2011god, čovjeku u auto kući stoji od 11mj prošle godine, nešto mi je tu sumnjivo, mislim da se trže dosta dobro ti auti sad. Da zaobiđem to ili?

Zna li netko koliko auto Zubak naplaćuje provjeru auta? Ili na koji način najbolje provjeriti auto?
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
AutoZubak ne traži nište, provjera je besplatna. Meni su provjeravali auto po broju šasije, koji je bio u Njemačkoj...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
Kupljenec,evo ga i na fejsu.
 

Prilozi

  • Screenshot_2017-08-02-19-40-46.jpg
    Screenshot_2017-08-02-19-40-46.jpg
    22.2 KB · Pregleda: 126
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
E to je za mene auto,sve drugo ne priznam, alfa je alfa [emoji256] ja već par mj gledam đulietu,a ovu đuliju kad bude old timer [emoji6]
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Paradiram danas s plaze u stan u Vodicama...i na jednoj radnji vidim cjenik:
Pumpanje guma:
1 kom 3 kn
2 kom 5 kn

 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Gledao sam jednog Passata B7, 2011god, čovjeku u auto kući stoji od 11mj prošle godine, nešto mi je tu sumnjivo, mislim da se trže dosta dobro ti auti sad. Da zaobiđem to ili?

Zna li netko koliko auto Zubak naplaćuje provjeru auta? Ili na koji način najbolje provjeriti auto?

Pa i moj je stajao 8 mj cak je i rega istekla. Nije to nikakvo mjerilo samo sto ti je plus ako je auto na njih ide na ime i nemas 5% prijenosa pa si i tu usparao koju hiljadu kn i znas da si kupio 100% cisto bez lupanja glave jel vlasnik na ovrhi ili nest.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Po auto kućama samo i gledam, jedino registraciju treba platit. Samo velim bio sam kod njih par i ti auti se sad prodaju, onaj tko ima dobrog jako brzo ode. Možda dogovorim pregled kod mehaničara pa bi to onda bila sigurnija kupnja.

2.0, 140ks gledam, čuo sam da 1.6 ima problema sa diznama, ali i to je slabo za toliki auto.
 

Najnoviji postovi

Na vrh