• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
A tak znamo za slucajeve svih auta i kaj da velimo za te druge?! Pogotovo za premium aute kaj znam na A6 i na Bmw-u 7.
Tak sam i ja kupil JD i mislil to je to pa sam 30 000 kn ulupal u motor.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,048
I kaj onda kaj sukne litru ulja na 5 tisučica, tolko prišpara na gorivu :unsure:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,741
I kaj onda kaj sukne litru ulja na 5 tisučica, tolko prišpara na gorivu :unsure:
Nije baš tak šparan, odnosno i drugi su tu negdje ili s nižom potrošnjom. Vozili smo nekoliko Caddy-ja 2.0 dizel u zadnjih par i to nemre ispod 7 litri nigdje.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,591
Zj, Fiatovi benzinci su kak bi mi rekli pijanci tj. potrošači, ali dizeli su nepoderivi. Jesi li probao vozit dizela?
Ja sam imao Punta 2 sa 1.2 motorom i nije bio pijanac,trošio skoro pola litre manje od šogoricina Clia iste kubikaže i konjaže,a bio življi na gasu ;)
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,921
Taj Punto troši na relaciji oko 5 litara, ali kod mene gdje je prosječna brzina po kompu 38 km na sat sigurno ne. Žena vozi Grande sa 1.4 motorom 57 kw i taj kod mene se troši između 7-7.5 litara. Nikad nisam išao s njim na neke dulje relacije pa za to ne znam pouzdano.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Fala bogu mene i moju familiju francuzi dobro sluze,imam dobrog mehanicara,od svaba sam imal sam VectruB karavana 2.0 136ks benzinca,CDX oprema cak i Webasto imala,nekak mi nije legel,skucen prema moji Xantiji karavanu a o gepeku da ne govorim(ista klasa auta).Kolega non stop svabe,na ML-u270 cdi za 3let popusil8.5 tis.E€ i 3tis€ jos popravci,uzel passata karavana,prodal opet za pol godine jer su svijetlile sve lampice ko za bozic.
Sad ima opet ML-a mislim 250cdi 2114g.zezal ga neka zica do kompa,svi mu bez razloga menjali neki senzor(3puta) cak i Witwar mercedes servis u Grazu i zaracunali 3 vure posla a nisu nasli gresku.
Na kraju mu lokalni mehanicar to resil uz prethodnu promjenu istog senzora,dok nije skuzil stvar.Jos je nekaj slagal al nece povedat,njemu je glavno da se pokazuje "moze se".
Velim mu da je bedak :unsure: al djabe,mora on kad krene za Bosnu da dodje u mecki nek raja gleda.;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,048
Nije baš tak šparan, odnosno i drugi su tu negdje ili s nižom potrošnjom. Vozili smo nekoliko Caddy-ja 2.0 dizel u zadnjih par i to nemre ispod 7 litri nigdje.
Ja nisam dogural do 2.0, za mene to ni nije motor
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,366
Ak itko može pomoć/savjetovat...

1.2 htp benzin stalno problemi, rađena 'generalka' da nakon 5 tkm auto jedva pali, trese se, na leru krepava...

Prekjučer majstor zamijenio svijećice i bobinu i auto opet ista sranja radi. Dakle hladan upali "dobro"...odeš kilometar i ugasiš i on već ne pali...

Ak ga namoliš da upali onda nakon što pustiš gas padne na 500 okretaja i nekak se digne na 900 da ne krepa


Itko upoznat sa sličnim?
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,712
Dijagnostika veli kaj?? Nešto mora pokazati? Kaj je sa lancem razvoda-stavljan novi?,možda se rastegnul pa senzori ne očitavaju dobro položaj bregaste i radilice? Klapna gasa isto može praviti slične probleme Klapna gasa FEBI BILSTEIN 100768
Katalizator u kakvom je stanju? On ak se raspadne isto može slične simptome davati?
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,366
Dijagnostika pokazala svjećice i bobinu...sad je nismo još spojili

Katalizator novi stavljen prije 10 tkm
Lanac razvoda pri generalki mjenjan
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,712
Imal sam slučaj da se katalizator raspal za 4 dana kakvih 100km( ne mora bit kod tebe slučaj) isto tak se i lanac rastegnul na cca 2000km(ne na fabiji) a na jednog c4 sam ugradil 3 bobine u 2 dana tek sa trećom Valeovom je išel, ove dve kad su se ugrijale il je krepaval ili jedan cilindar nije delal.Današnji dijelovi su tak tak pa čak i oni brendirani.
Probajte ovu klapnu iz linka počistit ili ak ju imaš za probu negdje skinut i stavit na svoju.
Možda nekaj sa ventilima ne štima... treba se malo pozabavit s tim ozbiljnije..
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Probaj negdje nažicat još jednu novu ili provjerenu bobinu, meni je seat radio identične probleme ali je s novom bobinom to prestalo. Probaj otkopčati maf...
 

Najnoviji postovi

Na vrh