• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Vozim jedne i druge. Dobri su jedan i drugi, s tim da je zadnji malo zabavniji.
Ovima sa zadnjim pogonom uključim prednji po potrebi ;)
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Kako sam se polako zasitio ovog auta a i treba mi veći gledam što da uzmem. Želja je bio audi A6 2012+ ali kad sam napravio probnu vožnju ohladio sam se odmah ( probao 2.0TDI s prednjim pogonom i 3.0quattro ).. Taj auto jedino igra s 3.0 i quattro pogonom. Ja ne želim vozit dodatnih 300kila 362 dana u godini zbog ona 3 dana a i s time plačat danak na gorivu. tom 3.0 potrošnju me možeš spustit ispod 8 da se postaviš na trepavice... 2.0 i fwd je tako.... nije to to...
Iako sam rekao da mi je ovo posljednji bmw izglada da sam krivo rekao...

4x4 kod mene ne dolazi u obzir..
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
zadnja klupa umjesto pojedinačnih sjedala, tunel na sredini.
ZJ,malo si pobrkal lončiće. Na zadnjoj klupi imam 3 neovisna sjedala koja se mogu po potrebi vaditi,nema klupe,a tunela u sredini otraga nema tako da neznam koji si to C max gledao.
ZJ, mtd
Vi dva, jel bu koja od tih krstarica vas dopeljala tu dole ili bum ja popil sve novce iz konobarovog novčanika sam?
MUHA,ja dolazim dolje 20.07 pa sam 2 tjedna,gdje si ti stacioniran?
Meni je C-max fora, al to je ipak "mali" napuhnuti auto.

S-max je zato :D
S max je brod,sjedio sam u njemu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
MUHA,ja dolazim dolje 20.07 pa sam 2 tjedna,gdje si ti stacioniran?
Moja kuča je putujuča...
Nažalost, do 20 je moj put gotov i prije toga se vračam doma. Možda nagodinu ako poživimo :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Dotle konobar napuni novčanik pa nas možda i čevapima počasti 🤭
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
... Na zadnjoj klupi imam 3 neovisna sjedala koja se mogu po potrebi vaditi,nema klupe,a tunela u sredini otraga nema tako da neznam koji si to C max gledao.
Susjedov, 2010., koliko se sjećam.

Muha, javim se...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
A moj je 2015 ;)
A niš,budemo onda ZJ i ja sami ako bude imao vremena
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Možda... Doma se vraćam 18. i ponovno dolazim 29., pa ak buš još tam...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Koja je prednost zadnje vuce kod obicnih vozaca, a koja prednje?
Zabava me ne zanima, treba mi auto od tocke a do tocke b. Prvenstveno da je siguran, drugo da je udoban.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Onaj sa zadnjim pogonom je bolji za vleći prikolicu ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Udobnost i sigurnost nemaju veze s osovinom koja vuče ili onom koja gura. Naročito ne u današnje vrijeme kad su potpomognute kojekakvim pomagalima koja blokiraju ili dodaju snagu kotaču po potrebi.

Nekad, one stare bembare, kadilaci, mečke.... s tim je trebalo znati upravljati, a kad si savladal gradivo bil si car na cesti. Uz to je večina auta s zadnjim pogonom imala ogroman međuosovinski razmak i samim time su bili udobniji.

Mišljenja sam da je to danas isti x zbog gore spomenutih razloga.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Nije isto, meni koji sam dnevno 150km razlika je dan i noć...
Zadnji pogon je udobniji, komforniji, i ljepši za vozit. Uz tontotalno drugačiji na volanu i drugacije ponašanje.
To govorim iz više paralela passat 2007 2.0tdi / bmw e90 2010 2.0d ( oba sam imao, jedan za drugim)i na zadnje uspoređeni A6 2014 2.0tdi / bmw 520d 2015 između kojih se trenutno dvoumim za Sljedeći auto ( da imam majstora za odrzavat bmw kao što imam za audi, nikad nebi pogledao audija) ........
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
617
HAHAHA

trenutno imam BMW e90 2010 i to mi je prvi auto sa zadnjim pogonom. Nikad više prednji pogon.... To je neusporedivo...

Rugaj se ti... :) Rugao sam se i ja ekipi koja je imala problema dovest auto pred školu i vrtić u mom mjestu po mokru a sad sam ja taj. Riječ je o velikoj uzbrdici sa oštrom krivinom na polovici uzbrdice.
I inače po mokru vozim sigurno 20% sporije nego prije, opustit se ne mogu nikako a još mi je veća briga jer mi je to jedino malo auto i vozi ga i žena. No ajde, lakše je ispraviti auto za zadnjom vučom nego prednjom kad te ponese, amaterima vozačima naravno...
Taj Audi što si ga ti "otkantao" je meni tiha patnja, s time da me jedino karavani zanimaju, S Line. Samo jadni su Audiji sa prostorom, imam osjećaj da je C klasa bolja po tom pitanju od A6, E klasa da i ne govorimo. Brat mi ima A4 2015, to nije nazad za djecu stariju od pet godina :)
Jedna stvar me u Mercedesu razmazila a većina se ruga s time - kompletna unutrašnjost od kože i to bi volio i u idućem autu imati. E priče ne valja ljeti, ne valja zimi, e smrdi... Za 15 minuta čišćenja je ko novo i kad mojih troje štetočina nazad ne naprave štetu samo mogu reći to je to... Prije bi dva sata čistio unutrašnjost.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Pa ne mogu se ni novi Bmw-i pohvalit baš sa mjestom ko ni Audi, kao i većina takvih auta novijih. Kod kolege u 330xd 2014 ako nas ide četvero plačemo, ali utjeha nam je što taj motor nema granice pa nam je lakše. 😁
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Pa te Švapske renomirane marke baš i nisu "obiteljska" vozila. Više pucaju na eleganciju i luksuz nego na praktičnost. BMW cistokrvni sportak s naginjanjem na zabavu i nešto luksuza u vidu komfora. Mercedes opet puno više gleda na luksuz i udobnost, prem da nisu ni agregati za baciti. Dok Audi sjedi negdje između, doza luksuza i udobnoati uz stari V8 dušu dalo, taman svega u pravom omjeru. E sad, što se tiče ovih "malih" V6 što se ugrađuje na nove modele zbog ekonomičnosti, a ima više momenta, ne znam jer sam se vozio samo jednom u takvom autu.

Zašto većina amera ima auto po "želji" i monovolimena? Jedan za uživanje, a drugi za obiteljske potrebe.

Ako ikada dođe da ja moram mjenjati auto zbog klinaca, onda ću i ja usvojiti Američanski sistem, auto za "mene" i auto za obitelj.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Uz ovoliko kamera i kazni kakve su propisali...poželim da se ne moram voziti, a kamoli imati auto za uživanje. Sve više je muka nego uživanje...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Dobra mi ova bembura....
Usput imate pozdrave s terase od osoblja.
 

Prilozi

  • 20190710_113315.jpg
    20190710_113315.jpg
    132.1 KB · Pregleda: 37

Najnoviji postovi

Na vrh