• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,714
Upravo promjenio kineske gume. Stavljena Sava normalno.
Kaže vulkanizerka da mnogi mjenjaju kineske skoro nove gume za druge, ništa nevaljaju.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,584
Ne bi htio nikoga povrijediti, samo konstatirati.
Neki dan pitam susjeda: koliko pušiš mjesečno? Odgovorio mi je više od kutiju dnevno. Ja ne pušim, ali ne razumijem, da nekome za toliko cigareta mora biti, ali za malo dodati i kupiti kvalitetnije gume, za to se nema novaca. Isto tako može se unaprijed planirati i uštedjeti, svaki mjesec staviti na stranu po 100 kuna za kupovinu kvalitetnijih guma. Ponavljam ne solim nikome pamet, samo "glasno" razmišljam.
Također taj moj susjed vodi računa o servisiranju auta, jer često ide u Austriju, ili u Omiš, k djeci. Ali baš smo diskutirali o cijeni pušenja neku večer kod njih...
Ja pušim ali se slažem sa ovim, ne mogu reći da kupujem neke ekstra kvalitetne, kupujem uglavnom Fuldu i sa njima sam naj zadovoljniji, probao sam hankook i uniroyal i nisu mi se baš pokazale, ok moj je auto i relativno slab za današnje prilike ali nikad nisam proklizao, odnosno jesam jednom i tada je bio na michelinovim gumama 4-5 godina starim, od tada obavezno svake sezone nove stavljam naprijed a prošlogodišnje nazad..govorim o zimskim gumama

@drazenhonda vulkanizerka? Gdje to? :unsure: 😁
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,584
Taman danas probusio 2 gume na traktoru a vulkanizer u selu ima koronu 😁
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,714
Neznam dali krpaju traktorske gume, hehe.....
Imaš u Ivankovu vulkanizera koji radi traktorske gume.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,714
Dobro je pregledao cestu. Čitao sam članak cijeli, kažu da i najmanja neravnina na cesti pri toj brzini baca auto van.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Trebam pomoc! Crko ležaj na zadnji desni točak - pežo 206 xs 1.4. ovako, lezaj košta oko 10e nije skupo, ali mi je svakako skupo davati 20 eura za ruke. Da li neko zna kako se mijenja taj lezaj, obzirom da je u pitanju doboš a ne disk?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ako je konusno-valjkasti ležaj, onda samo idu kotač i doboš dolje, izvadi se rascjepka iz osovine, centralna matica se odvrne i skida se dolje. Na dobošima obično budu urezane rupe da se može izbiti košuljica ležaja, nova unutra a ležaj na osovinu i sve opet nazad, s tim da se matica stegne rukom dokle ide i malo popusti da ležaj bude slobodan, stavi se rascjepka nazad i to je to. Naravno, namazati sve.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Ako se ne varam to bi trebala biti dva konusna ležaja.
Skineš doboš i izbiješ lezajeve i košuljice.
Staviš nove, pomažeš, dotegneš nježno na tvrdo i malo otpustiš, za prorez na osiguraču. Staviš rascjepku i poklopac i gas dalje.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Clio tog godista ima jedan siroki lezaj, nema rascjepku, samo maticu i koliko se sjecam navoj je kontra.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Clio ima široki dvoredni, znam jer sam mjenjal.
Možda je takav i na Pežolu ali ako ja dobro pamtim tam su dva konusno valjkasta
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,529
Dečki, pitanje.
Kaj koristite za unutrašnjost auta, da nije sjajno, masno i navlači prašinu ko ovi cockpit sprejevi, nego da samo da dubinu plastiki?
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Dečki, pitanje.
Kaj koristite za unutrašnjost auta, da nije sjajno, masno i navlači prašinu ko ovi cockpit sprejevi, nego da samo da dubinu plastiki?


 
Na vrh