• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,001
Prvo...kak dugo se vozio bez ulja? Da auto nijeizgubio kompresiju?
Drugo...da li su ispitani grijaci? Mozda ne rade pa.pali samo sa start sprejom?
Da li kad upali, radi na naftu ili crkne kad potrosi sprej?
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,605
Nine vozio bez ulja, bilo je u donjoj polovici optimalne razine. Radi i nanaftu, samo je problem upaliti i kadga se ugasi opet nece bez spreja upaliti. Grijaci mislim da nisu kontrolisani

@Matija_E30 ne, nije bio jak udarac, auto je nor.alno vozio jos par dana, znaci nije falilo ulja, nista. Vergla normalno samo nece da upali, sad i meni nekak zvoni na grijace, imao na passatu b5 isti problem.
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,001
Ne vjerujem da su svi riknuli odjednom ali je mozda relej crknuo ili osigurac.
Ne znam da li na VW svijetli lamoica grijaca stalno ako ne rade.
Njih barem nije problem ispitati...
Skini brike sa njih i probaj na svakog dovesti plus sa akumulatora. Koji ne iskri, taj ne radi.
Makar ja bih krenuo od osiguraca, preko releja pa zadnje grijace.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,605
ne mora biti da su od jednom riknuli svi, meni je na passatu bilo da isto nije htio upaliti, verglao ga toliko da je akumulator iscrpio toliko da je pobrisao memoriju radio, kad sam ih ispotao sva 4 neispravna, odem u trg i bila samo dva, donio i stavio njih 2 i auto upalio samo jednom okrenuo. I da, lampica grijača svijetli i ako grijači ne rade
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ako je skidao karter onda je drkao po senzoru razine ulja, vjerojatno mu PCM kupi "grešku" i zato ne da da upali, ali start hoće jer je prisilno paljenje.
Nek pregleda senzor razine ulja na karteru prvo.

I jel dirao senzor radilice možda? U biti, neka provjeri i to.
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,001
Da je do toga, ECU ne bi pustio gorivo u sustav i auto ne bi palio ni sa startom.
Ako autoxna neki nacin upali, znaci da je sve ispravno . Eventualno grijaci ne valjaju
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kolega mi ima jedan problemčić, radi se o Golf 4, 1.9 tdi 96kW. Znači pribušio je karter, došao kod majstora da mu promjeni, ovaj odradio i auto vise nece upalit. Dolazio električar, sva struja potpuno ispravna, skidali kompjuter nošen kod servisera-ispravan. Sumnjao je na crijeva od goriva, ali sa start sprejom upali...i radi. Dijagnostika ne pokazuje nikakvu gresku...ima li netko ideju sto bi moglo biti?
Treba boljeg majstora..
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Sve i da su grijači ako kresne na start, kad odradi par minuta trebao bi upaliti bez problema. A 1.9TDI je više traktoraki motor nego svemirski.

Ima auta koji imaju popaljeno 334 lampice pa opet upale.

Ako je auto radio normalno prije nego je majstor drkao, orijentacijski se zna gdje je problem.
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
180
Moža zaštopan katalizator, ako ga uopće ima, ne razumin se baš u starije modele golfa.
Slično se desilo mom poznaniku. Napravio veliki servis, jako slabo radi i onda više neće da upali, sve moguće dijagnostike, nema lampice ni greške... Tako se potrefilo da se zaštopa katalizator nakon velikog servisa.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,736
Ja bi prije rekel da fergazer pun vode 🤭 :hahah:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
Kak pali na šlep, ti motori več ne pale ako nemaju zadani broj okretaja kod anlasanja.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,605
Treba boljeg majstora..
Zasigurno
Moža zaštopan katalizator, ako ga uopće ima, ne razumin se baš u starije modele golfa.
Slično se desilo mom poznaniku. Napravio veliki servis, jako slabo radi i onda više neće da upali, sve moguće dijagnostike, nema lampice ni greške... Tako se potrefilo da se zaštopa katalizator nakon velikog servisa.
Katalizator novi stavljen prije 3 tjedna
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
728
Aaaa, znam jednog lika koji vozi Audi A6 i to već oho ho godina.
Vozi jedan automobil oho ho godina. Kad počne jako zezat, poredit za udaju i udat. Kupit drugi. Najjeftinije i najjednostavnije. Osobno već 5. krntiju vozim do 1000 eura. Godinu dana registracije vrijedi te novce. Kad ode registracija, većinom prodam za iznose 300-400 eura. Nije baš za svakoga, meni jako odgovara. Ostane više novca za alfu. :p
@MUHA prdnil sam u Giuliu veloce 280 konja, benzin. ZF, automatik, 8 brzina. Nisam niti tražio da probam vozit, nemam ja novaca ako potrgam. Mislim da je u tom autu jako lijepo pogođen mjenjač.
 
Posljednje uređivanje:

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,605
Istina.

Nek vrati podrapani karter na auto i paliti ce.
To mu se od pocetka govori ali je uporan da nije to to, jer, sad sam saznao.informaciju, da senzori razine ulja nisu isti na oba kartera pa.bi bas trebao skidati karter ponovno. Tvrdnja je neka da su crijeva od goriva, ja kao laik mislim da u tom slucaju ne bi radio niti poslje palenja start sprejom
 

Najnoviji postovi

Na vrh